V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

3.10.

V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

Přes dva týdny platí u pardubické Enteria areny v době konání nejrůznějších kulturních a sportovních akcí pozměněný parkovací systém. Motoristé již svá vozidla neodstaví podél ulic Sukova a Hradecká, vyhrazena jim naopak byla nová stání v ulicích Labská a U Stadionu, které během akcí v aréně fungovaly jako ulice jednosměrné. Po ověření systému v praxi zůstane ulice U Stadionu jednosměrná, do Labské se vrátí provoz v obou směrech.
„Každou změnu je třeba uvést do praxe, vyzkoušet, vyhodnotit a poté případně upravit. Jak se ukázalo, i navzdory automobilům odstaveným podél jedné strany ulice Labská v části za arénou je možné původní obousměrný provoz této komunikace zachovat a umožnit tak řidičům, aby se dostali z ulice Labská na Hradeckou i bez objíždění přes Sukovu třídu,“ popisuje mírné úpravy náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš. Ulice U Stadionu se tyto úpravy nedotknou, komunikace zůstane během akcí nadále jednosměrná, a stejně tak zůstávají beze změny nově zavedené odstavné plochy.
Podle vyjádření náměstka navíc náhradní místa, i přes počáteční kritiku, splnila svůj účel - počet parkovacích stání je zcela dostačující, doprava v centru klidnější. „Podle dat, která máme k dispozici, prozatím nebyla kapacita náhradních stání v rámci prvních tří domácích zápasů plně využita. Například během derby s Hradcem Králové, které bývá opravdu hojně navštěvované, zde zůstalo zhruba 50 míst volných. Nejen že se přesunem těchto parkovacích míst ze Sukovy a Hradecké ulice na přilehlé plochy kolem arény podařilo zklidnit dopravu v centru, podařilo se i plně nahradit kapacitu, na kterou byli zejména návštěvníci hokejových klání v aréně zvyklí,“ hodnotí čerstvě zavedené novinky náměstek Kvaš s tím, že svůj podíl na maximálním využití náhradních parkovacích ploch má agentura, která na tato místa dohlíží a napomáhá k lepší organizovanosti a řazení jednotlivých vozidel bez zbytečně velkých rozestupů.
Návštěvníci arény mají od poloviny září k dispozici, kromě již vyznačených parkovacích míst, místa vyhrazená po jedné straně ulic Labská a U Stadionu a na přilehlých plochách města či Nadace pro rozvoj města Pardubic. Za parkování na těchto odstavných plochách zaplatí motoristé jednorázově 30 korun.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Cestování"

12.6.

Parním vlakem na hrad Svojanov

Zvláštní vlak v čele s parní lokomotivou 423.009 pojede z Pardubic hlavního nádraží přes Chrudim a Žďárec u Skutče do Poličky.

Cestování celý článek
22.6.

Zdřímnout si na veřejnosti ho málem přišlo draho

Ta si nikoho podezřelého nevšimla, ale přivolala na místo policii. Netrvalo to dlouho a policisté přijali od strážníků městské policie oznámení, že v centru Pardubic kontrolují 19letého muže, který má u sebe cizí doklady. Shodou okolností to byly doklady ráno okradeného muže.

Cestování celý článek
26.9.

Bezpečná silniční infrastruktura

První auditovanou stavbou byla modernizace silnice třetí třídy ze Starých Čivic do Barchova.

Cestování celý článek
16.12.

Město chce pokračovat v regeneraci panelových domů. Pomoci mají státní dotace

„Vypsaná výzva Ministerstva pro místní rozvoj se vztahuje na regeneraci veřejného prostranství na panelových sídlištích, která čítají minimálně 150 bytů. Rádi bychom dotační peníze využili především na opravy dětských hřišť, chodníků i parkovacích stání, vylepšení odpočinkových zón včetně zeleně nebo na zkulturnění prostorů, kde stojí kontejnery na odpad,“ přiblížil plánované využití případných peněz od státu náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek. Upřesnil, že na každý projekt je dle pravidel dotační výzvy možné čerpat maximálně 4 miliony korun, přičemž dotace může pokrýt až 70 procent rozpočtových nákladů.

Cestování celý článek
22.3.

Viděli jste střet nákladní soupravy s autem

Na křižovatce řízené světelnými signály, protínající ulice Jiráskovu a Prokopa Velikého ve Vysokém Mýtě, se ve středu 6. března 2019 v půl páté odpoledne střetla dvě vozidla.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting