Zimní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

7.12.

Zimní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

Jako už tradičně se Univerzita Pardubice připojuje ke sbírce Srdíčkové dny, která se letos uskuteční v týdnu od 7. do 11. prosince a jejíž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem. Sbírku organizuje občanské sdružení Život dětem, které se snaží pomáhat nemocným dětem formou zkvalitnění zdravotnické a přístrojové techniky na dětských odděleních nemocnic nebo také přímo, a to darováním hraček, knížek, pořízením hezkého nábytku na dětská lůžková oddělení, pořádáním besídek pro děti, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžku nebo hrazením příspěvků na pořízení invalidních vozíčků a rehabilitačních pomůcek.

Studenti  budou nabízet k zakoupení plastová srdíčka za 20 Kč, barevné přívěšky na klíče za 35 Kč a jednu porci dárkového balení mleté kávy Brazil Santos za 40 Kč. Pokud chcete zakoupením těchto drobných předmětů pomoci dětem i Vy, vydejte se do univerzitní auly od pondělí do čtvrtka od 9:30 - 10:30 hodin a odpoledne od 13:00 - 14:00 hodin a v pátek jenom pouze od 9:30 - 10:30 hodin.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

11.4.

Klimatizace, bezdrátový internet a další novinky. Kraj pokračuje v jednáních s železničními dopravci

Chceme, aby došlo ke zkvalitnění služeb v rámci dopravní obslužnosti a případně nákup nových vlakových souprav.

Cestování celý článek
14.6.

V pondělí havarovala tři vozidla v Ostřetíně

Policisté zadokumentovali všechny stopy a poté hasiči mohli vyprostit havarovaný automobil z potoka pomocí jeřábu. Po dobu vyprošťovacích prací byla komunikace I/35 zcela uzavřena.

Cestování celý článek
21.10.

Výstava cihlářství v Pardubickém kraji

čtvrtek 10. listopadu. Putovní výstava Orlického muzea v Chocni představí tradiční technické památky východních Čech. Kromě originálních historických cihlářských výrobků uvidí návštěvníci řemeslné nářadí, modely cihlářských pecí a další předměty. Výstavu doprovodí panely, na nichž bude řada doplňujících informací a fotografií.

Cestování celý článek
24.6.

Prázdninová dopravní omezení

Pardubice čeká během prázdnin několik dopravních omezení. Pro řidiče bude asi „nejbolestivější“ obnova asfaltového povrchu Pražské ulice v úseku od nadjezdu u Parama, až za čerpací stanici u letiště a výstavba kruhové křižovatky Poděbradská a Kosmonautů. Komplikovanější cestu budou mít i milovníci koupání na písníku Hrádek, až do listopadu bude uzavřena silnice z Doubravic na Hrádek.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting