Investice do kulturních stánků

6.6.

Investice do kulturních stánků

Investice do kulturních stánků

Rada Pardubického kraje schválila na svém 53 jednání také závěry výběrových komisí a vybrala realizátory investičních akcí v oblasti kultury. Na výstavbu depozitáře Regionálního muzea v Chrudimi byla z předložených ideových návrhů jako nejlepší vybrána studie ateliéru PROJEKTIL ARCHITEKTI z Prahy. „Komise po velmi dlouhé diskusi vybrala moderní architektonické řešení. Vychází z koncepce, v níž stavba připomíná starou truhlu, a to jak tvarem, tak použitým materiálem. V truhle se uchovávají poklady, v tomto případě muzejní sbírky,“ zhodnotil vítězný návrh radní Miloslav Macela. „Komise se však autorů dotazovala také na možnost zachovat stávající objekt, který rovněž vykazuje určitě architektonické hodnoty a navíc stojí na velmi pěkném místě,“ dodal Miloslav Macela. Radní se dále zabývali výsledky výběrových řízení na realizaci obnovy Zámku Pardubice. Zakázku na obnovu kamenného mostku mezi zámkem a Příhradkem a obnovu parkánu a parkánové zdi získala společnost Loučka Pardubice, jejíž nabídka zněla 8,5 milionu korun. Ty budou za spoluúčasti Pardubického kraje hrazeny především z finančních mechanismů EHS ( takzvané norské fondy). Rada vzala dále na vědomí fakt, že výběr zhotovitele druhé části obnovy zámku, která zahrnuje výdlažbu nádvoří, terasy a opravu fasády na budově číslo popisné 3, zatím nebyl ukončen a jméno realizátora bude stanoveno později.

Další zprávy z kategorie "Finance"

30.1.

Pět milionů Eur na projekty v regionech Visegrádské čtyřky

V prosinci loňského roku schválili premiéři České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, tedy Visegrádské čtyřky (V4)

Finance celý článek
14.5.

Dotace pro prevenci i dobrovolné hasiče

Dotační peníze tak mají pomoci zejména při prevenci proti patologickým jevům a kriminalitě, podpořeny byly také projekty zaměřené na práci s dětmi. Sbory dobrovolných hasičů pak, čímž se zároveň zvýší i požární bezpečnost města v případě mimořádných událostí.

Finance celý článek
26.9.

Město pošle pardubické nemocnici tři miliony

Město každoročně přispívá nemocnici na přístrojové vybavení nebo na drobnější investice. Je to jedna z mála možností, jak může přispět ke zvýšení kvality zdravotní péče poskytované občanům Pardubic.

Finance celý článek
27.11.

Téměř každý druhý obyvatel Pardubicka přišel o peníze, které někomu půjčil, vyplývá z průzkumu České spořitelny

Při platbě předem se nechalo napálit 31 % lidí z Pardubicka. 24 % uvádí, že zboží, které si koupili přes internet a předem ho zaplatili, dorazilo poškozené, v jiné podobě nebo nedorazilo vůbec.

Finance celý článek
14.7.

Královéhradecký kraj chce přispět k oddlužení domácností

Jednou z nejohroženějších skupin jsou lidé s nižšími příjmy, kteří jsou závislí na půjčkách nebankovních finančních institucí.

Finance celý článek
10.1.

Peníze na opravy silnic kraj od státu dostane

Státní dotaci ve výši 50 procent celkových nákladů dostane Pardubický kraj na opravy silnic

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting