Ekonomické záležitosti Pardubického kraje

8.12.

Ekonomické záležitosti Pardubického kraje

Ekonomické záležitosti Pardubického kraje

Pardubický kraj v desátém roce své existence a v polovině svého třetího volebního období se musí (podobně jako všechny veřejné rozpočty) vyrovnávat s nepříznivými vnějšími faktory. Včerejší monotémanická tisková konference souhrnně představila vývoj celkových příjmů včetně daňových a výdajů kraje v posledních letech, stejně tak jako náměstkem hejtmana zodpovědným za finance a majetek Romanem Línkem předložené zásadní materiály ovlivňující ekonomiku kraje pro příští léta:   Hospodaření kraje k 31. 10. 2010, Návrh rozpočtu Pardubického kraje na rok 2011, Návrh rozpočtového výhledu Pardubického kraje 2012 – 2015.   Všechny tyto materiály schválila Rada Pardubického kraje a také je podpořil Finanční výbor Zastupitelstva Pardubického kraje. Zastupitelstvo Pardubického kraje je projedná na veřejném zasedání ve čtvrtek 9. prosince.   „První vlastní daňové příjmy kraj získal v roce 2003, a to v celkové výši 634 milionů korun. Od té doby daňové příjmy každoročně rostly až do rekordního roku 2008, kdy dosáhly 2 825 milionů korun," uvedl Roman Línek. "Pak následoval propad na 2 493 milionů korun, který se již nepodařilo rovnocenně vyrovnat,“ shrnul daňový vývoj Línek.   Způsob financování výdajů Pardubického kraje v roce 2010 odpovídá struktuře jeho příjmů. Ty tvoří více než ze dvou třetin dotace ze státního rozpočtu, státních fondů, od mezinárodních institucí a od Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod a z necelé jedné třetiny příjmy vlastní. Vlastní příjmy Pardubického kraje jsou tvořeny převážně příjmy daňovými, které kraj získává na základě zákona číslo 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení výnosů některých daní územním samosprávným celkům a některým státním fondům (zákon o rozpočtovém určení daní) ve znění pozdějších předpisů.

Další zprávy z kategorie "Finance"

12.9.

Línek vyjednával v centrále EIB

Rozhodnutí vzít si úvěr ve výši 1,2 miliardy korun od EIB podpořilo v podstatě celé krajské zastupitelstvo.

Finance celý článek
25.11.

Pozor na nebankovní půjčky z inzerátů!

Kvůli žádosti o půjčku musejí spotřebitelé telefonovat na placené linky s vyšším tarifem.

Finance celý článek
15.1.

Pardubický kraj nestaví vzdušné zámky, investice drží kofinancováním projektů z Unie

V uplynulých čtyřech letech odpovídaly investice Pardubického kraje finančním možnostem, ve kterých se odrazil celkový pokles příjmů z daní o 1,2 miliardy korun.

Finance celý článek
19.7.

Nájemné v městských bytech podraží

Zvýšení nájemného se odvíjí od tak zvaného cílového nájemného, což je hodnota, které by mělo být dosaženo v roce 2010.

Finance celý článek
25.3.

Do oprav školních budov investovalo město Pardubice téměř půl miliardy.

Teplý kabát dostalo v průběhu posledních let devět základních a 12 mateřských škol. Většina těchto budov po důkladné obnově volala již řadu let. Díky dotacím se dočkaly nových oken a dveří a zateplení venkovních plášťů i střech.

Finance celý článek
11.11.

Aukce energií ušetří úřadu čtyři miliony

Obchod byl zrealizován formou aukce na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting