Město podalo podnět k prověření hospodaření MRFP

18.11.

Město podalo podnět k prověření hospodaření MRFP

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková podala podnět Okresnímu státnímu zastupitelství v Pardubicích na prověření hospodaření v akciové společnosti Městský rozvojový fond Pardubice (MRFP). Rozhodla se tak na základě skutečností uvedených v Auditu společností MRFP, který vypracovala firma FINAPP group a který obdržela 20. října 2011 od předsedy představenstva společnosti MRFP a od ředitele této společnosti. Tento materiál pokládá primátorka Fraňková za více než závažný. „Policie musí potvrdit, zda opravdu došlo k porušení zákona a zda došlo k tak závažnému porušení zákona, že je třeba ho aplikovat i na konkrétní osoby,“ vysvětluje Fraňková. Z auditu společnosti MRFP například vyplývá, že se tato společnosti opakovaně dopustila porušování zákona při zadávání veřejných zakázek. V takovém případě bylo zákonnou povinností primátorky podat podnět k prošetření této záležitosti. Stalo se tak 10. listopadu 2011 předáním věci Okresnímu státnímu zastupitelství v Pardubicích. Jeden ze zjištěných problémů se týká rekonstrukce Machoňovy pasáže. Podle auditu porušil rozvojový fond při veřejné soutěži hned několik pravidel. Nejen audit společnosti poukazuje na to, že kauzy v poslední době spojované s MRFP jsou často zapříčiňovány nekoncepčními řešeními a absencí jasné dlouhodobé vize. Rada města proto uložila představenstvu MRFP, aby vypracovalo dlouhodobou strategii společnosti s jasně definovanými cíli a posláními a tuto koncepci rozpracovalo do soustavy střednědobých a ročních plánů tak, aby tento materiál mohl být návodem k řízení společnosti a současně i nástrojem kontroly ze strany valné hromady i orgánů města.

Další zprávy z kategorie "Finance"

15.5.

Investice do krajského školství

O uzavření smluv o dílo rozhodla na svém 52. jednání Rada Pardubického kraje v oblasti školství.

Finance celý článek
7.2.

Občanské sdružení Altus rozdá dobrovolníkům 300 tisíc korun

Finanční podporu až do výše 50 tisíc korun pro tým mohou získat mladí lidé ve věku od 16 do 24 let.

Finance celý článek
14.7.

Královéhradecký kraj chce přispět k oddlužení domácností

Jednou z nejohroženějších skupin jsou lidé s nižšími příjmy, kteří jsou závislí na půjčkách nebankovních finančních institucí.

Finance celý článek
10.1.

Na projekty vyplaceno z Unie téměř 7 miliard

Do 10. ledna je možné předkládat projekty, které souvisí s projektem „Kuks - Granátové jablko“.

Finance celý článek
20.2.

Další milion je připraven do rozvoje cestovního ruchu.

Fond cestovního ruchu je ještě hodně mladý, má však své opodstatnění.

Finance celý článek
20.11.

Čtyři liberecké a dva pardubické projekty získaly 135 milionů korun

S rekonstrukcí loděnice nedaleko pardubického soutoku Labe s Chrudimkou začne Tělovýchovná jednota Synthesia Pardubice ještě v listopadu. Na projekt jsou vyčleněny 9,2 miliony korun v EU. Práce by měly skončit v polovině příštího roku.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting