Zájem turistů o Pardubický kraj stoupá

27.2.

Zájem turistů o Pardubický kraj stoupá

Český statistický úřad zveřejnil údaje o návštěvnosti jednotlivých krajů v roce 2006. Jediným kritériem i nadále zůstává počet hostů v ubytovacích zařízeních. „Čísla za loňský rok nás velmi potěšila – počet přenocování se zvýšil u zahraničních turistů o více než 20 %, u domácích návštěvníků o 8,5 %. Spolu s Karlovarským krajem tak máme největší dynamiku růstu návštěvnosti, republikový průměr se pohybuje kolem 3 %. Statistiky bohužel stále nezohledňují turisty, kteří se u nás zastaví na jeden den,“ řekl krajský radní zodpovědný za oblast cestovního ruchu Miloslav Macela. Pardubický kraj v loňském roce navštívilo 353.089 turistů (z toho 58.586 zahraničních), což je nejvíce od vzniku kraje. Nejvíce návštěvníků – 56.560 - přijelo v červenci. Podle údajů z poloviny roku byli nejčastějšími hosty Němci (22,8 %), Slováci (22,4 %) a Poláci (9,3 %). Jako zajímavost lze uvést, že nejdelší dobu pobytu zaznamenali statistici u norských turistů (6,6 nocí), ti však tvoří pouze 1,4 % návštěvníků. Průměrná doba pobytu za rok 2006 činila tři a půl dne. Turisté tak v Pardubickém kraji strávili přes 1,2 miliónu nocí. „Scházelo nám necelých devět tisíc nocí a konečně bychom po letech přestali být krajem, o němž se říká, že má nejnižší návštěvnost,“ komentoval Macela pozici Pardubického kraje v republikovém „žebříčku“. Stoupající zájem o Pardubický kraj výrazněji neohrozily ani z hlediska klimatických podmínek nevydařené poslední měsíce roku 2006, i když ve 4. čtvrtletí návštěvnost klesla na 95 % oproti roku 2005. Pardubický kraj v průběhu roku 2006 zavedl několik opatření, která mají podpořit další příliv turistů a zlepšit propagaci kraje. „Spustili jsme nový turistický web, zavedli certifikaci informačních center, připravili výraznou změnu propagace zaměřenou na zážitkovou turistiku. Naším hlavním cílem je i nadále podpora podnikatelů v cestovním ruchu a vznik nových pracovních míst v tomto sektoru,“ doplnil Macela.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

25.6.

Dopravní omezení v obci Křižanovice

Důvodem omezení je pořádání kulturní akce Žluto-modrý den Berry pro centrum Paraple.

Cestování celý článek
14.11.

Cenu ministra vnitra za mimořádné výsledky získal tým Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč

  Oceněné výsledky v praxi znamenají především zvýšení úrovně a efektivity Hasičského záchranného sboru ČR a dalších složek IZS a nezanedbatelným způsobem přispívají ke zvýšení bezpečnosti státu a občanů v krizových situacích a při mimořádných událostech.

Cestování celý článek
16.5.

Stavba letištní haly začne v červnu

Zhotovitele stavby terminálu vybrala EBA ve výběrovém řízení, do něhož se přihlásilo 12 firem. Většina nabídek nepřekročila předpokládanou cenu stavby, tj. 300 milionů korun. „S nejnižší nabídkovou cenou – 256 milionů korun - zvítězilo sdružení firem Chládek a Tintěra a Strabag," uvedl předseda představenstva společnosti EBA Pavel Svoboda. Cena je podle něj srovnatelná s cenami, za které postavily nové terminály jiná letiště.

Cestování celý článek
28.7.

Nehoda nákladního vozidla převážejícího bagr.

Následně ramenem bagru narazil do spodní části nadchodu. Při tomto nárazu poškodil hrany nadchodu a na spodní části nadchodu zůstal provozní olej z tohoto bagru. Řidič vozidla následně z místa dopravní nehody odjel, aniž by vše oznámil.

Cestování celý článek
22.2.

Dopravu mezi kraji řešili Netolický s Duškem na návštěvě v Olomouci

Shodli jsme se, že změny je třeba provést po vzájemné konzultaci.

Cestování celý článek
5.4.

Skuteč navazuje spolupráci

V úvodu letošního roku podepsala Skuteč dohodu o spolupráci v oblasti propagace cestovního ruchu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting