Ekonomické záležitosti Pardubického kraje

8.12.

Ekonomické záležitosti Pardubického kraje

Ekonomické záležitosti Pardubického kraje

Pardubický kraj v desátém roce své existence a v polovině svého třetího volebního období se musí (podobně jako všechny veřejné rozpočty) vyrovnávat s nepříznivými vnějšími faktory. Včerejší monotémanická tisková konference souhrnně představila vývoj celkových příjmů včetně daňových a výdajů kraje v posledních letech, stejně tak jako náměstkem hejtmana zodpovědným za finance a majetek Romanem Línkem předložené zásadní materiály ovlivňující ekonomiku kraje pro příští léta:   Hospodaření kraje k 31. 10. 2010, Návrh rozpočtu Pardubického kraje na rok 2011, Návrh rozpočtového výhledu Pardubického kraje 2012 – 2015.   Všechny tyto materiály schválila Rada Pardubického kraje a také je podpořil Finanční výbor Zastupitelstva Pardubického kraje. Zastupitelstvo Pardubického kraje je projedná na veřejném zasedání ve čtvrtek 9. prosince.   „První vlastní daňové příjmy kraj získal v roce 2003, a to v celkové výši 634 milionů korun. Od té doby daňové příjmy každoročně rostly až do rekordního roku 2008, kdy dosáhly 2 825 milionů korun," uvedl Roman Línek. "Pak následoval propad na 2 493 milionů korun, který se již nepodařilo rovnocenně vyrovnat,“ shrnul daňový vývoj Línek.   Způsob financování výdajů Pardubického kraje v roce 2010 odpovídá struktuře jeho příjmů. Ty tvoří více než ze dvou třetin dotace ze státního rozpočtu, státních fondů, od mezinárodních institucí a od Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod a z necelé jedné třetiny příjmy vlastní. Vlastní příjmy Pardubického kraje jsou tvořeny převážně příjmy daňovými, které kraj získává na základě zákona číslo 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení výnosů některých daní územním samosprávným celkům a některým státním fondům (zákon o rozpočtovém určení daní) ve znění pozdějších předpisů.

Další zprávy z kategorie "Finance"

18.1.

Pracovníci finančních úřadů budou pomáhat daňovým poplatníkům

Daňová přiznání bude možno v letošním roce podávat až do pondělí 2. dubna.

Finance celý článek
12.12.

Zastupitelé schvalovali převody majetku

Zastupitelstvo Pardubického kraje v prosinci schvalovalo také 35 majetkových záležitosti. Jedná se zejména o převody pozemků mezi krajem, obcemi a dalšími organizacemi, ale také o nákup nemovitostí nebo předání nového majetku organizacím, které kraj zřizuje.

Finance celý článek
28.6.

Vláda novými daněmi vrací hráče zpět k automatům, stejně na tom nevydělá

Praha - V pondělí 24. června došlo k předběžnému schválení státního rozpočtu na rok 2020, který je dlouhodobě kritizován ze strany opozičních stran i ekonomů.

Finance celý článek
26.9.

Město pošle pardubické nemocnici tři miliony

Město každoročně přispívá nemocnici na přístrojové vybavení nebo na drobnější investice. Je to jedna z mála možností, jak může přispět ke zvýšení kvality zdravotní péče poskytované občanům Pardubic.

Finance celý článek
14.5.

Dotace pro prevenci i dobrovolné hasiče

Dotační peníze tak mají pomoci zejména při prevenci proti patologickým jevům a kriminalitě, podpořeny byly také projekty zaměřené na práci s dětmi. Sbory dobrovolných hasičů pak, čímž se zároveň zvýší i požární bezpečnost města v případě mimořádných událostí.

Finance celý článek
31.1.

Dotace obdrží deset žadatelů na jedenáct akcí

Příspěvek obdrží celkem deset žadatelů na jedenáct kulturních podniků.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting