Čtyři liberecké a dva pardubické projekty získaly 135 milionů korun

20.11.

Čtyři liberecké a dva pardubické projekty získaly 135 milionů korun

Bezmála 135 milionů korun je v Regionálním operačním programu Severovýchod rezervováno pro šest projektů – dva pardubické a čtyři z Liberce. Jejich evropské spolufinancování schválili 19. listopadu členové Výboru Regionální rady. Hlasovali prostřednictvím videokamer, mimo jiné také o vyhlášení zdravotnické výzvy na počátku příštího roku. 
S rekonstrukcí loděnice nedaleko pardubického soutoku Labe s Chrudimkou začne Tělovýchovná jednota  Synthesia Pardubice ještě v listopadu. Na projekt jsou vyčleněny 9,2 miliony korun v EU. Práce by měly skončit v polovině příštího roku. 
V červnu příštího roku by měla skončit kompletní rekonstrukce budovy Sokola Pardubice I. dotovaná 70,4 miliony korun.
Nedaleko libereckého kostela sv. Vincenta z Paoli vznikne díky 28,5 milionové dotaci oddychová zóna. Kromě rekonstrukce centrálního objektu se v přilehlém parku postaví rozhledna, altány a terasy. V listopadu příštího roku by mělo být hotovo.  
V centru Liberce se bude rekonstruovat díky 6,5 milionové dotaci kostel svatého Antonína Velikého. O jeho záchranu se snaží Římskokatolická farnost. Vnikne i zázemí pro aktivity farníků a veřejnosti. „Předpokládáme, že se projekt dokončí v říjnu 2014,“ uvedl předseda Regionální rady Martin Půta. 
Statutární město Liberec, respektive tamější Botanická zahrada, využije 9,6 milionů korun na výstavbu bezbariérového pavilonu se skleníky na pěstování tří největších leknínových rostlin světa. V Liberci budou k vidění v květnu příštího roku. 
Terénní a sadové úpravy, instalace herních a sportovních prvků, tedy oživení a zpřístupnění lesoparku na Starém městě v Liberci…vše díky 10,6 milionové dotaci z ROP Severovýchod, kterou využije Volejbalový klub Technické univerzity v Liberci. Práce začnou v lednu 2014, skončit mají v létě.
Výbor Regionální rady dále aktualizoval plán výzev na rok 2014. Od 10. ledna do konce února se počítá s vyhlášením řízené výzvy k předkládání zdravotnických projektů. „Podpoříme výstavbu, rozšíření a modernizaci zdravotnických zařízení včetně nových technologií a vybavení. Dotace mohou získat i projekty zaměřené na sociální integraci skupin ohrožených sociální okluzí,“ vysvětlil místopředseda Regionální rady Martin Netolický. Na projekty je v unijní pokladně vyčleněno 425 milionů korun. Podle ředitele Úřadu Reg. rady Zdeňka Vašáka však se však může navýšit. „Záleží na prostředcích, které budou v rozpočtu ROP Severovýchod zbývat v době schvalování projektů,“ dodal. 

Další zprávy z kategorie "Finance"

29.3.

Obec a finance v době krize

Línek nejprve spolu s radním Petrem Šilarem pohovořil a ukázal, jak probíhá spolupráce mezi obcemi a krajem.

Finance celý článek
18.1.

Pracovníci finančních úřadů budou pomáhat daňovým poplatníkům

Daňová přiznání bude možno v letošním roce podávat až do pondělí 2. dubna.

Finance celý článek
1.3.

Peníze na Chvaletice dorazily na krajský účet.

Na účet Pardubického kraje byly v posledních dnech převedeny finanční prostředky ve výši 15,4 milionů korun.

Finance celý článek
26.3.

Podpora ostatním složkám IZS

Rada Pardubického kraje schválila poskytnutí neinvestičních dotací pro ostatní složky integrovaného záchranného systému

Finance celý článek
15.7.

V Chroustovicích a Žamberku využívají obnovitelné zdroje

Tam se uskutečnila rekonstrukce stávajících zařízení s cílem více využít obnovitelné zdroje pro výrobu tepla.

Finance celý článek
4.7.

Další granty a dotace do kultury

Rada Pardubického kraje rozdělila částku 340 tisíc korun ve druhém kole grantového programu na podporu kulturních aktivit.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting