Ze Slovenska dorazili odborníci na dopravu

5.9.

Ze Slovenska dorazili odborníci na dopravu

Delegace z Prešovského samosprávného kraje přijela na dvoudenní oficiální návštěvu Pardubického kraje. Tématem jejich programu je silniční hospodářství a doprava. Odborníci ze Slovenska navštívili klíčové dopravní stavby na Pardubicku a Chrudimsku a zúčastní se také Dopravní konference a Silničního veletrhu.


    Vzájemné pracovní návštěvy delegací partnerských regionů jsou již několikaletou tradicí, obě strany považují výměnu zkušeností za užitečnou. Potvrdil to i ředitel Správy a údržby cest Prešovského samosprávného kraje Vladimír Kozák: „Už jenom to, že se setkáváme a můžeme porovnávat zkušenosti je pro nás posun. Řešíme podobné věci, podobné problémy a můžeme se vzájemně inspirovat.“


    Delegaci odborníků z Prešovského samosprávného kraje při exkurzi na dopravních stavbách doprovázeli předseda finančního výboru Zastupitelstva Pardubického kraje Miroslav Krejčí a ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Pardubický a Prešovský kraj mají přibližně stejně rozsáhlou silniční síť, spravují kolem tří tisíc kilometrů silnic II. a III. třídy. Náš kraj do jejich rekonstrukce letos investuje rekordní částku, přesto to na stoprocentní obnovu špatného stavu silnic nestačí,“ řekl Miroslav Krejčí.


     Prvním bodem dvoudenní návštěvy byla exkurze na stavbě mimoúrovňové křižovatky a pokračování rychlostní silnice R35 v Opatovicích nad Labem. Jeden z klíčových projektů v Pardubickém kraji odborníky ze Slovenska oslovil. „I u nás na Slovensku řešíme propojení dálnic a silnic I. třídy se silnicemi nižší třídy, konkrétně potřebujeme vyřešit propojení severu a jihu Prešovského kraje. Tady si nejen prohlížíme stavbu, ale také hovoříme o evropských zdrojích, porovnáme legislativu a podobně,“ řekl Peter Sokol, předseda Dopravního výboru Prešovského samosprávného kraje. Druhým zastavením byla stavba obchvatu Chrudimi, kde se odborníci – stejně jako v Opatovicích nad Labem – seznámili s technickými parametry stavby.


     Odpolední program delegace Prešovského samosprávného kraje je věnován Dopravní konferenci 2014, v pátek se zúčastní mezinárodního Silničního veletrhu.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

28.5.

Nové trolejbusy na pravidelných linkách MHD Pardubice

Trolejbusy v současné době obsluhují nejžádanější, ale také nejzatíženější linky MHD v Pardubicích, které se nacházejí v centrální části města, kde je malá vzdálenost mezi zastávkami a velká frekvence cestujících.

Cestování celý článek
28.2.

Odcizil peněženku s více jak 100.000 korunami Když zjistil, že ho hledá policie, udal se.

Kdo je hlavním podezřelým? Třiačtyřicetiletý muž z Chrudimi, proti kterému zahájil komisař kriminální služby trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Cestování celý článek
26.4.

85 % bytů ve 4. fázi Chrudimparku je prodáno. Další etapa se začne prodávat ještě na jaře

V rezidenčním projektu Chrudimpark společnosti Linkcity Czech Republic zbývají v nabídce poslední čtyři volné byty. V pořadí již čtvrtý dům s názvem Jeřáb tvoří 27 bytů v dispozicích od 1+kk do 4+kk. Právě vznikající novostavba se nachází pouhých deset minut chůze od centra města v těsné blízkosti městského parku. Dokončena bude ještě letos na podzim. Developer mezitím plánuje další fázi čítající tři bytové domy s 90 jednotkami. Prvních 30 bytů bude uvedeno na trh před začátkem letních prázdnin. Předpokládaný termín jejich dokončení je v závěru příštího roku.

Cestování celý článek
21.12.

Město Pardubice koordinuje své stavební aktivity se SŽDC

Na modernizaci železničního uzlu úzce naváže další investiční akce SŽDC. „V lednu 2021 začne rekonstrukce pardubického hlavního nádraží a skončit by měla trvat do konce roku 2024.

Cestování celý článek
6.12.

Trojice hokejistů si vyzkoušela čepování a roznášení piva fanouškům

Pro fanoušky byla připravena autogramiáda a soutěže.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting