Žáci a studenti se na radnici seznámili s Olympijským parkem Pardubice 2016

10.2.

Žáci a studenti se na radnici seznámili s Olympijským parkem Pardubice 2016

Členové Dětského a Studentského parlamentu už vědí, jak bude vypadat Olympijský park Pardubice 2016. Ve Společenském sále radnice jim plány města prezentoval manažer projektu Pavel Stara. Odpověděl jim také na řadu všetečných dotazů.

Dětský a Studentský parlament na téma Olympijský park Pardubice 2016
„Byl jsem velmi překvapen tím, jak děti nad akcí globálně přemýšlejí a jak i v tak útlém věku kladou konstruktivní dotazy. Ptaly se nejen na samotný program, ale zajímalo je také řešení parkování v době konání Olympijského parku Pardubice 2016, dotazovaly se, zda budou muset být v nočních hodinách v parku s doprovodem dospělého i zda bude zajištěna dostatečná kapacita pro ubytování návštěvníků a hostů,“ ocenil Pavel Stara zájem členů obou parlamentů, jejichž činnost - stejně jako organizaci Olympijského parku Pardubice 2016 - zajišťuje Odbor školství, kultury a sportu pardubického magistrátu.

Manažer projektu zároveň vyzval všechny studenty, aby se v případě zájmu přihlásili do skupiny dobrovolníků, kteří budou organizátorům během konání akce pomáhat. „Dobrovolnictví k olympiádě patří od dávných dob, a proto chceme práce dobrovolníků využít i my. Tato činnost bude – a na to upozorňuji všechny předem – bez nároku na honorář, odměnou bude každému to, že může být součástí tak rozsáhlého a prestižního projektu. Dobrovolníkům ale samozřejmě zajistíme zdarma stravu, pitný režim i potřebný oděv a jako bonus pro ně přichystáme na závěr speciální program, který si budou moci beze zbytku užít,“ upřesnil Pavel Stara, který doufá, že především členové Studentského parlamentu budou tlumočit poptávku po dobrovolnících ve svých školách dál. Dobrovolníci se mohou hlásit na Koalici nevládek Pardubicka (KONEP), která město dotuje v oblasti zajišťování dobrovolníků.

K účasti na Olympijském parku Pardubice 2016 se už přihlásilo 44 sportovních klubů

K účasti na Olympijském parku Pardubice 2016, který se bude spolu s doprovodným programem rozkládat na 245 600 metrech čtverečních, se již přihlásila řada sportovních klubů. „S konkrétní náplní se k dnešnímu dni přihlásilo již 44 klubů nebo zástupců sportovních odvětví, kteří se mezi sebou domluvili na spolupráci. Věříme, že toto číslo není konečné, pozitivní ohlasy máme i od dalších sportů. Na včerejším jednání projektového týmu jsme se domluvili s kolegyní Lucií Lebedovou z Pardubického kraje, že osloví i další kluby z celého regionu. Mám radost, že myšlenka olympismu již v přípravné fázi skutečně lidi spojuje a náš park bude skutečnou oslavou sportu a ideálu Kalokagathia,“ uvedl náměstek primátora zodpovědný za oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jakub Rychtecký, podle něhož se chystá jedna z největších akcí v historii města. „V parku Na Špici, ale i dalších lokalitách, počítáme se 3 fanzónami, na velkoplošných obrazovkách budeme přenášet živé přenosy z Ria de Janeira a už teď se mohou budoucí návštěvníci akce těšit i na zážitkové programy, sportovní exhibice, road show a příměstské tábory,“ doplnil náměstek Jakub Rychtecký.

Sportovní kluby se mohou hlásit na: dada.valaskova@mmp.cz

Spádovost pro 4 miliony lidí

„Olympijský park Pardubice 2016 bude spádovou oblastí až pro 4 miliony lidí – očekáváme, že atmosféru her nabídneme návštěvníkům nejen z Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského kraje, ale také z Prahy, Brna nebo z Vysočiny. Aby si všichni mohli užít připravený program se vším všudy, chystáme speciální digitální hrací karty, na nichž by jejich uživatelé neměli najít jen prostor pro zábavu, ale například i potřebné mapy a další důležité informace,“ uvedl pardubický primátor Martin Charvát.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

7.7.

Na bulharském a chorvatském pobřeží jsou čeští policisté

Od roku 2008 pravidelně pomáhají policisté také turistům v Chorvatsku. Aktuálně je čtveřice policistů v lokalitách Omiš, Šibenik a Vodice.

Cestování celý článek
19.6.

Pardubice znovu bodovaly v soutěži Do práce na kole

„Polabské rovinky jsou odedávna plné cyklistů a doprava v samotných Pardubicích k této formě přepravy doslova vybízí. Jsem pyšný na všech 717 zapojených účastníků a děkuji svým kolegům z radnice – třiadvacet z nich bojovalo za Pardubice hned v šesti týmech!“ uvedl primátor města Martin Charvát.

Cestování celý článek
28.4.

Zastupitelé odmítají drancování krajských silnic

„Máme samozřejmě zájem na rozvoji území, ale je nutné, předcházet situacím, kdy dochází k nadměrnému ničení krajského majetku. Rádi vyslechneme záměry obcí a investorů, ale je nutné vždy u obdobně rozsáhlých projektů zvážit také připravenost dopravní infrastruktury v daném místě. K jednáním jsme však kdykoliv připraveni. Bohužel v případě logistického centra tato diskuse neproběhla, ačkoliv jsme upozorňovali na problematiku dopravní infrastruktury v okolí,“ řekl Netolický s tím, že se souhlasem krajských zastupitelů budou na příští řádné jednání pozváni také starosta České Třebové Jaroslav Zedník a ředitel společnosti Metrans Jiří Samek, aby mohli společně se zastupiteli diskutovat nad tíživou dopravní situací na Českotřebovsku.

Cestování celý článek

Mezi nebem a zemí s Kateřinou Duškovou

Vraťme se ale ke komedii Mezi nebem a zemí. Je to žánrem komedie. Jaká? Něco mezi seriálem Randal a Hopkirk a Burtonovým Beetlejuicem? Ne, ani jedno z toho. Je to prostě krásná duchařská komedie o jednom velkém zázraku, kterou stavíme nejen na herecké akci, ale i na efektech, se kterými nám pomáhá můj kamarád kouzelník Tomáš Kotlík ruku v ruce s vaším rekvizitářem Davidem Šimůnkem. Snad to všechno stihneme.

Cestování celý článek
14.1.

Vybírat parkovné u Alberta je protiprávní

„Dnes jsme majitele vyzvali, aby doložil, že svislé dopravní značení, kterým parkoviště opatřil, instaloval na základě povolení odboru dopravy pardubického magistrátu. Pokud to nedoloží, zahájíme s ním správní řízení,“ řekl dnes náměstek primátorky Michal Koláček.

Cestování celý článek
6.6.

Unikátní novinka pro cestující: Lidé začali hodnotit řidiče a linky hromadné dopravy

Za první měsíc od spuštění projektu lidé poslali vedení dopravního podniku již téměř 200 hodnocení. Mnoho z nich se týká jednotlivých linek, ochoty řidičů či technických zálažitostí, jako jsou dobíjecí karty či terminály.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting