Za tři dny najezdili silničáři při údržbě silnic I. třídy v Pardubickém kraji skoro 14 tisíc kilometrů a použili přes 800 tun posypu

19.1.

Za tři dny najezdili silničáři při údržbě silnic I. třídy v Pardubickém kraji skoro 14 tisíc kilometrů a použili přes 800 tun posypu

19. 1. 2018 – Pardubice

Během uplynulých tří dnů (16. – 18.ledna 2017) vydatného sněžení najezdili silničáři při údržbě silnic I. třídy v Pardubickém kraji celkem 13.700 kilometrů a použili kolem 820 tun posypového materiálu. „Komplikace v dopravě očekáváme ještě během pátku 19. a soboty 20. ledna. Poté by se situace měla zklidnit. Do sobotního večera ale vyzýváme řidiče na celém území kraje k maximální opatrnosti,“ říká Ing. Jan Matoušek, provozní ředitel společnosti SOVIS CZ a.s., která má údržbu silnic I. třídy v Pardubickém kraji v konsorciu se společností EUROVIA CS a.s. na starosti.

Při vydatném sněžení napadlo od úterý 16. ledna do čtvrtka 18. ledna na mnoha místech Pardubického kraje až 40 centimetrů čerstvého sněhu. Z pohledu dopravy byla nejhorší situace tradičně v oblasti Suchého vrchu. „Srovnatelná situace ale v těchto dnech panovala i v okolí Lanškrouna a Mohelnického kopce, kde udržení sjízdnosti vyžaduje skutečně maximální nasazení,“ vysvětluje provozní ředitel SOVIS CZ a.s. Ing Jan Matoušek. Větší problémy než množství sněhu dělá ale na silnicích silný vítr, který již odstraněný sníh na komunikace stále vrací. Do boje s rozmary počasí bylo na vozovkách první třídy v Pardubickém kraji nasazeno celkem 23 sypačů a 12 kusů další techniky. Auta se na silnicích pohybovala prakticky nepřetržitě. „Na údržbě jedniček pracovalo celkem 35 osádek. Zároveň jsme aktivovali tři servisní pracoviště pro případné opravy, jejichž počet v takto exponovaném období vždy roste,“ uzavírá provozní ředitel SOVIS CZ a.s. Ing. Jan Matoušek.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

13.6.

Od července se mění dopravní režim u Parama

Během prázdnin budou pokračovat také práce na stavbě kruhové křižovatky a rozšiřování komunikace I/37. Podle předpokladu silničářů by měly trvat do druhé poloviny příštího roku. „Je to ještě dlouhá doba, ale stavba je složitá a pro dopravu ve městě velmi důležitá.

Cestování celý článek
19.3.

Pardubice zajistí hlídání dětí pracovníků IZS

Pardubičtí rodiče, bez jejichž práce se společnost v současné epidemiologické situaci neobejde, budou mít od čtvrtka 19. března o starost méně. Město podle opatření hejtmana Pardubického kraje zajistí v době, kdy jsou uzavřeny mateřské i základní školy, ve svých zařízeních nezbytnou péči o jejich děti ve věku od tří do deseti let.

Cestování celý článek
9.8.

Dopravní výbor jednal o integrovaném dopravním systému v kraji

Cíl je propojit autobusovou, železniční a místy i městskou hromadnou dopravu v jeden systém a s jednou jízdenkou.

Cestování celý článek
7.7.

Potvrzeno, Pardubice jsou městem cyklistů

Soutěž Do práce na kole pořádá iniciativa Auto*Mat od roku 2011. Tehdy se k Praze, kde nápad vznikl, přidaly Pardubice. O rok později přibylo Brno a Liberec, v roce 2013 se už soutěžilo v jedenácti městech, letos se jich zapojilo 19. Z původní zhruba tisícovky lidí, kteří se alespoň na měsíc rozhodli využívat k cestám do práce dopravní prostředek na vlastní pohon, jich letos už bylo téměř 5800.

Cestování celý článek
19.9.

Vážné zranění mladého motorkáře

Dvaadvacetiletý mladík ležel asi pět metrů od silnice a jeho silniční motocykl byl ještě mnohem dál v lese. „Ostatní motorkáři mi říkali, že zraněný chvílemi upadá do bezvědomí. Se mnou ale mluvil zcela normálně a stěžoval si na velmi silnou bolest v kotníku,“ popsal situaci Jan Pochobradský. Ihned tedy mladíka vyšetřil a nasadil mu na dolní končetinu vakuovou dlahu. Pro jistou mu nasadil i krční límec a zafixoval jej do vakuové matrace.

Cestování celý článek
12.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

Získat potřebné zkušenosti s prezentací i zajímavou položku do životopisu pomůže mladým a talentovaným studentům každoroční konference Historie, která se letos koná 6. a 7. dubna. Představí se na ní postupně celkem 26 studentů z jednotlivých pracovišť zabývajících se historií.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting