Zdřímnout si na veřejnosti ho málem přišlo draho

22.6.

Zdřímnout si na veřejnosti ho málem přišlo draho

Čtyřiadvacetiletý muž na chvíli usnul, když se probudil, zjistil, že jeho vak s osobními věcmi, mobilním telefonem, penězi a doklady je pryč.

Takové oznámení přijali policisté z Obvodního oddělení Pardubice 1. Mladý muž v ranních hodinách cestoval z Lanškrouna do Pardubic vlakem, po cestě byl unavený, šel si do obchodního domu pro snídani, posadil se v prostorách občerstvení, využil elektřiny, která je u stolů k dispozici, k nabití mobilního telefonu a přibližně na 45 minut usnul. Spal tak tvrdě, že si nevšiml toho, že mu někdo mobilní telefon i vak s osobními věcmi odcizil. Ihned jak se probudil a zjistil, že tyto věci jsou pryč, kontaktoval ostrahu. Ta si nikoho podezřelého nevšimla, ale přivolala na místo policii. Netrvalo to dlouho a policisté přijali od strážníků městské policie oznámení, že v centru Pardubic kontrolují 19letého muže, který má u sebe cizí doklady. Shodou okolností to byly doklady ráno okradeného muže.

Co následovalo? Pro podezřelého bylo nejspíš zbytečné tvrdit, že netuší, jak se k němu cizí doklady dostaly. Přiznal se, že ráno v hypermarketu okradl neznámého muže o oranžový vak s věcmi a z něj si vzal pouze mobilní telefon značky SAMSUNG. Pleťovou vodu, vodítko, kšiltovku a další věci s vakem údajně vyhodil na louce u skateparku na nábřeží Závodu míru. Strážníci městské policie toto tvrzení posléze potvrdili, neboť v popisovaném místě "batoh" skutečně nalezli.

Kde skončil mobilní telefon? Ten policisté „zajistili“ v tzv. výkupu, kde za něj podezřelý před pár hodinami získal při prodeji finanční hotovost. Ještě tentýž den mu policisté sdělili podezření z krádeže, za což mu hrozí dvouleté vězení.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

18.7.

Přestřižením pásky bylo oddělení symbolicky uvedeno do provozu dálniční oddělení.

Při "otevření" nového oddělení zazněly i informace o tom, jak vzniklo a jakou činnost zde zařazení policisté vykonávají. Od ledna letošního roku bylo na páteřní komunikaci silnice I. třídy číslo 35 spojující Čechy a Moravu zřízeno pro zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Pardubického kraje, po půlroční činnosti má však již status dálniční oddělení. V současné době je zde služebně zařazeno devět policistů včetně vedoucího oddělení s výhledem navýšení početního stavu na cílových 27 míst.

Cestování celý článek
15.4.

Do funkce nového děkana Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice nastupuje Zdeněk Němec.

Při vedení fakulty se nový děkan bude opírat o tým tvořený proděkanem pro vzdělávací činnost, proděkanem pro vědu a výzkum a proděkanem pro vnitřní rozvoj a vnější vztahy. Tento tým bude doplněn koordinátory zodpovědnými za přípravu a realizaci projektů pro spolupráci s průmyslem nebo pro rozvoj mezinárodní spolupráce. Sestavení tohoto týmu je jedním z prvních úkolů nového děkana.

Cestování celý článek
31.7.

Hlídka pardubické dopravní policie se zaměřila na silnice v okolí Holic.

V pondělí ráno se hlídka dopravní policie vydala směrem na Holice a blízké okolí. V rámci své působnosti dohlížela na bezpečnost v silničním provozu. Při kontrole v obci Dolní Roveň policistky z Dopravního inspektorátu Pardubice zkontrolovaly několik vozidel a zjistily jedno vozidlo s neplatnou technickou kontrolou.

Cestování celý článek
4.6.

Vlak „vytrhl“ chodci jízdní kolo z ruky

Cyklista jedoucí po tamní komunikaci údajně zareagoval na červený signál „STŮJ“, zastavil, kolo měl po svém boku a čekal, až vlak projede. Jeho přední část však postavil nešťastně tak blízko u trati, že projíždějící vlak ze Slatiňan do Pardubic o přední „ráfek“ zachytil a „cyklistovi“ ho doslova z ruky vytrhl.

Cestování celý článek
2.10.

Idiopatická plicní fibróza - nemoc, která nezná slitování. Zjistíme ji (u Vás) včas?

Ještě před čtyřmi lety neexistovala žádná léčba, která by dokázala zpomalit progresi nemoci, ale v roce 2011 přišly na trh léky, které jsou schopny nemoc zpomalit tím, že zpomalí proces tvorby vaziva a jizvení plic a tím zmírní pokles plicních funkcí. Nemoc bohužel nevyléčí, ale je větší šance, že se pacienti na této účinné léčbě dočkají transplantace plic.

Cestování celý článek
29.5.

Seminář o moderních trakčních systémech na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice

Seminář pořádá Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky v dopravě Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting