Královéhradecké zdravotní sestry si polepšily

3.9.

Královéhradecké zdravotní sestry si polepšily

Královéhradecké zdravotní sestry si polepšily

Zatímco ještě v polovině roku 2008 dostávaly zdravotní sestry pracující v nemocnicích Královéhradeckého kraje mzdu slabě převyšující 19 tisíc korun měsíčně, ve stejném období letošního roku je to již více než 24 tisíc korun. Plat krajských zdravotních sester je tak nyní již o zhruba 2 tisíce korun vyšší než celostátní průměr, zatímco ještě vloni se pohyboval o necelé 2 tisíce pod ním. „Mzdy zdravotníků na středních postech v královéhradeckém zdravotnickém holdingu se propadly v roce 2004 v souvislosti se zřízením akciových společností,“ řekl ředitel krajského zdravotnického holdingu Martin Scháněl. „Od loňského roku jsme proto sestrám platy výrazně navýšili a v současné době jsou konečně na odpovídající úrovni,“ dodal ředitel Scháněl. I díky zvýšení mezd zdravotních sester se krajské nemocnice přestaly potýkat s jejich nedostatkem. „Kvůli nízkým mzdám se naše nemocnice potýkaly s nedostatkem středního zdravotního personálu, což se po zvýšení jejich platů změnilo. Sester máme dostatek a v podstatě již zájem převyšuje nabídku. Ukázalo se, že náš krok splnil svůj účel,“ uvedla Jana Třešňáková, radní pro oblast zdravotnictví. V krajském zdravotnictví tak mzdy rostly navzdory tomu, že stát na jejich odměny od roku 2009 posílá méně peněz a hrozí, že v příštím roce bude tato podpora ještě nižší. Průměrné hrubé mzdy v Královéhradeckém kraji v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 2,9 procenta na 19.689 korun. Lidem tak proti prvnímu čtvrtletí 2009 v peněženkách měsíčně průměrně přibylo 562 korun. Královéhradecký kraj vlastní čtyři oblastní nemocnice – v Náchodě, Trutnově, Jičíně a Rychnově nad Kněžnou – a Městskou nemocnici Dvůr Králové nad Labem. Pracují v nich zhruba tři tisíce zaměstnanců. Dalších zhruba 650 lidí kraj zaměstnává ve svých zdravotnických příspěvkových organizacích, jako jsou například ozdravovny či léčebny dlouhodobě nemocných.

Další zprávy z kategorie "Finance"

14.7.

Královéhradecký kraj chce přispět k oddlužení domácností

Jednou z nejohroženějších skupin jsou lidé s nižšími příjmy, kteří jsou závislí na půjčkách nebankovních finančních institucí.

Finance celý článek
22.12.

Problémy Sazky výrazně zasáhly sportovní svazy v Pardubicích

Výpadek financí však nezachrání ani pravidelné dotace od města Pardubic a Pardubického kraje.

Finance celý článek
4.10.

Hejtman Radko Martínek bude v Bruselu jednat o rozpočtu EU

Hlavními tématy jejich rozhovoru budou především připravovaná legislativa Evropské komise týkající se strukturálních fondů.

Finance celý článek
23.4.

Finance na prezentace kraje

Dalších 70 tisíc korun uvolnila Rada Pardubického kraje na takzvané prezentační akce Pardubického kraje.

Finance celý článek
14.2.

Investice se Pardubicím vyplatily víc než spoření

Pardubice v minulých letech investovaly většinu peněz získaných z prodeje městského majetku do své obnovy a rozvoje.

Finance celý článek
23.6.

Výbor schválil dotace na obnovu železničních vozů v regionu

Moderní železniční vozidla pro Jizerskou železnici se pořídí za více než 308 milionů korun.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting