Zahraniční novináři ochutnali lyžování ve Východních Čechách

2.2.

Zahraniční novináři ochutnali lyžování ve Východních Čechách

Pardubice/Králicko - Agentura Czechtourism ve spolupráci s Destinační společností Východní Čechy uspořádala v uplynulém týdnu poznávací cestu s programem, tzv. presstrip, pro zahraniční specializované novináře. Účelem bylo ukázat jim zimní nabídku kraje a blízkého okolí a představit možnosti turistického vyžití zájemcům v jejich domovských zemích. Složení účastníků bylo více než pestré, zastoupeno bylo Holandsko, Německo, Polsko, Slovensko a Dánsko.

Novináři byli po celou dobu ubytovaní v hotelu Vista na Dolní Moravě a jejich program byl zaměřený hlavně na lyžování. To si vyzkoušeli jak v Relax & sport resortu na Dolní Moravě, tak ve ski areálu Kouty v Jeseníkách. Kromě těchto areálů navštívili ještě Muzeum řemesel a Tvrz Orlice v Letohradu, klášter Hora Matky Boží v Králíkách, či Muzeum papíru a termální lázně ve Velkých Losinách.

„Osvědčilo se nám, když naše atraktivní lokality přiblíží čtenářům novináři prostřednictvím svých vlastních zážitků. Díky tomuto programu budou o našich lokalitách psát například významné informační portály nebo odborné časopisy jako gazeta.pl, delfi.lv, Wintersportweerman, Skisport.dk, Maruba Media Snow Magazine, dobrodruh.sk, wetraveltheworld.de a další,“ uvedl radní Pardubického kraje pro sport a cestovní ruch René Živný.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

2.5.

Myjete si správně ruce? Zjistíte to v Pardubické nemocnici při Dni hygieny rukou

„Snažíme se využít této osvětové akce, abychom se podělili s veřejností o poznatky a zkušenosti se správnou hygienou rukou a ochranou před infekcemi. Návštěvníky i pacienty upozorňujeme rovněž na stojany s dezinfekcí, které jsou rozmístěny na všech odděleních. Při příchodu i odchodu by je měli použít, protože jen tak snižujeme riziko přenosu infekčních onemocnění. Chráníme se tak navzájem,“ řekla Petra Křížová.

Cestování celý článek
6.11.

Oprava silnice pod Hřebečským tunelem se protáhne

Uzavírka strategické komunikace spojující Čechy s Moravou se o tři týdny protáhne.

Cestování celý článek
21.5.

Pardubice ožijí znovu kulturou

Slavnostní zahájení Multikulturního týdne se koná ve Společenském sále radnice v pátek od 18 hodin. V bohatém programu nechybí v dalších dnech ani Mezinárodní sportovní den, řada výstav, workshopy, projekce či mezinárodní setkání. Akce vyvrcholí v pátek 29. května Multikulturním jarmarkem, který se koná v samotném srdci města na Pernštýnském náměstí.

Cestování celý článek
23.2.

Přežije nádražní budova v Ústí nad Orlicí?

Setkání proběhlo v nádražní restauraci za přítomnosti mnoha novinářů.

Cestování celý článek
19.1.

Až se léto na Lanškrounských rybnících zeptá

Protože žádnou dotaci město nezískalo, mohlo se zdát, že je na dlouhou dobu osud areálu zpečetěn.

Cestování celý článek
14.8.

Na cyklistickém táboře si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti v silničním provozu

Setkání s malými táborníky v příjemném prostředí lesa využila k povídání, jak se správně chovat v silničním provozu a také, co dělat, aby se nestali účastníky dopravní nehody nebo havárie.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting