Zahraniční novináři ochutnali lyžování ve Východních Čechách

2.2.

Zahraniční novináři ochutnali lyžování ve Východních Čechách

Pardubice/Králicko - Agentura Czechtourism ve spolupráci s Destinační společností Východní Čechy uspořádala v uplynulém týdnu poznávací cestu s programem, tzv. presstrip, pro zahraniční specializované novináře. Účelem bylo ukázat jim zimní nabídku kraje a blízkého okolí a představit možnosti turistického vyžití zájemcům v jejich domovských zemích. Složení účastníků bylo více než pestré, zastoupeno bylo Holandsko, Německo, Polsko, Slovensko a Dánsko.

Novináři byli po celou dobu ubytovaní v hotelu Vista na Dolní Moravě a jejich program byl zaměřený hlavně na lyžování. To si vyzkoušeli jak v Relax & sport resortu na Dolní Moravě, tak ve ski areálu Kouty v Jeseníkách. Kromě těchto areálů navštívili ještě Muzeum řemesel a Tvrz Orlice v Letohradu, klášter Hora Matky Boží v Králíkách, či Muzeum papíru a termální lázně ve Velkých Losinách.

„Osvědčilo se nám, když naše atraktivní lokality přiblíží čtenářům novináři prostřednictvím svých vlastních zážitků. Díky tomuto programu budou o našich lokalitách psát například významné informační portály nebo odborné časopisy jako gazeta.pl, delfi.lv, Wintersportweerman, Skisport.dk, Maruba Media Snow Magazine, dobrodruh.sk, wetraveltheworld.de a další,“ uvedl radní Pardubického kraje pro sport a cestovní ruch René Živný.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

5.4.

Po zimě opět začala modernizace silnice v obci Hrádek

„V druhé etapě bude vybudována mimo jiné nová dešťová kanalizace, přeložka vodovodu a telefonních kabelů i nová opěrná zeď podél domovní zástavby, po novém mostě se již jezdí. Tranzitní doprava bude odkloněna od Chocně přes Libchavy do Ústí nad Orlicí,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš s tím, že obyvatelé a autobusy budou využívat takzvané malé objízdné trasy přes Sudislav a Oucmanice.

Cestování celý článek

Jak dětem vysvětlit kouzlo zrození?

Umělkyně používá loutku miminka, které si v matčině lůnu vytvořilo útulný pokoj s postelí a vodovodem. Děti se poučí a pobaví zároveň, protože herečka má komediantství v krvi.

Cestování celý článek
28.12.

Těžká dopravní nehoda v Opočínku

Jednotky zajistily vozidlo proti požáru, pomohly vyprostit zraněnou zaklíněnou osobu a poskytly jí předlékařskou pomoc. Nárazem automobilu nedošlo k úniku provozních kapalin.

Cestování celý článek
3.12.

Námraza omezila dopravu v celém kraji

Pondělní vytrvalý déšť se v průběhu noci začal měnit na sněhové přeháňky a na silnice začala padat ledovka. „Situaci jsem osobně sledoval už od večerních hodin a musím pochválit pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje, kterým se podařilo kalamitu velmi dobře zvládnout. Vozy údržby najezdily na 14 tisíc kilometrů při ošetřování vozovek a na některá místa se auta vracela za noc až šestkrát,“ konstatoval hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek
26.8.

Vísku u Jevíčka bude řídit ministerský úředník

Pevně věřím, že zvítězí zdravý rozum a podaří se v obci postavit kandidátní listiny pro dodatečný termín voleb. Ten ministr vnitra vyhlásí do 30 dnů po uveřejnění celkových výsledků voleb do zastupitelstev obcí,“ vysvětluje hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek
30.11.

I letos přijede pod Bílou věž v Hradci Králové Martin na bílém koni

Každoroční vítání Martina na bílém koni má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting