Kraj pomůže Horské službě s nákupem čtyřkolky

14.1.

Kraj pomůže Horské službě s nákupem čtyřkolky

Čenkovice - Zhodnocení stávající spolupráce Pardubického kraje a Horské služby ČR a další připravené projekty byly tématem jednání hejtmana Martina Netolického s novým ředitelem organizace Patrikem Jaklem a náčelníkem oblasti Orlické hory Josefem Hepnarem na stanici v Čenkovicích. Ta byla vybudována také díky půlmilionovému příspěvku kraje v roce 2016. Pro letošní rok uvolní kraj 500 tisíc korun na nákup nové čtyřkolky s tím, že jeden ze starších modelů poslouží k obsluze tvrze Bouda.
„V rámci našich finančních možností podporujeme obě oblasti Horské služby v kraji již několik let prostřednictvím konkrétních dotací na nákup techniky. V minulosti jsme kromě příspěvku na stanici v Čenkovicích v částce 500 tisíc korun přispěli na nákup terénní čtyřkolky za obdobnou částku, zakoupili GO PRO kamery, skialpinistické lyže defibrilátory, GPS přístroje či víceúčelová nosítka,“ vyjmenoval dosavadní formy krajské podpory hejtman Martin Netolický, který zmínil také dotaci pro letošní rok. „Částkou 500 tisíc korun bychom podpořili nákup nové čtyřkolky s tím, že některý ze starších strojů by byl na oplátku vyřazen pro potřeby naší tvrze Bouda, kde nyní dokončujeme provozní budovu. Pro pohyb v lesích v okolí Boudy se jedná o ideální variantu,“ řekl hejtman Netolický.
Horská služba je obecně prospěšnou společností založenou Ministerstvem pro místní rozvoj. Při výkonu své činnosti zejména organizuje a provádí záchranné a pátrací akce v horském terénu, poskytuje první pomoc a zajišťuje transport zraněných, vytváří podmínky pro bezpečnost návštěvníků hor, zajišťuje provoz záchranných a ohlašovacích stanic, informuje veřejnost o povětrnostních a sněhových podmínkách na horách a opatřeních k zajištění bezpečnosti na horách, provádí hlídkovou činnost na hřebenech, sjezdových tratích, pohotovostní službu na stanicích a domech Horské služby a spolupracuje s ostatními záchrannými organizacemi v ČR i v zahraničí.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Finance"

28.3.

Krajské nemocnice hospodaří v kladných číslech. Zdravotnictví čekají rekordní investice.

Nemocnice Pardubického kraje (NPK) úspěšně prošla auditem účetní závěrky pro rok 2018, o tomto závěru auditora informovali zástupci nemocnice radní Pardubického kraje. Na jednání krajských radních pak zároveň představili investiční a finanční plán pro rok 2019. Oba dokumenty Rada Pardubického kraje schválila. Nemocnice budou v letošním roce hospodařit s plánovanou drobnou ztrátou přibližně pěti milionů korun.

Finance celý článek
4.7.

Další granty a dotace do kultury

Rada Pardubického kraje rozdělila částku 340 tisíc korun ve druhém kole grantového programu na podporu kulturních aktivit.

Finance celý článek
27.10.

Nový projekt radnice získal dotaci 44 milionů

Součástí projektu je dokončení úprav nádvoří zámku a hradebních zdí, rekonstrukce zámeckých zahrad a restaurování Kalvárie.

Finance celý článek
29.6.

Poštovní spořitelna sbírá žádosti o státní dotace od července

K jeho hlavním výhodám, kromě vynikajícího úročení, patří především možnost předčasného splacení bez poplatku.

Finance celý článek
26.11.

Kraj představí krizový rozpočet na rok 2010

S ohledem na ekonomickou krizi a její další vývoj bude Pardubický kraj řešit hospodaření v příštím roce.

Finance celý článek
2.7.

Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

Vrcholí jednání o znění jednotlivých operačních programů zaměřených na čerpání dotací z evropských fondů.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting