Zdolají naši senioři kanál La Manche i počtvrté?

29.1.

Zdolají naši senioři kanál La Manche i počtvrté?

Členové Klubu SenSen (Senzační Senioři) při Krajské knihovně v Pardubicích se během února opět pokusí zdolat kanál La Manche, alespoň obrazně. Již počtvrté si účastníci projektu vytyčili za cíl v průběhu měsíce uplavat 34 kilometrů, tedy stejnou vzdálenost, jaká dělí města Dover a Calais. Aktivitu seniorů podporuje krajská knihovna ve spolupráci s Aquacentrem Pardubice. Ke splnění závazku tak plavcům ze SenSen klubu může dopomoci i zvýhodněné vstupné do bazénu.
„Přeplavme svůj La Manche“ – tak zní název celorepublikové soutěže, kterou vyhlašuje projekt SenSen, platforma pro více než stovku seniorských klubů a organizací z celé České republiky. Letos se jedná již o 5. ročník štafetového plavání, který potrvá od 1. 2. do 28. 2. 2019. Jeho patronkou je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů, která během února navštíví 5 vybraných měst a se seniory si zaplave.
Tento ročník je výjimečný i v několika dalších směrech, přihlásil se rekordní počet seniorských klubů – 18 klubů z 16 měst po celé České republice. Navíc se také může zapojit široká veřejnost a svými uplavanými bazény pardubické seniory podpořit. Pokud se tedy i vy budete chtít stát plavcem přes kanál La Manche, stačí se v uvedeném termínu dostavit do Aquacentra Pardubice a své naplavané bazény zapsat na recepci do sešitu. Podporu seniorům již přislíbila například ZŠ Pardubice – Studánka v rámci lekcí plavání. V průběhu měsíce března dojde ke zpracování i zveřejnění výsledků.
„Doufáme, že plavání se v měsíci únoru stane kromě podpory těla i potravou ducha. Držíme nám všem palce!“ uzavírá ředitelka knihovny Radomíra Kodetová.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

22.5.

Lokálka mezi Chocní a Litomyšlí jezdí už sto třicet let

Provoz na lokální trati mezi Chocní a Litomyšlí doznal určitého zefektivnění a zdá se, že je životaschopný.

Cestování celý článek
30.10.

Kam nevyjíždět bez zimních pneumatik?

Použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů, pokud je vozovka pokryta souvislou vrstvou sněhu.

Cestování celý článek
5.10.

O „espézetku“ na přání si v Hradci od začátku roku požádalo už 53 řidičů

Klienti si také od počátku roku požádali o 538 kusů značek na nosná zařízení, největší zájem o tuto „třetí espézetku“ byl do první poloviny letních prázdnin.

Cestování celý článek
11.12.

Strom splněných přání v Paláci Pardubice

Obchodní centrum Palác Pardubice ve spolupráci s rádiem Kiss pořádají v termínu 14.– 21. 12. charitativní projekt Strom splněných přání na pomoc dětem z pardubických dětských domovů. Radost tak poputuje mimo jiné např. do Dětského centra Veská.

Cestování celý článek
7.8.

Oprava silnice - Masarykovo náměstí

Průjezd přes Masarykovo náměstí bude o dvou srpnových víkendech omezen. Opravovat se budou betonové povrchy vozovek v obou směrech.

Cestování celý článek
12.4.

Silnice v centru získá tichý kryt

Při rekonstrukce bude v daných úsecích omezena doprava pro ostatní uživatele vyjma MHD a vozů IZS. V určitých fázích výstavby bude ovšem autobusy a trolejbusy dopravního podniku využívat objízdné trasy.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting