Žáci a studenti se na radnici seznámili s Olympijským parkem Pardubice 2016

10.2.

Žáci a studenti se na radnici seznámili s Olympijským parkem Pardubice 2016

Členové Dětského a Studentského parlamentu už vědí, jak bude vypadat Olympijský park Pardubice 2016. Ve Společenském sále radnice jim plány města prezentoval manažer projektu Pavel Stara. Odpověděl jim také na řadu všetečných dotazů.

Dětský a Studentský parlament na téma Olympijský park Pardubice 2016
„Byl jsem velmi překvapen tím, jak děti nad akcí globálně přemýšlejí a jak i v tak útlém věku kladou konstruktivní dotazy. Ptaly se nejen na samotný program, ale zajímalo je také řešení parkování v době konání Olympijského parku Pardubice 2016, dotazovaly se, zda budou muset být v nočních hodinách v parku s doprovodem dospělého i zda bude zajištěna dostatečná kapacita pro ubytování návštěvníků a hostů,“ ocenil Pavel Stara zájem členů obou parlamentů, jejichž činnost - stejně jako organizaci Olympijského parku Pardubice 2016 - zajišťuje Odbor školství, kultury a sportu pardubického magistrátu.

Manažer projektu zároveň vyzval všechny studenty, aby se v případě zájmu přihlásili do skupiny dobrovolníků, kteří budou organizátorům během konání akce pomáhat. „Dobrovolnictví k olympiádě patří od dávných dob, a proto chceme práce dobrovolníků využít i my. Tato činnost bude – a na to upozorňuji všechny předem – bez nároku na honorář, odměnou bude každému to, že může být součástí tak rozsáhlého a prestižního projektu. Dobrovolníkům ale samozřejmě zajistíme zdarma stravu, pitný režim i potřebný oděv a jako bonus pro ně přichystáme na závěr speciální program, který si budou moci beze zbytku užít,“ upřesnil Pavel Stara, který doufá, že především členové Studentského parlamentu budou tlumočit poptávku po dobrovolnících ve svých školách dál. Dobrovolníci se mohou hlásit na Koalici nevládek Pardubicka (KONEP), která město dotuje v oblasti zajišťování dobrovolníků.

K účasti na Olympijském parku Pardubice 2016 se už přihlásilo 44 sportovních klubů

K účasti na Olympijském parku Pardubice 2016, který se bude spolu s doprovodným programem rozkládat na 245 600 metrech čtverečních, se již přihlásila řada sportovních klubů. „S konkrétní náplní se k dnešnímu dni přihlásilo již 44 klubů nebo zástupců sportovních odvětví, kteří se mezi sebou domluvili na spolupráci. Věříme, že toto číslo není konečné, pozitivní ohlasy máme i od dalších sportů. Na včerejším jednání projektového týmu jsme se domluvili s kolegyní Lucií Lebedovou z Pardubického kraje, že osloví i další kluby z celého regionu. Mám radost, že myšlenka olympismu již v přípravné fázi skutečně lidi spojuje a náš park bude skutečnou oslavou sportu a ideálu Kalokagathia,“ uvedl náměstek primátora zodpovědný za oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jakub Rychtecký, podle něhož se chystá jedna z největších akcí v historii města. „V parku Na Špici, ale i dalších lokalitách, počítáme se 3 fanzónami, na velkoplošných obrazovkách budeme přenášet živé přenosy z Ria de Janeira a už teď se mohou budoucí návštěvníci akce těšit i na zážitkové programy, sportovní exhibice, road show a příměstské tábory,“ doplnil náměstek Jakub Rychtecký.

Sportovní kluby se mohou hlásit na: dada.valaskova@mmp.cz

Spádovost pro 4 miliony lidí

„Olympijský park Pardubice 2016 bude spádovou oblastí až pro 4 miliony lidí – očekáváme, že atmosféru her nabídneme návštěvníkům nejen z Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského kraje, ale také z Prahy, Brna nebo z Vysočiny. Aby si všichni mohli užít připravený program se vším všudy, chystáme speciální digitální hrací karty, na nichž by jejich uživatelé neměli najít jen prostor pro zábavu, ale například i potřebné mapy a další důležité informace,“ uvedl pardubický primátor Martin Charvát.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

27.2.

Fakulta restaurování připomíná 25 let výuky restaurování v Litomyšli

Rozmanité akce spojené s oslavami zahájí fakulta březnovou výstavou v Červené věži nazvanou Z Litomyšle do Gorzanowa: Renesanční zámky a venkovské památky mezi Čechami a Kladskem. Výstava organizovaná Katedrou humanitních věd potrvá do 30. 3. 2018, vernisáž proběhne 28. 2. 2018.

Cestování celý článek
5.4.

Střet autoškoly se „škodou“

ORLICKOÚSTECKO – Míru zavinění bude s největší pravděpodobností řešit správní orgán.

Cestování celý článek
20.3.

Pavel Sýkora – Staré město

„Pavel Sýkora pardubické Staré město nejen fotografuje, ale také v něm žije. Jeho archiv fotografií ze zákoutí města je tak obrovský. Je nám potěšením jeho snímky vystavit v prostorách Mázhausu,“ podotýká k výstavě Soňa Oberreiterová z Kulturního centra Pardubice.

Cestování celý článek
26.7.

Zájem o autovlaky letos vzrostl, do června je využilo přes 6 500 motoristů

Autovlaky jsou dobrou alternativou pro motoristy, kteří si chtějí cestou na Slovensko odpočinout a v cílové stanici rovnou vyrazit vlastním vozidlem na cesty.„Každý den vypravujeme dva páry nočních spojů, mezi Prahou a Popradem a mezi Prahou a Košicemi. Další autovůz je na denním expresu Košičan, který jezdí z Prahy do Košic a zpět,“ říká Martina Katanská z Oddělení produktů a kvality ČD. „Přepravujeme osobní automobily do maximální výšky 2 metry a maximální hmotnosti 2,5 tuny včetně nákladu. Pokud jde o motocykly nebo motocykly s postranním vozíkem, jejich maximální délka je 3,8 metru. Čtyřkolky z bezpečnostních důvodů nepřepravujeme.“ Například řidič automobilu do výšky 1,6 metru zaplatí za jednu cestu z Prahy do Košic i s lůžkovým příplatkem do třímístného kupé 72,40 EUR, tedy podle aktuálního kurzu asi 1905 korun. Každý další spolucestující v autě pak 32 EUR, tedy zhruba 842 korun.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting