Ze třídy Míru zmizí trolejbusy

12.4.

Ze třídy Míru zmizí trolejbusy

Ze třídy Míru zmizí trolejbusy

Ve druhé polovině května zmizí z pardubické třídy Míru trolejbusy. Dopravní podnik využije plánované výluky a vyzkouší, jak se projeví v dopravě v centru města vytvoření pěší zóny na třídě Míru. „Technické údržby chceme využít k tomu, abychom objektivně posoudili nejvýznamnější náklady, které nás při vymístění dopravy z třídy Míru čekají. A zároveň tak máme my i město možnost získat konkrétní představu o možných dopadech tohoto záměru,“ řekl ředitel Dopravního podniku města Pardubic (DPmP) Tomáš Pelikán. V současné době projede po třídě Míru více než 300 spojů za den. Od 14. do 27. května bude hlavní pardubická třída v úseku od Sladkovského ulice po náměstí Republiky pro MHD uzavřena. Trolejbusy budou vedeny přes náměstí Republiky a Sukovu třídu, autobusy číslo 6, 9 a 19 vjedou z Palackého ulice na třídu Míru a budou pokračovat Sladkovského ulicí na Sukovu třídu. „Zkušebně se tak naplní vize, kterou schválilo zastupitelstvo – třída Míru jako pěší zóna bez městské hromadné dopravy. Je to důležité. Dosud jsme se rozhodovali na základě pocitů, nyní budeme mít faktickou představu o tom, jak by třída Míru bez dopravy vypadala. Co by to přineslo, ale i naopak jaké by to mělo dopady, s čím musíme počítat a co řešit,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř. Během čtrnáctidenní simulace pěší zóny dopravní podnik provede i další průzkumy. Město by tak mělo získat přehled o názoru cestujících na změněný systémem dopravy, pohybu chodců po pěší zóně, návštěvnosti obchodů a podobně. „Nechceme, aby byl tento projekt chápán jako útok na vymístění městské hromadné dopravy z pěší zóny. Naopak chceme objektivně zhodnotit možný dopad nejen na dopravní podnik a městskou hromadnou dopravu, ale i na město, cestující a občany. Tímto krokem je možno ušetřit, budeme moci posoudit, které z nákladných investic spojených s vymístěním dopravy z pěší zóny jsou nutné a které ne,“ dodal ředitel Pelikán.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

20.11.

Od ledna zdraží v Pardubicích jízdné a odtah

Rada města Pardubic schválila mimo jiné návrh společnosti Dopravní podnik města Pardubice na zvýšení jízdného v roce 2009.

Cestování celý článek
22.3.

Viděli jste střet nákladní soupravy s autem

Na křižovatce řízené světelnými signály, protínající ulice Jiráskovu a Prokopa Velikého ve Vysokém Mýtě, se ve středu 6. března 2019 v půl páté odpoledne střetla dvě vozidla.

Cestování celý článek
13.5.

Pardubice bez rakoviny - Roadshow ve čtvrtek zavítá do Pardubic

Aliance žen s rakovinou prsu během roadshow nabídne poradenství vyškolených pracovnic z partnerských organizací Aliance. Návštěvnice si budou moci vyzkoušet a naučit se samovyšetření prsu na speciálních modelech. Roadshow podporují Aliance žen s rakovinou prsu, Dialog Jesenius / Ruce na prsa, Liga proti rakovině, České ILCO. Další informace k roadshow najdete na webu MZČR www.bezrakoviny.cz.

Cestování celý článek
11.4.

Miliony do krajské dopravy

Téměř již tradičním bodem jednání Rady Pardubického kraje jsou investiční akce v oblasti dopravy.

Cestování celý článek
22.5.

Den dětí na zámku Loučeň ve víru pohádek, kouzel a speciálních prohlídek

Nejlepší způsob jak oslavit Den dětí, je vyrazit na společný rodinný výlet, který skýtá možnost strávit nezapomenutelné chvíle se svými nejbližšími. Zámek Loučeň naplánoval do svého loučeňského kalendáře na neděli 1. června program ve znamení pohádek.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting