Včera byl pro řidiče otevřen modernizovaný úsek silnice u pardubického Globusu.

12.6.

 Včera byl pro řidiče otevřen modernizovaný úsek silnice u pardubického Globusu.

     Silnice II/324 byla opravovaná v rámci projektu tzv. tichých krytů, který je v různých etapách postupně realizován už od května. Náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek uvedl, že kritiku na práci stavbařů považuje za neoprávněnou. „Otevření tohoto úseku o tři dny dříve jasně vypovídá o tom, že se snažíme práce co nejvíce urychlit a vyjít tak řidičům vstříc.“

V neděli 16. června tu bude ještě na necelých 24 hodin uzavřen kruhový objezd, aby i na něm mohl být položen moderní vrchní kryt vozovky a obnoveno značení.

     Tento úsek je předposlední etapou rozsáhlého projektu pokládky tichých krytů. Posledním místem, kde stavbaři stále pracují, je tak úsek od Wonkova mostu směrem ke křižovatce na Staré Hradiště.

Tady je možné projíždět stavbou jednosměrně od Hradce Králové. Práce pokračují podle harmonogramu a skončeny by měly být nejpozději 23. června. „Rád bych ale apeloval na řidiče, aby dodržovali dopravní uzavírky.

Stává se nám, že na stavbu najíždějí i v protisměru a to může způsobit i nepříjemné nehody, které nejen že ohrožují zdraví a životy řidičů i stavbařů, ale také zpožďují stavební práce,“ vyzval řidiče k zodpovědnosti náměstek Dušek.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.9.

Výpis bodového hodnocení řidiče kdykoliv a zdarma

Výpis je možné získat vyplněním jednoduchého formuláře na Portálu veřejné správy v sekci CzechPOINT@home. K ověření identity dojde vyplněním přihlašovacích údajů k přístupu do datové schránky fyzické osoby, do které vzápětí výpis dorazí v podobě přílohy datové zprávy.

Cestování celý článek
26.7.

Slovně i fyzicky napadala svého druha.

Ta měla již od března roku 2015 s konstantní četností a intenzitou slovně i fyzicky napadat svého o deset let staršího druha.

Cestování celý článek
22.11.

Správná viditelnost chodců i vozidel PARDUBICE – Mezi kontroly technického stavu patří i osvětlení registrační značky.

Pečlivou kontrolu osvětlení by měli provést i řidiči svých motorových vozidel. Přední i zadní světlomety musí být samozřejmě správně nastavené a seřízené, fungovat musí i směrová světla.

Cestování celý článek
11.3.

Mlha a náledí ve čtvrtek dopoledne zkomplikovalo jízdu řidičům

Mlha, že by se dala krájet, takové bylo čtvrteční dopoledne v Pardubickém kraji. Hasiči vyjížděli hned k několika dopravním nehodám.

Cestování celý článek
21.9.

Turistická informační centra jako recepce do území měst a obcí

TIC jsou takové recepce do území jednotlivých krajů, měst a obcí a proto si zaslouží finanční podporu kraje.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting