Začne další etapa oprav výpadovky na Chrudim

22.5.

Začne další etapa oprav výpadovky na Chrudim

Necelé dva týdny zbývají do začátku druhé etapy opravy ulic Jana Palacha a 17. listopadu. Uzavřen bude úsek mezi železničním podjezdem a křižovatkou s ulicí Teplého. Hotovo by mělo být do konce srpna.


Od 2. června až do 31. srpna bude v tomto úseku výrazně omezen provoz. „Od začátku rekonstrukce do 10. srpna bude umožněn průjezd vozidel směrem do města. Provoz městské hromadné dopravy, meziměstské autobusové dopravy a vozidel integrovaného záchranného systému bude v celém úseku probíhat bez větších omezení,“ uvedl vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa.


V druhé polovině srpna bude stavební firma rekonstruovat také křižovatky. „Po 10. srpnu bude průjezd automobilů zcela zakázán, řidiči budou muset využít objízdné trasy,“ doplnil Bakajsa. „V termínu 15. – 17. srpna projde rekonstrukcí křižovatka Jana Palacha, Teplého a Pichlova, o týden později, tedy od 22. do 24. srpna pak křižovatka 17. listopad, třída Míru a Palackého,“ dodal.


Rekonstrukce ulic Jana Palach a 17. listopadu, kterou z pozice vlastníka komunikace zajišťuje Pardubický kraj, začala 1. dubna. Je rozdělená do třech etap, poslední má skončit 2. listopadu. Pro zásobování provozoven v době uzavírky budou stavbou operativně vyznačována parkovací místa mobilní značkou a zásobování bude umožněné každý den v čase od 18 do 7 hodin.


Po celou dobu uzavírky stavby bude zároveň možný přístup k přilehlým nemovitostem dotčených uzavírkou. Také svoz komunálního odpadu pro občany a provozovny bude prováděn podle místních zvyklostí. Samotný svoz odpadu zabezpečí stavba v součinnosti se Službami města Pardubic.
 
Rozsah: bude uzavřen úsek silnice od křižovatky se silnicí č. II/322 ul. Teplého/ul. Pichlova po železniční podjezd v ul. 17. listopadu. Při uzavírce tohoto úseku v termínu od 2. 6. do 10. 8. bude směrem do centra zachován jednosměrný provoz vozidel. Provoz MHD, IZS bude zachován obousměrně. V termínu od 11. 8. do 31. 8. bude tento úsek uzavřen s úplným vyloučením provozu mimo MHD a IZS v obou směrech.

Během rekonstrukce budou zaslepeny ulice Milheimova a Na Spravedlnosti u křižovatky s ulicí Jana Palacha. Obě ulice budou zároveň zobousměrněny.
Objízdná trasa: Z centra povede obousměrná objízdná trasa Sukova třída - nám. Republiky – ul. Jahnova - ul. Karla IV. – ul. Anenská -  ul. S. K. Neumanna - ul. Pod Břízkami, případně Palackého třída na silnici č. I/37, Trojice (křižovatka Paramo).

Další zprávy z kategorie "Cestování"

24.11.

Na Chrudimsku zraněno 5 osob

Hasiči proto ihned použili hydraulické vyprošťovací zařízení. Samotné vyproštění bylo velmi náročné. Po několika minutách byl řidič z vozu vyproštěn a předán Letecké záchranné službě.

Cestování celý článek
13.12.

Kamerový systém pomůže s dopravou ve městě

Městský kamerový systém (MKS) nově slouží nejen při kontrole veřejného pořádku, Pardubice jej budou moci využívat také při plánování opatření, která by měla napomoci dopravě ve městě. Díky pilotnímu projektu MKS, na kterém radnice spolupracuje s Policií ČR, bylo použito 14 kamer s funkcí automatického načítání registrační značky (RZ) vozidel, jejichž prostřednictvím město získá data o dopravním chování řidičů.

Cestování celý článek
20.8.

Legiovlak připomene v Pardubicích historii

Ve věrné replice vojenského ešalonu z roku 1918 až 1920 najdou lidé mimo jiné plošinový vůz k transportu obrněných automobilů na dlouhé vzdálenosti, tzv. těplušku – zateplený vagón sloužící jako pojízdná kasárna, speciálně vybavený štábní vagón, krejčovský vůz či zdravotní vagón, který byl určen pro evakuaci raněných, ošetřování i operace.

Cestování celý článek
2.4.

Výstava velkoformátových vědeckých fotografií ZVĚTŠENO zdobí valy pardubického zámku

Výstava ZVĚTŠENO ukazuje na pěti obřích venkovních stojanech sadu deseti vědeckých velkoformátových fotografií, které vznikly při badatelské činnosti na různých fakultách Univerzity Pardubice.

Cestování celý článek
23.9.

Litomyšlské Portmoneum se stane majetkem kraje

Krajské zastupitelstvo potvrdilo rozhodnutí radních, kteří před časem doporučili odkoupení budovy Portmonea v Litomyšli, které ve 20. letech minulého století stvořil grafik a malíř Josef Váchal. V domě svého přítele Josefa Portmona tehdy nástěnnými malbami i vyřezávaným malovaným nábytkem vyzdobil dva pokoje.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting