Výstava cihlářství v Pardubickém kraji

21.10.

Výstava cihlářství v Pardubickém kraji

V neděli 23. října od 14:00 bude v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě slavnostně otevřena výstava Cihlářství v Pardubickém kraji. Součástí výstavy bude také tematická přednáška s názvem Vzhůru na komín, která se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu.

Putovní výstava Orlického muzea v Chocni představí tradiční technické památky východních Čech. Kromě originálních historických cihlářských výrobků uvidí návštěvníci řemeslné nářadí, modely cihlářských pecí a další předměty. Výstavu doprovodí panely, na nichž bude řada doplňujících informací a fotografií.

„Během vernisáže si návštěvníci budou moci vyzkoušet tradiční cihlářské techniky,“ uvedl kurátor výstavy Martin Štěpán.

Regionální muzeum připravilo k výstavě tematickou přednášku Martina Vonky s názvem Vzhůru na komín, která se bude konat ve čtvrtek 10. listopadu od 18:00 v přednáškové místnosti.

„Architektura komínů je málo známá, přesto však fascinující a originální. V souvislosti s výstavou nám přišlo zajímavé seznámit veřejnost s počátky vzniku továrních komínů, zejména v Pardubickém kraji“, zve na přednášku Martin Štěpán.

Výstava potrvá do 20. listopadu.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.12.

Lidé brzy dojedou do Dražkovic po nové cyklostezce

Trasa dlouhá přibližně 600 metrů začíná u stávajícího sjezdu do areálu MARO s.r.o. a končí u severního okraje Dražkovic.

Cestování celý článek
11.1.

Vánoční stromy z hradeckých náměstí zahřejí pejsky v útulku

Hned po Třech králích, tedy 7. ledna, přijely k dosloužilým vánočním stromům vozy s plošinami a pracovníci městské organizace z nich začali odstrojovat světelné řetězy a dekorace. Dnes už míří stromy k zemi.

Cestování celý článek
25.6.

Dopravní omezení v obci Křižanovice

Důvodem omezení je pořádání kulturní akce Žluto-modrý den Berry pro centrum Paraple.

Cestování celý článek
5.12.

Každý čtvrtý řidič sedl alespoň jednou za volant pod vlivem alkoholu. Loni byly návykové látky příčinou téměř pěti tisíc nehod

Počet dopravních nehod, při kterých byl řidič pod vlivem alkoholu nebo drog, každoročně stoupá. V loňském roce byly návykové látky příčinou dopravní nehody v 4 900 případech. Z průzkumu agentury STEM/MARK, který si nechala vypracovat Asociace Záchranný kruh, zároveň vyplývá, že v alkoholovém opojení sedlo za volant 25,5 procenta řidičů.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting