Živný: Autokemp v Břehách je v Česku unikátní pro vozíčkáře

30.5.

Živný: Autokemp v Břehách je v Česku unikátní pro vozíčkáře

Dotace Pardubického kraje pro sport a cestovní ruch využívají také v Břehách na Přeloučsku. Ty nejvýznamnější putují do Autokempu Buňkov, který patří obci, a zejména do jeho infrastruktury určené pro hendikepované návštěvníky. O dalším rozvoji areálu jednal radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný s jednatelkou autokempu Lucií Jelínkovou a starostou Břehů Pavlem Jiravou.
„Buňkov je v rámci naší republiky unikátní, je tu bezbariérové ubytování pro 32 lidí a Pardubický kraj pomohl v minulých letech s vybudováním bezbariérového sjezdu do vody a zakoupením vozíků MLOK pro hendikepované, se kterými se dostanou až do rybníka. Letos přidáváme částku 91 tisíc korun na opravy chodníků včetně bezbariérových nájezdů,“ říká René Živný a pokračuje: „Kromě toho tu podporujeme také cykloturistiku. V katastru obce je vyznačena bezbariérová trasa Klubu českých turistů a obcí prochází také dálková cyklotrasa. Výhodou je, že leží i na trase Labské stezky. Ve spolupráci s nadací Partnerství jsme sem proto nechali instalovat veřejnou cyklopumpu. V loňském roce jsme přispěli 171 tisíc korun na vybudování úschovny jízdních kol v autokempu, takže se lidé nemusí o svá kola strachovat, když se jdou vykoupat.“
Zájem ze strany vozíčkářů o místní autokemp je obrovský a apartmány jsou vyprodané na téměř další dva roky. „Určitě bychom užili ještě jeden bezbariérový objekt, místo na něj máme, jen finance scházejí,“ říká Lucie Jelínková. Bydlení tu využívají i lidé po úraze, kteří si musejí dát upravit byt. „Loni jsme měli rekordní návštěvnost, přijelo celkově na 9 tisíc turistů, ale také školy v přírodě nebo sportovci. Oblíbili si to zde i návštěvníci ze zahraničí. Lidé na vozíčku oceňují, že je tu jedinečná možnost přírodního koupání, která jinde není dostupná. Často tu také máme soustředění hendikepovaných sportovců, a to jak od nás, tak třeba ze Srbska nebo Uruguaye,“ dodává vedoucí kempu. Letos zde návštěvníky čeká opravená kavárna a prodejna i nové bezbariérové nájezdy k sociálním zařízením.
Starosta Pavel Jirava představil radnímu Živnému projekt druhého turistického okruhu kolem rybníku, který by v délce tří kilometrů mohl sloužit k vyjížďkám i procházkách. „Dále chceme opravit sportoviště u kempu, které slouží jak návštěvníkům, tak i místním obyvatelům a rodinám, které tudy projíždějí na kolách,“ řekl starosta. Břehy jsou prostě cyklopřívětivé.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

21.11.

Kraj hledá řešení pro dopravu i přírodu v neratovské aleji

Nezpevněná krajnice, nedostatečná šířka vozovky a stromy, které mohou ohrozit řidiče i chodce. Tak vypadá v současné době silnice se stromořadím vedoucí do obce Neratov u Lázní Bohdaneč.

Cestování celý článek
11.9.

Auto versus cyklista

Od dopravní nehody se odjet nesmí!

Cestování celý článek
31.3.

Pardubické půlmaratóny omezí městskou dopravu

Od 7:30 do 15:00 hodin budou platit rozsáhlá omezení v dopravě v centru města.

Cestování celý článek
30.11.

Poličské muzeum nabízí zajímavé tipy na výlet i ve svátky

Neváhejte a využijte volných dní k načepnání nových zážitků a vědomostí. Dveře muzea jsou vám otevřena 5. i 6. července.

Cestování celý článek
4.10.

Zkušební provoz skončil, přednádraží je zkolaudováno

Dokončení přednádraží nezabránila ani mrazivá zima, která stavbu zpozdila o zhruba 55 dnů. Firma však stihla rekonstrukci dokončit v termínu a město tak splnilo všechny podmínky, aby švýcarskou dotaci získalo.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting