Víkendová akce policejního MOTO – TEAMU v našem kraji

24.8.

Víkendová akce policejního MOTO – TEAMU v našem kraji

 Jedenáct policistů na motocyklech a další dopravní policisté ve služebních vozidlech v civilním provedení s radary během celého předposledního prázdninového víkendu kontrolovali řidiče hlavně na silnicích prvních tříd v rámci celého kraje.

 
Do rozsáhlé dopravní akce byli nasazeni kromě našich dopravních policistů i kolegové z kraje Středočeského, Olomouckého a Vysočina. Jejich společným úkolem bylo zjišťovat a následně projednat s řidiči přestupky, kterých se dopouštěli při cestách v pardubickém kraji a to hlavně na silnicích prvních tříd. Na řidiče svou přítomností působili samozřejmě i preventivně. Kontrolováni byli jak motocyklisté, řidiči osobních a nákladních vozidel, tak i autobusu. Někteří neskrývali údiv nad tím, kolik že to policistů na motocyklech hlídá v našem kraji silnice.  
 
„Rekordmanem“ celého víkendu, kterého policisté zastavili a zkontrolovali, se stal motorkář, který se řítil u Opatova na Orlickoústecku mimo obec rychlostí 153km/h. Na druhé příčce se ocitl řidič osobního vozidla, který opět v místech, kde byla dovolená rychlost 90 km/h se svým vozidlem ujížděl rychlostí 141 km/h. Během dopravní akce byli odhaleni i dva řidiči, kteří usedli za volant pod vlivem návykové látky. V jednom případě se jednalo o řidiče, který měl pozitivní zkoušku na přítomnost návykové látky - canabis a ve druhém případě byl test provedený u řidiče pozitivní na amfetamin.
 
Z celkového počtu řidičů, kteří byli přistiženi při páchání dopravního přestupku, bylo 10 motorkářů. Na místě policisté vyřídili blokovými pokutami 112 přestupků, za něž uložili pokuty ve výši 47.600 korun.  Osm přestupků, oznámili k projednání správním orgánům.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

22.2.

Velké investice a rozvoj lůžkové péče v kraji avizoval hejtman na Ministerstvu zdravotnictví

Jedním z cílů současné krajské samosprávy je nejen stabilizace akutní a následné lůžkové péče, ale především její další rozvoj. Proto jsme s panem profesorem Prymulou hovořili o dalších rozvojových možnostech v návaznosti na to, že jsme vlastníkem společnosti Nemocnice Pardubického kraje, která je jediným poskytovatelem akutní zdravotnické péče v regionu.

Cestování celý článek
4.11.

Napojení centra Pardubic na kapacitní silnici I/37 z Hradce Králové na Chrudím zmizí poslední úzké hrdlo. Křižovatka u Globusu se dočká kompletní rekonstrukce, po které se zásadně zvýší její bezpečnost a průjezdnost. Stavbu včetně přidání jízdních pruhů,

Napojení centra Pardubic na kapacitní silnici I/37 z Hradce Králové na Chrudím zmizí poslední úzké hrdlo. Křižovatka u Globusu se dočká kompletní rekonstrukce, po které se zásadně zvýší její bezpečnost a průjezdnost. Stavbu včetně přidání jízdních pruhů, oprav a výstavby mostů v celkové hodnotě zhruba 185 milionů Kč provede Skanska během 20 měsíců.

Cestování celý článek
3.5.

Řidič kamionu volal o pomoc

Na tísňovou linku 155 si o lékařskou pomoc zavolal muž řídící kamion. Uváděl, že je mu špatně, má bolest na hrudníku a musí soupravu zastavit na silnici 1/37 za kruhovým objezdem na Opatovice nad Labem v místě, kde parkování není možné.

Cestování celý článek
24.1.

Více než dvě stovky parkovacích míst pro pacienty hradecké nemocnice

U hradecké fakultní nemocnice se dnes oficiálně otevřelo parkoviště pro 205 parkovacích míst. Celkové náklady na výstavbu včetně projektu a stavebního dozoru vyšly na 11,3 milionu korun bez DPH. Parkoviště je v provozu od dnešního dopoledne a jeho užívání bude zatím bezplatné. O případné regulaci vjezdu a režimu zpoplatnění do budoucna město ještě jedná s fakultní nemocnicí.

Cestování celý článek
26.2.

V Pardubické nemocnici se bude konat 18. pracovní setkání Makulárního klubu a vedle přednášek opět nabídne i videopřenosy operací.

Podobně jako v minulých letech je do dopoledního programu 18. pracovního setkání Makulárního klubu zařazen videopřenos ze dvou operací z operačního sálu do posluchárny s odborným komentářem.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting