Český internet na přelomu roku pobláznila vzácná desetikoruna

20.1.

Český internet na přelomu roku pobláznila vzácná desetikoruna

Pardubice, 17. ledna 2020 – Desetikoruna s chybnou ražbou se stala hitem v Seznam.cz Vyhledávání. Skokanem internetu byla na konci roku ve většině regionů republiky, včetně Pardubického kraje, a zájem o ni i nadále trvá. Lidé také hojně vyhledávají informace o stokoruně s chybným vodoznakem. Cena obou platidel výrazně převyšuje jejich nominální hodnotu.

O vzácné desetikoruně média informovala už v létě. „Zájem o tuto minci ale nejvíce vystřelil právě před koncem roku. Můžeme se jen dohadovat, jestli důvodem bylo to, že si lidé chtěli před Vánoci vylepšit rozpočet na dárky, nebo naopak chtěli vzácnou minci věnovat jako vánoční dárek. Každopádně ve vyhledávání informací pokračují i v novém roce, denně zaznamenáváme na toto téma statisíce dotazů,“ upřesňuje Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

Šťastlivec, který by chybnou minci skutečně našel v peněžence, by si polepšil o 30 tisíc korun. Až takovou hodnotu tato sběratelská rarita má. Pozná se podle toho, že je vyražena v roce 1993 a příčná čára, která protíná písmena Kč, je umístěna výš než u běžných mincí. I na chybně natištěných bankovkách se dá přivydělat. Například obráceně natištěný vodoznak na stokoruně může znamenat, že se její hodnota zvýší až na dvacetinásobek. Záleží na stavu bankovky a četnosti chyby. Čím vzácnější, tím dražší.

Další zprávy z kategorie "Finance"

19.9.

Pardubický kraj přispěje 15 miliony Chrudimi

Dotace kraje je vyjádřením spoluúčasti na evropském projektu.

Finance celý článek
25.7.

Stamilionové investice vylepšují krajské nemocnice či školy

Už v první polovině roku byly dokončeny tři projekty za více než 20 milionů korun. „Podařilo se připojit tvrz Bouda na elektrickou sít a také byly vyměněny zdroje vytápění na SOU opravárenském v Králíkách. V únoru skončila druhá etapa výstavby Sportovního areálu Dašická v Pardubicích, kde však budou v blízké době stavební práce pokračovat, a sice na propojení sportovní haly s budovou školy,“ shrnula realizované projekty krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.

Finance celý článek
27.3.

Statisíce korun na různorodé aktivity v kraji

Rada Pardubického kraje se rozhodla podpořit devět různých akcí a z krajského rozpočtu na to uvolnila částku 197.500 korun.

Finance celý článek
24.10.

Rekonstrukce křižovatky u Parama začne v roce 2012

V rozpočtu na rok 2102 je připraveno 50 milionů korun. Celková investice by měla dosáhnout výše 789 milionů korun.

Finance celý článek
23.1.

Virtuální realita i počítačová hra – výuka finanční gramotnosti baví čím dál víc žáků

Tajuplná cesta, zcela unikátní program na výuku finanční gramotnosti pro teenagery, jde do finále. V prvním pololetí školního roku se do něj zapojili školáci napříč celou republikou. Prostřednictvím napínavé počítačové hry si osvojují všechny klíčové znalosti o světě peněz. Ve skupině, nebo jako jednotlivci mají za úkol přežít coby cizinci-brigádníci v Londýně. Nejúspěšnější tým čeká skutečná cesta do britské metropole včetně prohlídky City of London, finančního srdce Evropy.

Finance celý článek
12.12.

Zastupitelé schvalovali převody majetku

Zastupitelstvo Pardubického kraje v prosinci schvalovalo také 35 majetkových záležitosti. Jedná se zejména o převody pozemků mezi krajem, obcemi a dalšími organizacemi, ale také o nákup nemovitostí nebo předání nového majetku organizacím, které kraj zřizuje.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting