Dotace obdrží deset žadatelů na jedenáct akcí

31.1.

Dotace obdrží deset žadatelů na jedenáct akcí

Dotace obdrží deset žadatelů na jedenáct akcí

Krajští radní odsouhlasili na svém 65. jednání dotace významným, tradičním a zajímavým kulturním akcím, jejichž dějištěm je Pardubický kraj nebo s regionem souvisejí. Příspěvek obdrží celkem deset žadatelů na jedenáct kulturních podniků. Některé z nich přiblížil krajský radní Miroslav Brýdl: „Nejvyšší částku, 200 tisíc korun, jsme přidělili 50. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Tuto akci není třeba dlouze představovat, je zařazena do dokumentu Tvář Pardubického kraje a každoročně do regionu přiláká tisíce návštěvníků z Čech i zahraničí.“ „Stejná částka byla již třetím rokem vyčleněna na podporu činnosti varhaníků pardubické, ústeckoorlické, českotřebovské a chrudimské diecéze. Pro varhaníky jsou tyto peníze jedinou odměnou, jejímž prostřednictvím chceme zabránit zániku tohoto krásného umění,“ dodal Brýdl. Dalších 150 tisíc korun dostane od Pardubického kraje na doplňování knihovního fondu Univerzitní knihovna v Pardubicích a 120 tisíc hudební festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Festival se letos koná popáté a jeho programová kvalita i návštěvnost se každoročně zvyšuje. Celkem radní Pardubického kraje mezi žadatele rozdělili téměř 870 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Finance"

23.9.

Olympijský park Pardubice v číslech

Zdroje zapojené pro uspořádání Olympijského parku Pardubice činí 17 115 235,81 korun. „Z veřejných zdrojů bylo zajištěno 38 procent rozpočtu, 62 procent se tedy podařilo pokrýt od partnerů, tržeb z hracích karet a příměstského tábora,“ podotkl náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký s tím, že celkem 7 566 535 je tvořeno hodnotou služeb, které se podařilo zajistit formou uzavření smluv o spolupráci a vzájemném zápočtu, tedy formou barteru. To se však neprojeví ani v příjmové ani ve výdajové stránce městského rozpočtu.

Finance celý článek
22.5.

Základní školy v Pardubicích žádají o 11 miliónů na vzdělání

Základní školy, které Pardubice zřizují, neváhaly a podle svých potřeb zažádaly prostřednictvím města jako zřizovatele o částky od 200 tisíc korun do jednoho miliónu.

Finance celý článek
9.11.

Do pardubické kultury poputují další peníze

V případě žádostí týkajících se pamětí místa a historie města Pardubice bude podpořeno celkem šest projektů částkou 100 000 korun. Přes 22 000 korun je určeno například pro Východočeské muzeum Pardubice, které dotační peníze použije na vydání brožury k 20. výročí znovuotevření Zámku Pardubice. Dalších 16 000 korun je pro změnu vyčleněno na projekt Pardubického Slavína V, který realizuje Klub přátel Pardubicka a jehož cílem je mapovat hrobová místa významných osobností na pardubických hřbitovech.

Finance celý článek
7.2.

Občanské sdružení Altus rozdá dobrovolníkům 300 tisíc korun

Finanční podporu až do výše 50 tisíc korun pro tým mohou získat mladí lidé ve věku od 16 do 24 let.

Finance celý článek
19.6.

Dotace do cestovního ruchu a neziskového sektoru

Rada Pardubického kraje rozdělila další dotace do oblasti cestovního ruchu a neziskového sektoru.

Finance celý článek
28.12.

Občany Moravské Třebové čeká zdražení odpadu

I přes zvýšené náklady na likvidaci, ponechali zastupitelé již zavedená osvobození a úlevy od poplatku.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting