Pardubice: Plavecký areál nahradí fotbalové hřiště

22.9.

Pardubice: Plavecký areál nahradí fotbalové hřiště

Pardubice: Plavecký areál nahradí fotbalové hřiště

V integrovaném plánu rozvoje města (IPRM) Přitažlivé město nahradí rekonstrukci plaveckého areálu například projekt modernizace fotbalového hřiště na Vinici a druhá etapa modernizace sportovního areálu TJ Sokol na Olšinkách. Právě prostřednictvím IPRM mohou různé subjekty čerpat evropské dotace, Ostatní projekty zůstanou ponechány v zásobníku a bude pak záležet na novém zastupitelstvu, které projekty vybere a IPRM jimi doplní.  „Projekt modernizace areálu na Vinici z části vyřeší problémy fotbalistů v našem městě. Mělo by dojít k rekonstrukci stávajících budov, vzniknout i nové tribuny a nové hřiště s umělou trávou,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. „Nicméně, nejprve musí, v těsné spolupráci samotných fotbalistů s útvarem hlavního architekta města a odborníky, kteří vypracovali sportovní generel města, vzniknout studie celého území na Vinici,“ dodala Fraňková. Prostřednictvím IPRM Přitažlivé město mohou Pardubice čerpat do roku 2013 z dotačních prostředků zhruba 421 milionů korun, z toho asi 387 milionů z evropských fondů. Tyto dotace budou využity na zkvalitnění prostředí v centru města a rozšíření nabídky možností trávení volného času. V současné době už ve městě s podporou EU vzniká například Integrační centrum sociálních aktivit, které nákladem více než 67 milionů korun buduje Česká abilympijská asociace, před dokončením je první etapa modernizace areálu Sokola na Olšinkách a podobně. Město chtělo původně s podporou EU rekonstruovat i plavecký areál na Olšinkách, nakonec však muselo tento projekt kvůli průtahům při výběrovém řízení z IPRM vyjmout. Nahradí jej některými z 15 projektů, které jejich nositelé podaly ve 4. výzvě vyhlášené městem. Projekt modernizace fotbalového hřiště na Vinici je jedním z nich. V IPRM je dispozici zhruba 150 milionů.

Další zprávy z kategorie "Finance"

12.11.

Kraj si platí drahou budovu, jež mu zatím nepatří

V současné době sídlo krajského úřadu vlastní firma Immorent, jeho nájemníkem a smluvním partnerem je Správa nemovitostí, a.s.

Finance celý článek
2.7.

Víc než miliarda “přiteče“ do cestovního ruchu

Ke každé koruně z evropských fondů bude investována ještě jedna koruna z vlastních prostředků podnikatelů či rozpočtu obcí.

Finance celý článek
6.1.

ROP Severovýchod: Loni jsme proplatili 1,8 miliard korun z Unie

Krytý bazén v Litomyšli a Společenské centrum Trutnovska získaly prestižní titul Stavba roku 2011.

Finance celý článek
12.9.

Línek vyjednával v centrále EIB

Rozhodnutí vzít si úvěr ve výši 1,2 miliardy korun od EIB podpořilo v podstatě celé krajské zastupitelstvo.

Finance celý článek
11.4.

Terminál v Třebové patří k nejlepším investicím

Projekt je současně přihlášen do soutěže ministerstva životního prostředí o stavbu s ekologickým přínosem.

Finance celý článek
22.8.

Poslední možnost levného družstevního bydlení v Holicích

K získání bytu vám stačí složit 20 % z ceny bytu, zbytek je možné splácet v nájemném rozloženém až do 20 let.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting