Aukce energií ušetří úřadu čtyři miliony

11.11.

Aukce energií ušetří úřadu čtyři miliony

Aukce energií ušetří úřadu čtyři miliony

Město Hradec Králové uspoří skoro 4 miliony korun za nákup elektrické energie pro rok 2011. V letošním roce se městu podařilo zrealizovat dlouhodobý záměr společného nákupu elektrické energie. Aukce je novou, stále častěji využívanou formou výběrového řízení. Platí pro ni, že je transparentní a relativně rychlá. Do námi vypisovaného obchodu se zapojilo 32 městských organizací (dohromady to činilo 136 odběrných míst). Samotnou akci připravoval odbor vnitřních služeb několik měsíců, během kterých provedl důkladnou analýzu potřeb jednotlivých odběratelů elektřiny. Obchod byl zrealizován formou aukce na Českomoravské komoditní burze Kladno. Samotná aukce trvala zhruba hodinu a o zakázkách na dodávku elektřiny pro  Magistrát města soutěžilo několik dodavatelů, zakázku získali dva, jeden pro vysoké a druhý pro nízké napětí. Akční obchod probíhal rychle, základní seance trvala půl hodiny. Když dvě minuty před koncem některý z přihlášených obchodníků přidal nabídku, aukce se prodloužila o pět minut. První obchod, který se uskutečnil 22. 9. 2010, se týkal nízkého napětí.   V tomto obchodu se podařilo uspořit zhruba 20 procent nákladů oproti cenám za nízké napětí v roce 2010. Vítězem obchodu s nízkým napětím se stala firma CENTROPOL. Druhý obchod, který se zabýval vysokým napětím  se uskutečnil 21. 10. 2010. Zde činí dosažená úspora zhruba 33 procent nákladů finančních prostředků. Vítězem se stala firma UNITED ENERGY TRADING. Celková předpokládaná úspora oproti letošnímu roku je 1,47 miliónu korun v nízkém napětí a 2,4 miliónu korun ve vysokém napětí. Protože se aukce zdařila, je pravděpodobné, že ji magistrát města bude opakovat i v příštích letech. Jedná se o způsob soutěžení ke kterému přistupuje čím dál větší množství subjektů veřejné správy. Jeho velkou výhodou je především omezení korupčního prostředí a dosahování významných finančních úspor.

Další zprávy z kategorie "Finance"

20.11.

Čtyři liberecké a dva pardubické projekty získaly 135 milionů korun

S rekonstrukcí loděnice nedaleko pardubického soutoku Labe s Chrudimkou začne Tělovýchovná jednota Synthesia Pardubice ještě v listopadu. Na projekt jsou vyčleněny 9,2 miliony korun v EU. Práce by měly skončit v polovině příštího roku.

Finance celý článek
27.3.

Statisíce korun na různorodé aktivity v kraji

Rada Pardubického kraje se rozhodla podpořit devět různých akcí a z krajského rozpočtu na to uvolnila částku 197.500 korun.

Finance celý článek
28.12.

Občany Moravské Třebové čeká zdražení odpadu

I přes zvýšené náklady na likvidaci, ponechali zastupitelé již zavedená osvobození a úlevy od poplatku.

Finance celý článek
28.3.

Krajské nemocnice hospodaří v kladných číslech. Zdravotnictví čekají rekordní investice.

Nemocnice Pardubického kraje (NPK) úspěšně prošla auditem účetní závěrky pro rok 2018, o tomto závěru auditora informovali zástupci nemocnice radní Pardubického kraje. Na jednání krajských radních pak zároveň představili investiční a finanční plán pro rok 2019. Oba dokumenty Rada Pardubického kraje schválila. Nemocnice budou v letošním roce hospodařit s plánovanou drobnou ztrátou přibližně pěti milionů korun.

Finance celý článek
8.10.

Majitelé historických objektů opět dosáhnou na dotace

Umožníme občanům bydlícím v historické části města dosáhnout na dotace

Finance celý článek
15.6.

Kraj, město i stát bezúplatně převedou své nemovitosti

Memorandum by měla schválit červnová zastupitelstva kraje a města a následně vláda České republiky.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting