Zdolají naši senioři kanál La Manche i počtvrté?

29.1.

Zdolají naši senioři kanál La Manche i počtvrté?

Členové Klubu SenSen (Senzační Senioři) při Krajské knihovně v Pardubicích se během února opět pokusí zdolat kanál La Manche, alespoň obrazně. Již počtvrté si účastníci projektu vytyčili za cíl v průběhu měsíce uplavat 34 kilometrů, tedy stejnou vzdálenost, jaká dělí města Dover a Calais. Aktivitu seniorů podporuje krajská knihovna ve spolupráci s Aquacentrem Pardubice. Ke splnění závazku tak plavcům ze SenSen klubu může dopomoci i zvýhodněné vstupné do bazénu.
„Přeplavme svůj La Manche“ – tak zní název celorepublikové soutěže, kterou vyhlašuje projekt SenSen, platforma pro více než stovku seniorských klubů a organizací z celé České republiky. Letos se jedná již o 5. ročník štafetového plavání, který potrvá od 1. 2. do 28. 2. 2019. Jeho patronkou je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů, která během února navštíví 5 vybraných měst a se seniory si zaplave.
Tento ročník je výjimečný i v několika dalších směrech, přihlásil se rekordní počet seniorských klubů – 18 klubů z 16 měst po celé České republice. Navíc se také může zapojit široká veřejnost a svými uplavanými bazény pardubické seniory podpořit. Pokud se tedy i vy budete chtít stát plavcem přes kanál La Manche, stačí se v uvedeném termínu dostavit do Aquacentra Pardubice a své naplavané bazény zapsat na recepci do sešitu. Podporu seniorům již přislíbila například ZŠ Pardubice – Studánka v rámci lekcí plavání. V průběhu měsíce března dojde ke zpracování i zveřejnění výsledků.
„Doufáme, že plavání se v měsíci únoru stane kromě podpory těla i potravou ducha. Držíme nám všem palce!“ uzavírá ředitelka knihovny Radomíra Kodetová.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

16.5.

Dětský den s Jakubem Vágnerem na Katlově

Jezero Katlov na Kutnohorsku ožije a otevře své brány široké veřejnosti v rámci oslav Dětského dne. Vstup i parkovné bude po celý den zdarma a rodiče i děti si v rámci připraveného programu přijdou na své. Nejmenší děti se mohou těšit na své pohádkové kamarády. Zaskotačit si mohou na skákacím hradě Českých drah a užít si mohou i spoustu dalších pohádkových atrakcí.

Cestování celý článek
24.6.

Prázdninová dopravní omezení

Pardubice čeká během prázdnin několik dopravních omezení. Pro řidiče bude asi „nejbolestivější“ obnova asfaltového povrchu Pražské ulice v úseku od nadjezdu u Parama, až za čerpací stanici u letiště a výstavba kruhové křižovatky Poděbradská a Kosmonautů. Komplikovanější cestu budou mít i milovníci koupání na písníku Hrádek, až do listopadu bude uzavřena silnice z Doubravic na Hrádek.

Cestování celý článek
15.9.

Dnes začíná stavba chvaletického obchvatu

Tato investice je jednou ze staveb úspěšných v rámci podpory Evropské unie.

Cestování celý článek
20.10.

V Bělehradské vyhradí jízdní pruhy cyklistům

Vyhrazené pruhy pro cyklisty budou široké 1,5 metru, křižovatkové úseky budou červeně podbarvené.

Cestování celý článek
5.9.

České dráhy: zákaz kouření od prosince 2007

Ve všech vlacích rakouských a německých drah se od prvního září tohoto roku nesmí kouřit. Týká se to i vlaků v Česku.

Cestování celý článek
25.5.

Pardubice chtějí více návštěvníků. Pomůže jim nová Koncepce cestovního ruchu

Koncepce cestovního ruchu obsahuje vedle rozsáhlých analýz konkrétní návrhy, co k vytvoření Pardubic jako města hojně navštěvovaného turisty v horizontu dalších let podniknout. Pardubice by tak měly například vytvořit orientačně-navigační systém pro komunikaci s návštěvníky přijíždějícími do Pardubic ať už autem, vlakem, autobusem nebo na bicyklu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting