Zájem o Airport Express roste, na pražské Letiště Václava Havla lze přijet s jedinou jízdenkou z celého Česka

15.7.

Zájem o Airport Express roste, na pražské Letiště Václava Havla lze přijet s jedinou jízdenkou z celého Česka

Zájem o spoje Airport Express spojující pražské hlavní vlakové nádraží a letiště Václava Havla v Ruzyni roste. Podle průzkumu pražského organizátora dopravy ROPID byl v závěru června až o třetinu větší zájem o spoje než před rokem. V jeden den ho využije až 2000 cestujících, z toho přibližně 30 % cestuje s přímými vlakovými jízdenkami Českých drah z různých koutů České republiky do/ze stanice náhradní autobusové dopravy Praha Letiště/Airport. Další cestující využívají jednorázové jízdné nebo Prague card.

Airport Express je zapojen do sítě vlaků Českých drah, díky tomu si mohou cestující v nejrůznějších koutech České republiky koupit přímé vlakové jízdenky na Letiště Václava Havla. Po příjezdu na pražské hlavní nádraží mohou přestoupit z vlaku přímo na nejbližší návazný spoj Airport Expressu bez dalšího zdržování. Podobně lze rychlé spojení využít i v opačném směru z letiště do různých míst země. Vlakové jízdenky je možné zakoupit přímo na letišti v Terminálu 2 na stánku Pražské informační služby.

Pro zpáteční cesty na Letiště Václava Havla, například při cestách na dovolenou, služební cestu nebo prodloužený víkendový pobyt nabízejí České dráhy také zlevněné zpáteční jízdenky Vlak+letiště. Platnost jízdenky je prodloužena až na 30 dní a železnice na ní poskytuje slevu 25 %. Díky tomu stojí například zpáteční cesta vlakem z Hradce Králové přímo až na pražské letiště 279 Kč nebo z Českých Budějovic 379 Kč.        

České dráhy, Dopravní podnik hlavního města Prahy a organizace ROPID společně provozují Airport Express jako náhradu za chybějící vlakové spojení centra Prahy s Letištěm Václava Halva v pražské Ruzyni od prosince 2005. Zájem o Airport Express roste v hlavní turistické sezóně již několikátý rok za sebou. Běžný interval 30 minut je proto v hlavní turistické sezóně zkrácen na 15 minut. Plánovaná doba jízdy mezi hlavním vlakovým nádražím a letištěm je přibližně 30 minut. Na pražském hlavním nádraží jsou zajištěny přestupy mezi Airport Expressem a vlaky Českých drah z různých míst České republiky i ze zahraničí.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

2.7.

Silnice ve Starých Čivicích prošla modernizací

Důkladnou modernizaci podstoupila část silnice III/32228, spojující obce Staré Čivice a Starý Máteřov na Pardubicku.

Cestování celý článek
5.4.

Střet autoškoly se „škodou“

ORLICKOÚSTECKO – Míru zavinění bude s největší pravděpodobností řešit správní orgán.

Cestování celý článek
29.8.

Sražená chodkyně ve Vysokém Mýtě

Při nehodě byla zraněna dvaasedmdesátiletá chodkyně, kterou sanitní vůz převezl do nemocnice k lékařskému ošetření. U obou účastnic nehody byla dechová zkouška s negativním výsledkem.

Cestování celý článek
30.6.

Provoz na Masarykově náměstí bude omezen

Spoje autobusových linek ze Sukovy třídy a z Polabin budou vedeny po objízdné trase ul. K Polabinám a dále po své trase. Jako náhradu za zastávku Masarykovo nám. obslouží zastávku K Polabinám.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting