Ze třídy Míru zmizí trolejbusy

12.4.

Ze třídy Míru zmizí trolejbusy

Ze třídy Míru zmizí trolejbusy

Ve druhé polovině května zmizí z pardubické třídy Míru trolejbusy. Dopravní podnik využije plánované výluky a vyzkouší, jak se projeví v dopravě v centru města vytvoření pěší zóny na třídě Míru. „Technické údržby chceme využít k tomu, abychom objektivně posoudili nejvýznamnější náklady, které nás při vymístění dopravy z třídy Míru čekají. A zároveň tak máme my i město možnost získat konkrétní představu o možných dopadech tohoto záměru,“ řekl ředitel Dopravního podniku města Pardubic (DPmP) Tomáš Pelikán. V současné době projede po třídě Míru více než 300 spojů za den. Od 14. do 27. května bude hlavní pardubická třída v úseku od Sladkovského ulice po náměstí Republiky pro MHD uzavřena. Trolejbusy budou vedeny přes náměstí Republiky a Sukovu třídu, autobusy číslo 6, 9 a 19 vjedou z Palackého ulice na třídu Míru a budou pokračovat Sladkovského ulicí na Sukovu třídu. „Zkušebně se tak naplní vize, kterou schválilo zastupitelstvo – třída Míru jako pěší zóna bez městské hromadné dopravy. Je to důležité. Dosud jsme se rozhodovali na základě pocitů, nyní budeme mít faktickou představu o tom, jak by třída Míru bez dopravy vypadala. Co by to přineslo, ale i naopak jaké by to mělo dopady, s čím musíme počítat a co řešit,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř. Během čtrnáctidenní simulace pěší zóny dopravní podnik provede i další průzkumy. Město by tak mělo získat přehled o názoru cestujících na změněný systémem dopravy, pohybu chodců po pěší zóně, návštěvnosti obchodů a podobně. „Nechceme, aby byl tento projekt chápán jako útok na vymístění městské hromadné dopravy z pěší zóny. Naopak chceme objektivně zhodnotit možný dopad nejen na dopravní podnik a městskou hromadnou dopravu, ale i na město, cestující a občany. Tímto krokem je možno ušetřit, budeme moci posoudit, které z nákladných investic spojených s vymístěním dopravy z pěší zóny jsou nutné a které ne,“ dodal ředitel Pelikán.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

27.8.

Nové vybavení zlepší bezpečnost v silničním provozu

Technické vybavení za téměř 50 tisíc korun pomůže policistům sloužícím v členských obcích Sdružení Orlicko, kteří pět sad výstražných světel a stovky termoizolačních folií využijí zejména při záchraně lidských životů a ochraně zdraví v případě dopravních nehod.

Cestování celý článek
8.1.

Na Cihelně by mělo být regulované parkování

Systém regulace parkování s vyhrazeným stáním pro rezidenty, abonenty a smíšeným systémem parkování má zabezpečit dostatek parkovacích možností pro rezidenty, kteří jsou doma v určitých známých časech během dne a týdne stejně jako pro návštěvníky této oblasti, jež ve většině případů potřebují parkovat, když stálí obyvatelé této oblasti jsou pryč.

Cestování celý článek
14.12.

Horská služba v plném nasazení pro zimní sezónu

V průběhu letní sezóny proběhla každoroční obměna dopravní techniky. Nové automobily do terénu budou pomáhat lidem v nouzi v Krušných horách, další vozy dorazily do Beskyd a na Šumavu. U terénních čtyřkolek je možno zaměnit kola za pásy a takto se mohou stroje používat i v místech, kde není dostatečná sněhová pokrývka a nahradit tak při záchranné činnosti používané sněžné skútry. Nové čtyřkolky jsou dislokovány v Krkonoších, Jizerských horách, Orlických horách, Jeseníkách a na Šumavě. V některých oblastech jsou v rámci obměny dopravní techniky pořízeny nové sněžné skútry.

Cestování celý článek
3.7.

Den ve středověkém duchu s nejlepšími řemeslníky, umělci, bylinkáři a šermíři

K poslechu zahraje svou autorskou hudbu výjimečná slovenská zpěvačka Horana. Aby byla středověká atmosféra dokonalá a děti skutečně nadšené, nesmí chybět šermíři se svým bojovým představením! K vidění budou také živá zvířata. Držitelé rodinných pasů a senior pasů mají vstup zdarma!

Cestování celý článek
29.10.

„Sbalila jsem se a jela si udělat názor na tuhle šílenou cestu,“ hovoří Lucie Kutrová o své Pacifické hřebenovce

Hovoří s holka s bucket listem a na rozdíl od mnohých jiných, si svoje sny i plní. Lucie Kutrová je jednou z mála Čechů, kteří přešli jednu z nejtěžších pěších tras na světě – Pacifickou hřebenovku (4 286 km).

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting