Zájem turistů o Pardubický kraj stoupá

27.2.

Zájem turistů o Pardubický kraj stoupá

Český statistický úřad zveřejnil údaje o návštěvnosti jednotlivých krajů v roce 2006. Jediným kritériem i nadále zůstává počet hostů v ubytovacích zařízeních. „Čísla za loňský rok nás velmi potěšila – počet přenocování se zvýšil u zahraničních turistů o více než 20 %, u domácích návštěvníků o 8,5 %. Spolu s Karlovarským krajem tak máme největší dynamiku růstu návštěvnosti, republikový průměr se pohybuje kolem 3 %. Statistiky bohužel stále nezohledňují turisty, kteří se u nás zastaví na jeden den,“ řekl krajský radní zodpovědný za oblast cestovního ruchu Miloslav Macela. Pardubický kraj v loňském roce navštívilo 353.089 turistů (z toho 58.586 zahraničních), což je nejvíce od vzniku kraje. Nejvíce návštěvníků – 56.560 - přijelo v červenci. Podle údajů z poloviny roku byli nejčastějšími hosty Němci (22,8 %), Slováci (22,4 %) a Poláci (9,3 %). Jako zajímavost lze uvést, že nejdelší dobu pobytu zaznamenali statistici u norských turistů (6,6 nocí), ti však tvoří pouze 1,4 % návštěvníků. Průměrná doba pobytu za rok 2006 činila tři a půl dne. Turisté tak v Pardubickém kraji strávili přes 1,2 miliónu nocí. „Scházelo nám necelých devět tisíc nocí a konečně bychom po letech přestali být krajem, o němž se říká, že má nejnižší návštěvnost,“ komentoval Macela pozici Pardubického kraje v republikovém „žebříčku“. Stoupající zájem o Pardubický kraj výrazněji neohrozily ani z hlediska klimatických podmínek nevydařené poslední měsíce roku 2006, i když ve 4. čtvrtletí návštěvnost klesla na 95 % oproti roku 2005. Pardubický kraj v průběhu roku 2006 zavedl několik opatření, která mají podpořit další příliv turistů a zlepšit propagaci kraje. „Spustili jsme nový turistický web, zavedli certifikaci informačních center, připravili výraznou změnu propagace zaměřenou na zážitkovou turistiku. Naším hlavním cílem je i nadále podpora podnikatelů v cestovním ruchu a vznik nových pracovních míst v tomto sektoru,“ doplnil Macela.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.4.

Hejtman kontroloval elektrizaci železnice do Polska

Úpravy železniční trati Letohrad – Lichkov spočívají nejen v elektrifikaci 23 kilometrů dlouhého úseku,

Cestování celý článek
24.9.

Od slibů k činům. Kraj uvolnil prvních pět milionů na záchranu Larischovy vily

Společně s vypálenou obcí Ležáky patří Larischova vila v Pardubicích mezi významné memento nacistických zločinů z období druhé světové války. Pardubický kraj se již před časem zavázal pomoci Československé obci legionářské s její záchranou a zpřístupnění veřejnosti. Na základě schváleného memoranda se kraj zavázal pomoci částkou 15 milionů korun. Uvolnění prvních pěti milionů korun v pondělí schválila krajská rada.

Cestování celý článek
16.4.

Dětský domov v Poličce připravuje děti na vstup do běžného života

Díky procesu transformace mohou děti před přechodem do dospělého života získat základní návyky, se kterými se musí následně vypořádávat. Bohužel v rámci stávajícího systému některé věci nastavit nelze. Město Polička je vůči domovu velmi vstřícné, což je samozřejmě velmi dobrým signálem také pro krajskou samosprávu.

Cestování celý článek
21.7.

Železniční přejezd u obce Borová se bude opravovat. Silnice I/34 zde bude uzavřená pro veškerý provoz

Důvodem úplné uzavírky je oprava železničního přejezdu P 6896 u obce Borová.

Cestování celý článek
1.7.

Cestování se psy do Chorvatska

Zopakujeme tedy podmínky, které platí jak pro vstup psa staršího 3 měsíců do Chorvatska, tak i pro tranzit přes členské státy, a pro návrat zpět do ČR (pokud cestující neopustí při cestě území EU):

Cestování celý článek
22.1.

Mladí hudebníci přesvědčovali na konzervatoři odbornou komisi o svém talentu

Pardubická konzervatoř je střední škola, která vychovala řadu významných hudebníků, zpěváků a dirigentů. Absolventi školy v současné době dosahují četných úspěchů na koncertních podiích, a to i na mezinárodním poli. Koncertní činnost je již součástí samotného studia na konzervatoři. Z absolventů konzervatoře se stávají i učitelé v základních uměleckých školách.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting