V Ústí se rýsuje dohoda o nižších cenách tepla

12.3.

V Ústí se rýsuje dohoda o nižších cenách tepla

Několikaměsíčním intenzivním jednáním dosáhli v Ústí nad Orlicí shody mezi dodavateli a největšími odběrateli tepla ze soustavy Centrálního zásobování tepla (CZT). Zástupci města, městské společnosti TEPVOS a dvou největších bytových družstev společně připravili memorandum o spolupráci, které v konečném důsledku bude pro občany města v příštích patnácti letech znamenat nižší cenu tepla a její případný pomalejší růst.

„Hlavním cílem bylo stanovení společného postupu a podmínek pro zachování soustavy Centrálního zásobování tepla, která je ekologicky a ekonomicky nejvýhodnějším modelem zásobování obyvatel města teplem. Nyní se již čeká na poslední podpis zástupců Ústeckého bytového družstva,“ prozradil jednatel městské společnosti TEPVOS Václav Knejp.

Společný postup v době krize přinese občanům úspory
Město Ústí nad Orlicí se prostřednictvím městské společnosti TEPVOS v memorandu například zavázalo, že bude v letech 2013 – 2015 z vlastních prostředků investovat až 30 mil. Kč do modernizace a úsporných technologií tepelného zařízení dalších lokalit v Ústí nad Orlicí bez zatížení ceny tepla úvěrem. To zvýší především bezpečnost dodávek tepla v zimních měsících.

„Město má zájem na tom, aby byla celá současná soustava zachována. Výrazně by nám memorandum pomohlo v provedení takových úprav v soustavě, aby se pro co největší počet občanů snížila cena tepla a dlouhodobě se výrazněji nezvyšovala,“ vysvětlil důvody vzniku memoranda radní Martin Mejdr, který je za městské společnosti zodpovědný.

Městská společnost TEPVOS navíc zajistí prostřednictvím třetího investora instalaci kogenerační jednotky v kotelně v ulici Mazánkova a bude jednat o instalaci kogenerační jednotky v kotelně pro lokalitu Podměstí. Tyto kogenerační jednotky zajistí dodávku tepla ve výši až 40% celkové potřeby lokality Ústí nad Orlicí, a to za cenu na úrovni cca 75 % palivových nákladů zemního plynu.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

16.5.

Cyklojízda dosáhla plnoletosti

Propagační cyklojízda Cyklo Glacensis 2019 již po osmnácté zahajuje cyklistickou sezónu v česko-polském příhraničí. Koná se v pátek 17. května 2019 pod záštitou 1.náměstka Pardubického kraje Romana Línka a s finanční podporou Pardubického a Královéhradeckého kraje. Na akci se podílejí finančně i přímou účastí Sdružení obcí Orlicko, města Lanškroun, Choceň, Vysoké Mýto, Náchod, obec Bačetín, DSO Region Orlické hory a za polské partnery okres kladský.

Cestování celý článek
27.2.

Zájem turistů o Pardubický kraj stoupá

Český statistický úřad zveřejnil údaje o návštěvnosti jednotlivých krajů v roce 2006.

Cestování celý článek
1.8.

S farmářkou Havránkovou jednali o D11

Právě spor o její pozemky v královéhradeckých Plačicích zatím brzdí další pokračování výstavby této dálnice.

Cestování celý článek
17.9.

Nové trolejbusy, elektrobusy a autobusy pro hradeckou MHD

Vozidla hradecké MHD ujela za rok 2017 6,006 milionu kilometrů (z toho 1 696 284 km odjely trolejbusy, 4 170 911 km autobusy a 141 314 km zajistily elektrobusy).

Cestování celý článek
19.9.

Klenbové mosty v Kladině jsou v novém

Slavnostní otevření mostů v Sezemicích -Kladině se uskuteční v pondělí 22. září 2008 ve 12:00 hodin.

Cestování celý článek
19.11.

Na projektu Přednádraží vznikly čtyři možné varianty

Nově by zde mělo dojít k propojení městské a dálkové dopravy, k úpravě frekventované komunikace. Linkové i městské autobusy by měly před vlakovým nádražím pouze zastavovat, parkovat na delší dobu mají meziměstské vozy mimo toto území.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting