NUTS II Severovýchod byl schválen

6.12.

NUTS II Severovýchod byl schválen

NUTS II Severovýchod byl schválen

Evropská komise schválila 3. prosince 2007 všech sedm regionálních operačních programů, na základě kterých bude moci Česká republika, respektive jednotlivé kraje, čerpat dotace ve výši zhruba 125 miliard korun. V rámci schváleného balíčku předložených operačních programů za ČR, Evropská komise schválila mimo jiné i Regionální Operační program NUTS II Severovýchod (ROP SV), který slučuje tři kraje - Královéhradecký, Pardubický a Liberecký. „Většina evropských prostředků bude využita převážně v oblasti infrastruktury, modernizace a výstavby silnic a ve službách cestovního ruchu“ upřesnil Rostislav Všetečka, předseda Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod. Pro tento region je vyčleněno 656,46 milionů € (asi18,51 miliard korun). „Na toto jsme čekali celkem dlouho“ reagoval se slovy spokojenosti na tuto skutečnost ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod (ÚRR) Zdeněk Semorád a tím motivoval pracovníky ÚRR k plnění všech úkolů souvisejících s realizací ROP SV. Regionální operační program Severovýchod čeká po náročném, ale zdárném vyjednávacím procesu schvalování Evropskou komisí očekávané vyvrcholení, stvrzené podpisem dne 11. prosince 2007 v Praze. Slavnostního aktu se zúčastní zástupci jednotlivých krajů České republiky a představitelé EU. Tento program se tedy stává realitou a začíná naplňovat své konkrétní poslání pro region soudržnosti. "To, že ROP SV byl schválen mezi prvními, považuji za úspěch a doklad profesionality krajů, včetně Pardubického," řekl vicehejtman Pardubického kraje a první místopředseda Regionální rady Roman Línek, který se projednávání programu účastnil. Schválenou verzi programového dokumentu ROP SV najdete na stránkách www.rada-severovychod.cz v sekci dokumenty.

Další zprávy z kategorie "Finance"

22.5.

Základní školy v Pardubicích žádají o 11 miliónů na vzdělání

Základní školy, které Pardubice zřizují, neváhaly a podle svých potřeb zažádaly prostřednictvím města jako zřizovatele o částky od 200 tisíc korun do jednoho miliónu.

Finance celý článek
18.11.

Město podalo podnět k prověření hospodaření MRFP

Jeden ze zjištěných problémů se týká rekonstrukce Machoňovy pasáže.

Finance celý článek
22.12.

Pardubice změnily formu nákupu energií. Energetická burza je efektivnějším řešením

U zemního plynu se promítlo listopadové oslabení koruny do ceny, která vzrostla o cca 6 procent, resp. 300 tisíc korun. Cena silové elektřiny nám klesne proti letošním cenám o 19,7 % na úroveň 1.063 korun za MWh, což znamená meziroční úsporu téměř 1 milion korun.

Finance celý článek
26.9.

Město pošle pardubické nemocnici tři miliony

Město každoročně přispívá nemocnici na přístrojové vybavení nebo na drobnější investice. Je to jedna z mála možností, jak může přispět ke zvýšení kvality zdravotní péče poskytované občanům Pardubic.

Finance celý článek
22.12.

Problémy Sazky výrazně zasáhly sportovní svazy v Pardubicích

Výpadek financí však nezachrání ani pravidelné dotace od města Pardubic a Pardubického kraje.

Finance celý článek
22.8.

Poslední možnost levného družstevního bydlení v Holicích

K získání bytu vám stačí složit 20 % z ceny bytu, zbytek je možné splácet v nájemném rozloženém až do 20 let.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting