Nový projekt radnice získal dotaci 44 milionů

27.10.

Nový projekt radnice získal dotaci 44 milionů

Nový projekt radnice získal dotaci 44 milionů

Moravská Třebová si připsala další úspěch na poli rozvoje cestovního ruchu. Poté, co letos úspěšně dokončila projekt Hřebečské důlní stezky za 13 milionů a dobudovala zimní stadion za 49 milionů, získala eurodotaci na vybudování nové naučné stezky „Cesta od renesance k baroku“ za více než 51 milionů korun. Součástí projektu je dokončení úprav nádvoří zámku a hradebních zdí, rekonstrukce zámeckých zahrad a restaurování Kalvárie. Naučná stezka provede návštěvníky nejvýznamnějšími renesančními a barokními památkami ve městě a obnovenou Křížovou cestu se zastaveními u kapliček je dovede až na Křížový vrch. Zároveň bude vystavěna symbolická Brána času, která naváže na ulici Bránskou, nyní končící v polích. Bránu času navrhla architektka Markéta Veselá, která spolupracovala například i s Janem Kaplickým. Získaná výše dotace činí 44 milionů korun. Kromě Moravské Třebové uspěl i Aerokulub ze Starého Města, který získal dotaci 38 milionů na projekt „Infrastruktura pro rozvoj aeroturistiky“ o celkovém objemu 50 milionů korun, a Penzion Best s.r.o., který na své rozšíření získal dotaci 5 z celkových nákladů ve výši 10 milionů korun. Celkem tak do podpory rozvoje cestovního ruchu v Moravské Třebové a okolí z eurofondů nově poplyne 87 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Finance"

29.6.

Poštovní spořitelna sbírá žádosti o státní dotace od července

K jeho hlavním výhodám, kromě vynikajícího úročení, patří především možnost předčasného splacení bez poplatku.

Finance celý článek
28.3.

Investice do dopravy, zdravotnictví a školství

Několik investiční záměrů a také vypsání zadávacích řízení schválila Rada Pardubického kraje.

Finance celý článek
14.2.

Investice se Pardubicím vyplatily víc než spoření

Pardubice v minulých letech investovaly většinu peněz získaných z prodeje městského majetku do své obnovy a rozvoje.

Finance celý článek
12.11.

Kraj si platí drahou budovu, jež mu zatím nepatří

V současné době sídlo krajského úřadu vlastní firma Immorent, jeho nájemníkem a smluvním partnerem je Správa nemovitostí, a.s.

Finance celý článek
24.5.

Společnost Foxconn podpoří darem 500.000 Kč rekonstrukci Památníku Zámeček

V rámci návštěvy primátora Pardubic pana Ing. Martina Charváta předali 15. května 2019 zástupci Foxconnu Nicky Monaghan a Allan Keown symbolický šek na 500 tisíc korun.

Finance celý článek
17.6.

Muž více než rok nedostával důchod, pomohl mu až europoslanec

Miroslav Pavlovič z Proseče u Chrudimi pracoval 15 let v Chorvatsku jako štukatér, než se v roce v roce 1988 vrátil do tehdejšího Československa za účelem sloučení rodiny a přijal zde práci školníka na místní ZŠ. Tu vykonával až do svého odchodu do důchodu v polovině roku 2017.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting