Závody horských kol změní dopravu i trasy linek MHD v centru města Hradec Králové

26.9.

Závody horských kol změní dopravu i trasy linek MHD  v centru města Hradec Králové

Tento pátek se v centru Hradce Králové pojede tradiční exhibice horských kol Gočárovy schody. Závod se uskuteční ve státní svátek, kdy je hustota dopravy nižší než v běžný pracovní den, i tak musí řidiči a obyvatelé města počítat s dopravním omezením a změnami na linkách hradecké MHD na vnitřním městském okruhu.
Změny se budou týkat pouze dne samotného závodu, tedy pátku 28. září. Pro řidiče bude platit zákaz vjezdu do ulice Komenského od ulice Na Kropáčce k zimnímu stadionu, do ulice ČSA v části od ulice v Kopečku po ulici Chmelova. Dále bude uzavřena levá část Velkého náměstí, část ulice Karla Tomana a ulice V Kopečku. Aby se řidiči mohli dostat na Velké náměstí a přilehlých ulic a zpět, bude v tento den ulice Mýtská obousměrná. Objízdné trasy budou pro řidiče vyznačeny po místních vedlejších komunikacích. Zároveň bude uzavřené i parkoviště u zimního stadionu, fanoušci hradeckého hokeje tak budou muset cestou na páteční zápas své automobily zaparkovat například na parkovišti u koupaliště Flošna nebo u hradecké univerzity v areálu na soutoku, odkud lze pohodlně dojít pěšky přes lávku přes Orlici.
V pátek budou jezdit jinak i některé linky MHD. V obou směrech nebudou zajíždět na zastávky Adalbertinum, Komenského a Zimní stadion, ve směru do centra nebude v provozu zastávka Heyrovského. Nová náhradní zastávka bude u budovy krajského soudu, kde zastaví všechny projíždějící linky. Linky, které jezdí z Ulrichova náměstí k Adalbertinu, pojedou přes zastávku Muzeum. Linky, které jezdí po vnitřním městském okruhu ulicemi ČSA nebo Komenského k zimnímu stadionu, budou trasu objíždět přes zastávku u koupaliště Flošna a druhý městský okruh.
Kompletní změny v MHD najdete zde.
Vše k závodům Gočárovy schody jsou na http://www.novacup.cz/mitas-gocarovy-schody/. 

Další zprávy z kategorie "Cestování"

9.12.

Herci připravili dětem v nemocnici mikulášskou nadílku

Tradiční návštěva tentokrát přišla s mírným zpožděním v průběhu pondělního dopoledne. Ale nic to neubralo na radosti všech hospitalizovaných dětí, za nimiž přišli na dětské oddělení, oddělení dětské chirurgie a infekční oddělení, a také na trošce strachu těch zřejmě „zlobivějších“ při pohledu na čerta.

Cestování celý článek
4.7.

Červencový COLOUR MEETING ve znamení jedniček

Sobotní program začne ve dvě hodiny prvním ze tří divadelních představení nejen pro děti. Hudební scéna představí polskou vycházející hvězdu MOSAIC a uhrančivé české duo KIESLOWSKI, které připravuje s J. P. Muchowem novou desku Mezi lopatky. Večer rozjedou ve velké stylu hiphopoví bardi s Katem v čele – PRAGO UNION a CHAMPION SOUND následovaní maďarskými SÖNDÖRGÖ, kteří představují to nejlepší, co současná world music nabízí.

Cestování celý článek
16.6.

Česko-slovenské Dny mladých chirurgů na Seči nabídly vysokou odbornou úroveň

Kongres, u jehož zrodu stál bývalý přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice doc. MUDr. Karel Havlíček, CSc. a jeho nástupce doc. MUDr. Jiří Šiller, PhD., měl opět vysokou úroveň. „Zúčastnilo se ho 310 zdravotníků z České a Slovenské republiky. Akce se tak řadí mezi nejvýznamnější české chirurgické kongresy,“ uvedl Miloslav Pirkl, zástupce primáře oddělení cévní a plastické chirurgie Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice a jeden z hlavních organizátorů akce.

Cestování celý článek
18.5.

„Skokanem roku“ také Hradec Králové

Česká pojišťovna již třetím rokem pravidelně sleduje a vyhodnocuje nehodovost českých měst.

Cestování celý článek
9.11.

Zakončení výstavy EXPO 2015

Návštěvníci českého pavilonu nejdříve narazili na pardubickou celnici, která byla středem zájmu velkého počtu cizinců, a to zejména díky razítku „Předci jedou za zadky“ a také razítkům s přední a zadní částí koně, které diváci dostávali do „pasů“. Propojení obou koňských částí pak symbolicky spojovalo historické letopočty 1158 a 2015.

Cestování celý článek
4.12.

Na galavečeru byli oceněni dobrovolníci, odpovědné firmy i neziskovky

Spolupořadatelem galavečera byl také Pardubický kraj, který myšlenky dobrovolnictví a společenské odpovědnosti dlouhodobě podporuje. "Galavečer je tradičně vyústěním našeho snažení, kterým je spojování cest neziskovek, firem a veřejné správy. V jeden den, na jednom místě dochází k unikátnímu setkání zástupců všech tří sektorů, kteří se zde mohou lépe poznat a navázat nová partnerství," vyzdvihuje přínos události Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za neziskový sektor a sociální věci.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting