Město přidá na opravu Kostelíčka a fary přes 400 tisíc korun

11.4.

Město přidá na opravu Kostelíčka a fary přes 400 tisíc korun

Pardubický magistrát přidá letos na opravu fary a Kostelíčka více než 400 tisíc korun. Záchrana obou kulturních památek je součástí Programu regenerace městské památkové rezervace, na níž město vyčlenilo, stejně jako v loňském roce, milion korun. Stát letos na obnovu pardubické památkové zóny přidá rovněž 400 tisíc korun. S podporou z programu regenerace bude v roce 2008 opraveno sedm soukromých a církevních objektů. Jejich vlastníci do regenerace vloží více než 2,6 milionu korun. Program regenerace napomáhá od roku 1992 obnově kulturních památek v nejcennějších částech historických sídel, prohlášených za památkové rezervace a památkové zóny. Podle zásad ministerstva kultury je město Pardubice povinno poskytnout fyzickým a právnickým osobám na rekonstrukce příspěvek minimálně deset procent a církvím 20 procent celkových nákladů. „Dotace jsou mezi jednotlivé projekty rozpočítány. Fyzické a právnické osoby podpoří město letos necelými 20 procenty nákladů, pokračující opravy fary a Kostelíčka, k jehož obnově se město přihlásilo, necelými 40 procenty,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Z městského rozpočtu tak v letošním roce půjde na opravu Kostela Sedmibolestné Panny Marie 305.600 korun, dalších 118.700 korun činí podíl státu. Římskokatolická farnost investuje zhruba 353.000 korun. „Budou zrestaurovány vstupní dveře kostela a zákristie a obnoveny interiéry kaplí ambitu,“ popsala rozsah prací náměstkyně Fraňková. S přispěním státu a města bude letos také opravena severní fasáda arciděkanství v kostelní ulici. Barokní Kostelíček byl vystavěn v roce 1710 na místě původní dřevěné kapličky pardubickým stavitelem Jakubem Pešinou. Stavbu tehdy financoval zbožný pardubický měšťan a kupec Jakub Antonín Štross. Oprava Kostelíčka začala v roce 2006. Obnovy se již dočkaly průčelní fasády ambitu i kostela a kamenné ostění a vitráže v oknech kostelní lodi a presbytáře.

Další zprávy z kategorie "Finance"

8.10.

Majitelé historických objektů opět dosáhnou na dotace

Umožníme občanům bydlícím v historické části města dosáhnout na dotace

Finance celý článek
13.3.

Podpora hasičům Pardubického kraje

Účelovou investiční dotaci ve výši 400 tisíc korun dostane od Pardubického kraje Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje.

Finance celý článek
2.7.

Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

Vrcholí jednání o znění jednotlivých operačních programů zaměřených na čerpání dotací z evropských fondů.

Finance celý článek
31.1.

Dotace obdrží deset žadatelů na jedenáct akcí

Příspěvek obdrží celkem deset žadatelů na jedenáct kulturních podniků.

Finance celý článek
30.5.

Děti z regionu se učí, že vracet půjčku není jen tak

. „Abeceda peněz děti přiměla začít přemýšlet o tom, kolik co stojí a jakou hodnotu má jejich práce. Uvědomily si, že dosáhnout zisku, není jen tak. Děti si samy vedly účetní deník projektu. díky tomu zjistily, co kolik stojí - třeba nad cenou lepidla, které běžně ve škole používáme, zůstaly úplně paf.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting