Živný: Autokemp v Břehách je v Česku unikátní pro vozíčkáře

30.5.

Živný: Autokemp v Břehách je v Česku unikátní pro vozíčkáře

Dotace Pardubického kraje pro sport a cestovní ruch využívají také v Břehách na Přeloučsku. Ty nejvýznamnější putují do Autokempu Buňkov, který patří obci, a zejména do jeho infrastruktury určené pro hendikepované návštěvníky. O dalším rozvoji areálu jednal radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný s jednatelkou autokempu Lucií Jelínkovou a starostou Břehů Pavlem Jiravou.
„Buňkov je v rámci naší republiky unikátní, je tu bezbariérové ubytování pro 32 lidí a Pardubický kraj pomohl v minulých letech s vybudováním bezbariérového sjezdu do vody a zakoupením vozíků MLOK pro hendikepované, se kterými se dostanou až do rybníka. Letos přidáváme částku 91 tisíc korun na opravy chodníků včetně bezbariérových nájezdů,“ říká René Živný a pokračuje: „Kromě toho tu podporujeme také cykloturistiku. V katastru obce je vyznačena bezbariérová trasa Klubu českých turistů a obcí prochází také dálková cyklotrasa. Výhodou je, že leží i na trase Labské stezky. Ve spolupráci s nadací Partnerství jsme sem proto nechali instalovat veřejnou cyklopumpu. V loňském roce jsme přispěli 171 tisíc korun na vybudování úschovny jízdních kol v autokempu, takže se lidé nemusí o svá kola strachovat, když se jdou vykoupat.“
Zájem ze strany vozíčkářů o místní autokemp je obrovský a apartmány jsou vyprodané na téměř další dva roky. „Určitě bychom užili ještě jeden bezbariérový objekt, místo na něj máme, jen finance scházejí,“ říká Lucie Jelínková. Bydlení tu využívají i lidé po úraze, kteří si musejí dát upravit byt. „Loni jsme měli rekordní návštěvnost, přijelo celkově na 9 tisíc turistů, ale také školy v přírodě nebo sportovci. Oblíbili si to zde i návštěvníci ze zahraničí. Lidé na vozíčku oceňují, že je tu jedinečná možnost přírodního koupání, která jinde není dostupná. Často tu také máme soustředění hendikepovaných sportovců, a to jak od nás, tak třeba ze Srbska nebo Uruguaye,“ dodává vedoucí kempu. Letos zde návštěvníky čeká opravená kavárna a prodejna i nové bezbariérové nájezdy k sociálním zařízením.
Starosta Pavel Jirava představil radnímu Živnému projekt druhého turistického okruhu kolem rybníku, který by v délce tří kilometrů mohl sloužit k vyjížďkám i procházkách. „Dále chceme opravit sportoviště u kempu, které slouží jak návštěvníkům, tak i místním obyvatelům a rodinám, které tudy projíždějí na kolách,“ řekl starosta. Břehy jsou prostě cyklopřívětivé.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Cestování"

19.6.

EUROVIA CS sbírala další ocenění na České dopravní stavbě roku

Stavba železobetonového mostu je součástí dálnice D8, která spojuje Lovosice s Ústím nad Labem. Most byl vybudován způsobem, který jen minimálně zasáhl do okolní Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Nosný železobetonový oblouk je druhým největším v České republice s vrcholem 30 metrů nad zemí a rozpětím 135 metrů. Most je dlouhý 275 metrů. Výstavba letmou betonáží byla řešena vyvěšováním oblouku zpětnými závěsy bez zásahu do prostoru údolí.

Cestování celý článek
26.11.

Transport 2007: představil se také Pardubický kraj

Na konferenci byla diskutována doprava ve všech jejích podobách.

Cestování celý článek
29.4.

Cyklostezce musí ustoupit pás lesa

Vybudování úseku od společnosti Foxcon do Černé za Bory přijde zhruba na osm milionů korun.

Cestování celý článek
27.9.

Další nehoda na Chrudimsku

Na místo byli v 6.16 hodin vysláni profesionální hasiči z Chrudimi. Jeden automobil skončil po střetu na střeše.

Cestování celý článek
28.5.

Nové trolejbusy na pravidelných linkách MHD Pardubice

Trolejbusy v současné době obsluhují nejžádanější, ale také nejzatíženější linky MHD v Pardubicích, které se nacházejí v centrální části města, kde je malá vzdálenost mezi zastávkami a velká frekvence cestujících.

Cestování celý článek
25.2.

Silnice R 35 povede jižním koridorem

Rychlostní silnice R35 povede jižní trasou přes Svitavy.

Cestování celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting