Živný: Autokemp v Břehách je v Česku unikátní pro vozíčkáře

30.5.

Živný: Autokemp v Břehách je v Česku unikátní pro vozíčkáře

Dotace Pardubického kraje pro sport a cestovní ruch využívají také v Břehách na Přeloučsku. Ty nejvýznamnější putují do Autokempu Buňkov, který patří obci, a zejména do jeho infrastruktury určené pro hendikepované návštěvníky. O dalším rozvoji areálu jednal radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný s jednatelkou autokempu Lucií Jelínkovou a starostou Břehů Pavlem Jiravou.
„Buňkov je v rámci naší republiky unikátní, je tu bezbariérové ubytování pro 32 lidí a Pardubický kraj pomohl v minulých letech s vybudováním bezbariérového sjezdu do vody a zakoupením vozíků MLOK pro hendikepované, se kterými se dostanou až do rybníka. Letos přidáváme částku 91 tisíc korun na opravy chodníků včetně bezbariérových nájezdů,“ říká René Živný a pokračuje: „Kromě toho tu podporujeme také cykloturistiku. V katastru obce je vyznačena bezbariérová trasa Klubu českých turistů a obcí prochází také dálková cyklotrasa. Výhodou je, že leží i na trase Labské stezky. Ve spolupráci s nadací Partnerství jsme sem proto nechali instalovat veřejnou cyklopumpu. V loňském roce jsme přispěli 171 tisíc korun na vybudování úschovny jízdních kol v autokempu, takže se lidé nemusí o svá kola strachovat, když se jdou vykoupat.“
Zájem ze strany vozíčkářů o místní autokemp je obrovský a apartmány jsou vyprodané na téměř další dva roky. „Určitě bychom užili ještě jeden bezbariérový objekt, místo na něj máme, jen finance scházejí,“ říká Lucie Jelínková. Bydlení tu využívají i lidé po úraze, kteří si musejí dát upravit byt. „Loni jsme měli rekordní návštěvnost, přijelo celkově na 9 tisíc turistů, ale také školy v přírodě nebo sportovci. Oblíbili si to zde i návštěvníci ze zahraničí. Lidé na vozíčku oceňují, že je tu jedinečná možnost přírodního koupání, která jinde není dostupná. Často tu také máme soustředění hendikepovaných sportovců, a to jak od nás, tak třeba ze Srbska nebo Uruguaye,“ dodává vedoucí kempu. Letos zde návštěvníky čeká opravená kavárna a prodejna i nové bezbariérové nájezdy k sociálním zařízením.
Starosta Pavel Jirava představil radnímu Živnému projekt druhého turistického okruhu kolem rybníku, který by v délce tří kilometrů mohl sloužit k vyjížďkám i procházkách. „Dále chceme opravit sportoviště u kempu, které slouží jak návštěvníkům, tak i místním obyvatelům a rodinám, které tudy projíždějí na kolách,“ řekl starosta. Břehy jsou prostě cyklopřívětivé.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

4.5.

Vyhrazené jízdní pruhy v centru Pardubic se definitivně ruší

Dopravní opatření radnice zřídila kvůli rekonstrukcím, které v tu dobu ve středu Pardubic probíhaly. Zkušebně pak byly vyhrazené pruhy zrušeny na konci loňského roku.

Cestování celý článek
21.7.

Výletová mozaika Trutnovským bojištěm z prusko-rakouské války

Rozhledna je přístupná v květnu, červnu a v září o víkendech od 13 do 18 hodin a v červenci a srpnu od úterý do neděle ve stejném čase. Ve vedlejším kiosku (telefon: 495 512 462) se kupují vstupenky, je možné si tam zakoupit i drobné občerstvení a různé suvenýry.

Cestování celý článek
23.5.

Britská univerzita považuje spolupráci s Univerzitou Pardubice za nejúspěšnější partnerství.

Skupina zahraničních studentů přijela na mezinárodní setkání s českými studenty v rámci programu „Language and Culture Scheme“ a zdrží se na Univerzitě Pardubice do pátku 26. května. Během čtyř dnů absolvují zajímavý poznávací program, který pro ně připravilo Jazykové centrum Univerzity Pardubice i sami pardubičtí vysokoškoláci.

Cestování celý článek
23.4.

Nejlepším hasičem roku 2017 je žena

Toto ocenění si převzala kpt. PhDr. Eva Biedermannová, psycholožka HZS Středočeského kraje, včera, ve čtvrtek 19. dubna, při slavnostním vyhlášení ankety Hasič roku v pražském TOP hotelu.

Cestování celý článek
7.5.

Rock for People čekají taneční afterparty se Sigmou a unikátní stageí od Let It Roll

Fanoušci mají jen do konce května možnost koupit levnější vstupenky jen za 1 850 Kč. V prodeji je i limitovaná edice jednodenních vstupenek. Více na www.rockforpeople.cz.

Cestování celý článek
30.11.

Technici mají ve městě budoucnost

Město Pardubice růst poptávky po kvalifikované pracovní síle v technických oborech reflektuje a s předstihem se na něj připravuje. I proto je podpora polytechnického vzdělávání také jedním z hlavních témat Hradecko-pardubické aglomerace, která hodlá prostřednictvím ITI získávat na své projekty evropské dotace.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting