Hejtmani jednali o evropských dotacích či rozpočtech krajů

7.3.

Hejtmani jednali o evropských dotacích či rozpočtech krajů

Hejtmani jednali o evropských dotacích či rozpočtech krajů

Vedení Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje se dnes sešlo na společném jednání v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Hejtmani a radní jednali například o evropských dotacích a vývoji financování krajů po roce 2013, o krajských rozpočtech, vývoji v oblasti zdravotnictví a dalších aktuálních tématech.      „Shodli jsme se na tom, že kraje by měly co nejlépe využít stávající systém získávání dotací z Evropské unie. Rok 2013 bude znamenat mnoho změn v investiční politice regionů,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Podle hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka Česká republika po roce 2013 získá výrazně méně financí z fondů Evropské unie než dosud. V ideálním případě bude čerpat 70 procent současného objemu.      „Regiony by se v budoucnu měly zaměřit na posilování investic do vědeckých inovací a zvyšování ekonomické efektivity. Díky tomu pak budou kraje schopné generovat peníze v době, kdy už dotace z Evropské unie dostávat nebudou,“ řekl hejtman Martínek. Rovněž hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler uvedl, že evropské peníze jsou v současné době pro kraje a jejich investice ve všech významných oblastech životní nutností.       Vedení krajských samospráv ze severovýchodu Čech dále diskutovalo mimo jiné o problematice krajských rozpočtů a jejich vzájemného srovnání, vývoji ve zdravotnictví či sportovních a společenských akcích, na kterých se budou regiony v budoucnu podílet.

Další zprávy z kategorie "Finance"

29.3.

Pardubice žádají dotace za více než 80 milionů

Město Pardubice chce letos získat více než 80 milionů korun na dotacích.

Finance celý článek
26.9.

Město pošle pardubické nemocnici tři miliony

Město každoročně přispívá nemocnici na přístrojové vybavení nebo na drobnější investice. Je to jedna z mála možností, jak může přispět ke zvýšení kvality zdravotní péče poskytované občanům Pardubic.

Finance celý článek
19.3.

Termín pro podání daňového přiznání se blíží

Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani z příjmů za rok 2007 nejpozději 31. března 2008.

Finance celý článek
5.1.

Krize zdrtí firmy ještě více. A Česko nic nedělá

Na oslavy konce krize si i přes slibné náznaky ekonomického oživení budeme muset počkat.

Finance celý článek
5.3.

Investiční akce v oblasti dopravy

Na svém 48. jednání Rada Pardubického kraje rozhodla o uzavření smluv o dílo na tři investiční akce.

Finance celý článek
4.7.

Další granty a dotace do kultury

Rada Pardubického kraje rozdělila částku 340 tisíc korun ve druhém kole grantového programu na podporu kulturních aktivit.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting