V Červené Vodě roste moderní průmyslová zóna. Kraj zde opravil silnici, obec chodník

30.10.

V Červené Vodě roste moderní průmyslová zóna. Kraj zde opravil silnici, obec chodník

V Červené Vodě nedaleko Králík byl za přítomnosti hejtmana Martina Netolického a radního Ladislava Valtra otevřen nový chodník podél silnice III/31230 směrem na Moravský Karlov. V místě se nachází rozrůstající se průmyslová zóna, ve které pracují stovky zaměstnanců, a to především ve společnosti zabývající se prodejem vysokozdvižných vozíků.
„Po debatě s investory, kteří v areálu sloužícím v minulosti jako posádka československé a sovětské armády budují nová pracovní místa, jsme před rokem za 11 milionů korun zrekonstruovali 1,2 kilometru dlouhý úsek silnice III. třídy směrem na Moravský Karlov. Diskuze před opravou silnice byla velmi otevřená a investoři dali jasně najevo, že je pro ně komunikace do budoucna velmi důležitá. Obec Červená Voda tehdy poskytla dotaci ve výši 1,5 milionu korun a finančně se na rekonstrukci podíleli právě také místní podnikatelé. Vybudování chodníku je pokračováním našich dohod a je dobře, že spolupráce obce, kraje a soukromých subjektů v tomto případě funguje velmi dobře,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
„Chodník v místech, kde se pohybuje velké množství zaměstnanců, ale je zde i bytová zástavba a obchod, hraje svoji neocenitelnou roli v oblasti bezpečnosti. I přesto, že se jedná o silnici nižší třídy, tak je dobré že tu chodník pro občany je. Ti se tak mohou při běžném pohybu po obci cítit daleko bezpečněji,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.
Ten si společně s hejtmanem prohlédl také areál společnosti Vysokozdvižné vozíky s.r.o., která zaměstnává přes 200 lidí. Ryze české společnost se zabývá prodejem použitých vysokozdvižných vozíků, příslušenství pro vysokozdvižné vozíky a přídavných zařízení pro manipulační techniku.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

8.10.

Parkování na Velké pardubické

Do vyčerpání své kapacity bude k parkování sloužit také přilehlá komunikace I/37, na kterou se bude najíždět ze směru na Chrudim.

Cestování celý článek
8.3.

Noční koupání v aquacentru během Velké ceny Hradce Králové

Plavecký klub Hradec Králové očekává velmi hojnou účast sportovců i ze zahraničí. Na základě zkušenosti z loňského roku bude závodníkům k dispozici přes den i Aquacentrum v Městských lázních, pro tzv. rozplavání a vyplavání sportovců.

Cestování celý článek
6.8.

Pardubickým krajem vlaky Českých drah

Cestovatelská soutěž o zajímavé ceny pro obyvatele i návštěvníky kraje pořádaná Pardubickým krajem a Českými dráhami pokračuje.

Cestování celý článek
10.12.

Po osmiměsíční rekonstrukci se otevřel Park Na špici

Park bude otevřen po celou zimu, na bezpečnost v něm budou dohlížet strážníci a také městský kamerový systém. Do jara ale bude uzavřen pavilon se sociálním zázemím. Otevře jej na jaře správce parku a sportovišť.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting