Zimní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

7.12.

Zimní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

Jako už tradičně se Univerzita Pardubice připojuje ke sbírce Srdíčkové dny, která se letos uskuteční v týdnu od 7. do 11. prosince a jejíž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem. Sbírku organizuje občanské sdružení Život dětem, které se snaží pomáhat nemocným dětem formou zkvalitnění zdravotnické a přístrojové techniky na dětských odděleních nemocnic nebo také přímo, a to darováním hraček, knížek, pořízením hezkého nábytku na dětská lůžková oddělení, pořádáním besídek pro děti, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžku nebo hrazením příspěvků na pořízení invalidních vozíčků a rehabilitačních pomůcek.

Studenti  budou nabízet k zakoupení plastová srdíčka za 20 Kč, barevné přívěšky na klíče za 35 Kč a jednu porci dárkového balení mleté kávy Brazil Santos za 40 Kč. Pokud chcete zakoupením těchto drobných předmětů pomoci dětem i Vy, vydejte se do univerzitní auly od pondělí do čtvrtka od 9:30 - 10:30 hodin a odpoledne od 13:00 - 14:00 hodin a v pátek jenom pouze od 9:30 - 10:30 hodin.

Další zprávy z kategorie "Cestování"

28.3.

Připomenutí počátků leteckých soubojů

„Rok 1917 přinesl v oblasti letectví řadu významných událostí, tou nejvýznamnější, ale zároveň i nejsmutnější se stala skutečnost, že letecké souboje získaly na intenzitě a masovosti a ti piloti, kteří se ještě nedlouho předtím střetávali na obloze v takřka rytířských soubojích muže proti muži, se museli nyní vystřílet ze soubojů, do kterých bylo zapojeno velké množství letadel. Takový počet letadel se v dnešních podmínkách nikdy nepodaří do scény zakomponovat, jednak z nedostatku letadel a pilotů, a také z důvodu vymezeného prostoru určeného pro předvádění. Tomu pochopitelně odpovídá i scénář letošní scény z období první světové války, ve které návštěvníci nebudou o nic ochuzeni a na nebi uvidí zajímavé ultralehké repliky historických strojů,“ přibližuje jednu ze scén Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Cestování celý článek
14.12.

Horská služba v plném nasazení pro zimní sezónu

V průběhu letní sezóny proběhla každoroční obměna dopravní techniky. Nové automobily do terénu budou pomáhat lidem v nouzi v Krušných horách, další vozy dorazily do Beskyd a na Šumavu. U terénních čtyřkolek je možno zaměnit kola za pásy a takto se mohou stroje používat i v místech, kde není dostatečná sněhová pokrývka a nahradit tak při záchranné činnosti používané sněžné skútry. Nové čtyřkolky jsou dislokovány v Krkonoších, Jizerských horách, Orlických horách, Jeseníkách a na Šumavě. V některých oblastech jsou v rámci obměny dopravní techniky pořízeny nové sněžné skútry.

Cestování celý článek
21.10.

Učitelka oznámila možné týrání dítěte

Případu se ujali policisté, kteří se dostavili do školy. O celé situaci byl vyrozuměn i Orgán sociálně-právní ochrany dětí Pardubice. Slečna uvedla, že nemá problém hovořit o tom, co se stalo. Její matka údajně zjistila, že si přes její zákaz založila facebookový profil a za to následoval velký „výprask“ vařečkou. Dívka se údajně bránila a při snaze vykrýt rány měla „pohmožněnou“ i horní končetinu.

Cestování celý článek
31.1.

V Evropském spolkovém domě bylo noční vloupání

Bylo to však pouze pracovník ostrahy krajského úřadu, který oznámil na linku tísňového volání výskyt podezřelého muže s železnou tyčí v ruce, který vnikl do budovy Evropského spolkového domu.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting