Kraj obdaroval rudoltickou bytovku 50 tisíci korunami

3.2.

Kraj obdaroval rudoltickou bytovku 50 tisíci korunami

Kraj obdaroval rudoltickou bytovku 50 tisíci korunami

V prosinci loňského roku došlo v obci Rudoltice na Ústeckoorlicku k rozsáhlému požáru rodinného domu, který je v majetku obce a byl postaven z dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Většina nájemníků tehdy musela své byty opustit a přestěhovat se do nových prostor. Obec ze svých zdrojů uvolnila částku 200 tisíc korun a také vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc obyvatelům postiženého domu. Obrátila se rovněž s žádostí o finanční příspěvek na hejtmana Pardubického kraje. „Dohodli jsme se s kolegy v Radě Pardubického kraje, že poskytneme z rozpočtu kraje, respektive z jeho krizového fondu, částku 50 tisíc korun jako příspěvek do veřejné sbírky. Chceme tak pomoci především obci dům opravit nebo alespoň zajistit adekvátní náhradní bydlení pro obyvatele poničeného domu,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. V současné době již obec dům opravuje, stavební práce by měly být ukončeny v polovině letošního roku.

Další zprávy z kategorie "Finance"

30.5.

Děti z regionu se učí, že vracet půjčku není jen tak

. „Abeceda peněz děti přiměla začít přemýšlet o tom, kolik co stojí a jakou hodnotu má jejich práce. Uvědomily si, že dosáhnout zisku, není jen tak. Děti si samy vedly účetní deník projektu. díky tomu zjistily, co kolik stojí - třeba nad cenou lepidla, které běžně ve škole používáme, zůstaly úplně paf.

Finance celý článek
15.1.

Na sociální služby bude letos o 31 milionů korun víc

Pardubický kraj jako navrhovatel dotací pro jednotlivé sociální služby zaslal na MPSV požadavek návrhu rozdělení dotací. O tom by mělo rozhodnout do konce ledna a první dotace by měly být vypláceny v obvyklém termínu na počátku dubna.

Finance celý článek
22.8.

Kraj získal 42 miliónů na sociální služby

Kraji se v těchto dnech podařilo získat více než 42 milionů korun z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu na financování sociálních služeb určeným osobám se zdravotním postižením, s duševním onemocněním, obětem domácího násilí nebo bezdomovcům.

Finance celý článek
30.1.

Pět milionů Eur na projekty v regionech Visegrádské čtyřky

V prosinci loňského roku schválili premiéři České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, tedy Visegrádské čtyřky (V4)

Finance celý článek
14.7.

Královéhradecký kraj chce přispět k oddlužení domácností

Jednou z nejohroženějších skupin jsou lidé s nižšími příjmy, kteří jsou závislí na půjčkách nebankovních finančních institucí.

Finance celý článek
11.11.

Aukce energií ušetří úřadu čtyři miliony

Obchod byl zrealizován formou aukce na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting