Zájem turistů o Pardubický kraj stoupá

27.2.

Zájem turistů o Pardubický kraj stoupá

Český statistický úřad zveřejnil údaje o návštěvnosti jednotlivých krajů v roce 2006. Jediným kritériem i nadále zůstává počet hostů v ubytovacích zařízeních. „Čísla za loňský rok nás velmi potěšila – počet přenocování se zvýšil u zahraničních turistů o více než 20 %, u domácích návštěvníků o 8,5 %. Spolu s Karlovarským krajem tak máme největší dynamiku růstu návštěvnosti, republikový průměr se pohybuje kolem 3 %. Statistiky bohužel stále nezohledňují turisty, kteří se u nás zastaví na jeden den,“ řekl krajský radní zodpovědný za oblast cestovního ruchu Miloslav Macela. Pardubický kraj v loňském roce navštívilo 353.089 turistů (z toho 58.586 zahraničních), což je nejvíce od vzniku kraje. Nejvíce návštěvníků – 56.560 - přijelo v červenci. Podle údajů z poloviny roku byli nejčastějšími hosty Němci (22,8 %), Slováci (22,4 %) a Poláci (9,3 %). Jako zajímavost lze uvést, že nejdelší dobu pobytu zaznamenali statistici u norských turistů (6,6 nocí), ti však tvoří pouze 1,4 % návštěvníků. Průměrná doba pobytu za rok 2006 činila tři a půl dne. Turisté tak v Pardubickém kraji strávili přes 1,2 miliónu nocí. „Scházelo nám necelých devět tisíc nocí a konečně bychom po letech přestali být krajem, o němž se říká, že má nejnižší návštěvnost,“ komentoval Macela pozici Pardubického kraje v republikovém „žebříčku“. Stoupající zájem o Pardubický kraj výrazněji neohrozily ani z hlediska klimatických podmínek nevydařené poslední měsíce roku 2006, i když ve 4. čtvrtletí návštěvnost klesla na 95 % oproti roku 2005. Pardubický kraj v průběhu roku 2006 zavedl několik opatření, která mají podpořit další příliv turistů a zlepšit propagaci kraje. „Spustili jsme nový turistický web, zavedli certifikaci informačních center, připravili výraznou změnu propagace zaměřenou na zážitkovou turistiku. Naším hlavním cílem je i nadále podpora podnikatelů v cestovním ruchu a vznik nových pracovních míst v tomto sektoru,“ doplnil Macela.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

28.3.

Připomenutí počátků leteckých soubojů

„Rok 1917 přinesl v oblasti letectví řadu významných událostí, tou nejvýznamnější, ale zároveň i nejsmutnější se stala skutečnost, že letecké souboje získaly na intenzitě a masovosti a ti piloti, kteří se ještě nedlouho předtím střetávali na obloze v takřka rytířských soubojích muže proti muži, se museli nyní vystřílet ze soubojů, do kterých bylo zapojeno velké množství letadel. Takový počet letadel se v dnešních podmínkách nikdy nepodaří do scény zakomponovat, jednak z nedostatku letadel a pilotů, a také z důvodu vymezeného prostoru určeného pro předvádění. Tomu pochopitelně odpovídá i scénář letošní scény z období první světové války, ve které návštěvníci nebudou o nic ochuzeni a na nebi uvidí zajímavé ultralehké repliky historických strojů,“ přibližuje jednu ze scén Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Cestování celý článek
23.6.

Pietní akt připomněl 73 let od vypálení Ležáků

„Vypálení Ležáků, stejně tak jako Lidic, ale i další tragédie spojené s druhou světovou válkou je nezbytné připomínat jako součást naší národní historie. Byť daň, kterou český národ za atentát na zastupujícího říšského protektora zaplatil, byla vysoká, ukázal tento čin vzepření se československého národa nacistickému teroru,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Cestování celý článek
27.11.

Memorandum je průlomem v regionální dopravě

Memorandum o financování železniční osobní dopravy mezi Pardubickým krajem a Českou republikou bylo schváleno.

Cestování celý článek
20.4.

Centrum Pardubic bude patřit běžcům a cyklistům

Doporučená objízdná trasa uzávěry náměstí Republiky vede ulicí Hradeckou, Bělehradskou, Kpt. Bartoše a Palackého.

Cestování celý článek
3.4.

Ryanair bude létat také z Pardubic

„Příchod Ryanairu na pardubické letiště je významným mezníkem v obchodní strategii společnosti. Po pečlivé úvaze jsme se rozhodli přistoupit na podmínky letecké společnosti. Smlouva s Ryanair bude uzavřena na pět let s tím, že poměr výnosů a nákladů bude podle modelových propočtů pro společnost kladný,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek, který zastupuje město v představenstvu EBA.

Cestování celý článek
12.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

Získat potřebné zkušenosti s prezentací i zajímavou položku do životopisu pomůže mladým a talentovaným studentům každoroční konference Historie, která se letos koná 6. a 7. dubna. Představí se na ní postupně celkem 26 studentů z jednotlivých pracovišť zabývajících se historií.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting