Kraj se s propadem příjmů dokázal vypořádat

10.5.

Kraj se s propadem příjmů dokázal vypořádat

Kraj se s propadem příjmů dokázal vypořádat

Rada Pardubického kraje projednala na svém pravidelném zasedání 6. května návrh závěrečného účtu kraje za rok 2009. Vyplývá z něj, že meziroční pokles roku 2009 proti roku 2008 činí zhruba 330 milionů korun. I s tak významným propadem příjmů se však kraj dokázal vypořádat.   „Samotné hospodaření kraje skončilo v roce 2009 záporným saldem ve výši cca 114 milionů korun, což je o cca 562 milionů méně, než se původně předpokládalo. Skutečné příjmy dosáhly výše cca 7,775 miliard korun a výdaje 7,889 miliard," konstatoval náměstek hejtmana zodpovědný za finance a majetek kraje Roman Línek. "Přitom stav peněžních prostředků na peněžních účtech Pardubického kraje činil cca 260 milionů korun. Nejvíce jsme ušetřili, a to téměř půl miliardy, v provozních výdajích a také v tom, že u investic ve výši 0,3 miliardy došlo k časovému posunu,“ doplnil náměstek Línek.   V roce 2009 bylo z rozpočtu Pardubického kraje poskytnuto obcím a dobrovolným svazkům obcí téměř 180 milionů korun. Kraj ze svého rozpočtu však přispívá nemalou částkou i ostatním subjektům, kterými jsou především obecně prospěšné společnosti, občanská sdružení, další organizace i obyvatelstvo. „V roce 2009 těmto subjektům, jako jsou například neziskové organizace či sbory dobrovolných hasičů, poskytl téměř 335 milionů korun, což je dokonce o 80 milionů více než v roce 2008,“ uvedl Línek.   Předběžná zpráva o přezkumu hospodaření ve svých závěrech uvádí, že kontrolní skupina Ministerstva financí ČR nezjistila při hospodaření Pardubického kraje za rok 2009 žádné zásadní chyby či nedostatky.  

Další zprávy z kategorie "Finance"

26.2.

Foxconn hledá místo pro novou továrnu

Tchajwanská společnost Foxconn hledá v Evropě vhodnou lokalitu, na níž by postavila nový závod.

Finance celý článek
15.1.

Pardubický kraj nestaví vzdušné zámky, investice drží kofinancováním projektů z Unie

V uplynulých čtyřech letech odpovídaly investice Pardubického kraje finančním možnostem, ve kterých se odrazil celkový pokles příjmů z daní o 1,2 miliardy korun.

Finance celý článek
6.1.

Vyšší výnosy daní přinesou kraji 710 miliónů navíc

Ukazuje se, že politika rozumného nastavení předpokládaných příjmů přináší své ovoce. Díky tomu budeme mít volné zdroje na řešení složité situace ve zdravotnictví a zároveň jsme schopni provést chystané investice spolufinancované z evropských fondů.“

Finance celý článek
23.6.

Výbor schválil dotace na obnovu železničních vozů v regionu

Moderní železniční vozidla pro Jizerskou železnici se pořídí za více než 308 milionů korun.

Finance celý článek
7.2.

Občanské sdružení Altus rozdá dobrovolníkům 300 tisíc korun

Finanční podporu až do výše 50 tisíc korun pro tým mohou získat mladí lidé ve věku od 16 do 24 let.

Finance celý článek
18.1.

Pracovníci finančních úřadů budou pomáhat daňovým poplatníkům

Daňová přiznání bude možno v letošním roce podávat až do pondělí 2. dubna.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting