Vstup do tvrze Bouda dostane svůj původní vzhled včetně replik střílen a vrat

9.3.

Vstup do tvrze Bouda dostane svůj původní vzhled včetně replik střílen a vrat

 Dokončením stavby a dovybavením nového provozního objektu na jaře letošního roku bude možné zahájit další etapu zvelebování tvrze Bouda na Králicku. Krajští radní v pondělí schválili výběr stavební firmy, která navrátí vstupnímu objektu jeho původní vzhled, a zajisti další nezbytné úpravy. Celková cena za tyto práce, které budou probíhat za provozu Boudy, činí 8,4 milionu včetně daně.
„Úprava vstupního objektu je dalším z řady postupných kroků, kterým chceme posunout nejen provoz budovy, návštěvnický komfort, ale také atraktivitu Boudy. Nezbytným předpokladem pro úpravu vstupního objektu bylo přesunutí provozních součástí mimo hlavní objekt, což se nám nyní daří. Samotný vstupní objekt tak bude možné začít plně využívat pro výstavní činnost,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Za stavebně technického pohledu budeme řešit obnovu vnějšího vzhledu vstupního objektu, zabezpečení objektu proti vlhkosti zatékáním dešťových vod a proti kondenzaci vzdušné vlhkosti v letních měsících. Součástí je také výroba a osazení replik střílny pro těžký kulomet, dvou zvonů pro lehký kulomet, dvou plechových silnostěnných dveří vstupů pro pěší a posuvných silnostěnných vrat nákladního vjezdu. Celkové náklady jsou 8,4 milionu korun včetně daně,“ doplnil hejtman Martin Netolický.
Stavební práce začnou ještě před zahájením hlavní turistické sezony. „Ve smlouvě s dodavatelem máme stanoveno, že staveniště předáme nejpozději do 1. dubna s tím, že stavební práce začnou do 14 dní od předání a převzetí staveniště. Práce chceme mít ukončení do konce listopadu letošního roku,“ uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za investice, majetek a kulturu Roman Línek.
Dělostřelecká tvrz Bouda je jednou z největších pevnostních staveb z 30. let 20. století, které jsou na území naší republiky přístupné veřejnosti. Je zároveň součástí Králické pevnostní oblasti, kde je postupně realizován největší projekt na záchranu a zpřístupnění těchto unikátních vojensko-technických a historických památek v České republice. Leží na značené turistické stezce i na upravované lyžařské stopě ze Suchého vrchu.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

26.1.

Báječný únor v Aquacentru Hradec Králové

Dále bude o jarních prázdninách probíhat AQUAZORBING v Plaveckém bazénu 50 m v době od 11. do 13. a od 15. do 17. hod. Cena 20,- Kč/3 min. Platba hotově u plavčíků. Přijďte si vyzkoušet tuto adrenalinovou zábavu, protože nejdůležitější na tom je: Váš skvělý zážitek…

Cestování celý článek
7.8.

Novinka v moderní obecní komunikaci – Mobilní Rozhlas umožní občanům pochválit obec

Nahlásit problém, dát podnět ke zlepšení, ale i pochválit dobře odvedenou práci. Obyvatelé stovek českých obcí, které využívají systém Mobilní Rozhlas, si na moderní komunikaci rychle zvykli. Pomocí mobilní aplikace Zlepšeme Česko, která je součástí platformy, nyní mohou předat i pozitivní zpětnou vazbu na práci, kterou zástupci jejich vesnice či města dělají. Možnost pochválit hojně využívají během výletů také turisté.

Cestování celý článek
11.7.

Kam se knihy o prázdninách podívají?

V průběhu července a srpna mají čtenáři krajské knihovny možnost vyhrát balík knih dle vlastního výběru. Ve hře jsou totiž tři poukazy v hodnotě 500 Kč na nákup v Kosmasu.

Cestování celý článek
22.6.

Nová trolejbusová trať, dopravní terminály nebo univerzitní výzkum: aglomerace podpořila další investice za téměř 400 milionů

V oblasti dopravy získaly zelenou odbavovací systém MHD v Pardubicích nebo vybudování nové trolejbusové trati Pod Strání v Hradci Králové. „Město Hradec Králové pokračuje v podpoře ekologických forem dopravy. Po nákupu trolejbusů s pomocným bateriovým pohonem město usiluje o rozšíření trolejbusových trakcí, které nahradí stávající autobusovou dopravu“, upřesnil primátor Zdeněk Fink.

Cestování celý článek
20.4.

Centrum Pardubic bude patřit běžcům a cyklistům

Doporučená objízdná trasa uzávěry náměstí Republiky vede ulicí Hradeckou, Bělehradskou, Kpt. Bartoše a Palackého.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting