Zimní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

7.12.

Zimní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

Jako už tradičně se Univerzita Pardubice připojuje ke sbírce Srdíčkové dny, která se letos uskuteční v týdnu od 7. do 11. prosince a jejíž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem. Sbírku organizuje občanské sdružení Život dětem, které se snaží pomáhat nemocným dětem formou zkvalitnění zdravotnické a přístrojové techniky na dětských odděleních nemocnic nebo také přímo, a to darováním hraček, knížek, pořízením hezkého nábytku na dětská lůžková oddělení, pořádáním besídek pro děti, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžku nebo hrazením příspěvků na pořízení invalidních vozíčků a rehabilitačních pomůcek.

Studenti  budou nabízet k zakoupení plastová srdíčka za 20 Kč, barevné přívěšky na klíče za 35 Kč a jednu porci dárkového balení mleté kávy Brazil Santos za 40 Kč. Pokud chcete zakoupením těchto drobných předmětů pomoci dětem i Vy, vydejte se do univerzitní auly od pondělí do čtvrtka od 9:30 - 10:30 hodin a odpoledne od 13:00 - 14:00 hodin a v pátek jenom pouze od 9:30 - 10:30 hodin.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

29.10.

„Sbalila jsem se a jela si udělat názor na tuhle šílenou cestu,“ hovoří Lucie Kutrová o své Pacifické hřebenovce

Hovoří s holka s bucket listem a na rozdíl od mnohých jiných, si svoje sny i plní. Lucie Kutrová je jednou z mála Čechů, kteří přešli jednu z nejtěžších pěších tras na světě – Pacifickou hřebenovku (4 286 km).

Cestování celý článek
24.11.

Hana Štěpánová: Školení pro obce využilo už 330 starostů a starostek

Po roce působení ve funkci radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace může dlouholetá starostka a nyní místostarostka Morašic u Litomyšle Hana Štěpánová zhodnotit, co se kraji daří dělat pro starosty obcí.

Cestování celý článek
8.1.

Červený kohout zničil automobil i omítku objektu

Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na kabinovém ventilátoru vozu.

Cestování celý článek
25.3.

Pětatřicítku potřebuje celá země

Čtvrteční kolaps na dálnici D1 znovu dokázal, že Česká republika potřebuje další páteřní silniční tah spojující Čechy a Moravu.

Cestování celý článek
22.10.

Pardubický kraj ocení dobrovolníky i odpovědné firmy

Záštitu nad oceňováním převzala Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu PČR. „V dnešní době je důležité si připomínat záslužné činy jednotlivců, kteří nám všem svou nezištnou pomocí jdou příkladem. Byť bychom si přáli, abychom jednou byli v situaci, že pomáhat druhým je samozřejmé a běžné, prozatím tomu tak není, výjimečná činnost dobrovolníků si proto zaslouží vyzdvihnutí

Cestování celý článek
3.1.

O víkendu nasněží i v nížinách. Silničáři vyzývají k opatrnosti

První víkend roku 2020 bude ve znamení sněžení. “O nadcházejícím víkendu je dle předpovědí očekáváno první větší sněžení letošní zimy. A to nejen ve vyšších polohách nad 400 m n. m., ale také v nížinách,” potvrdil Pavel Jerie ze společnosti SOVIS CZ a.s., která obstarává zimní údržbu silnic I. tříd v okresech Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting