Pardubice: Plavecký areál nahradí fotbalové hřiště

22.9.

Pardubice: Plavecký areál nahradí fotbalové hřiště

Pardubice: Plavecký areál nahradí fotbalové hřiště

V integrovaném plánu rozvoje města (IPRM) Přitažlivé město nahradí rekonstrukci plaveckého areálu například projekt modernizace fotbalového hřiště na Vinici a druhá etapa modernizace sportovního areálu TJ Sokol na Olšinkách. Právě prostřednictvím IPRM mohou různé subjekty čerpat evropské dotace, Ostatní projekty zůstanou ponechány v zásobníku a bude pak záležet na novém zastupitelstvu, které projekty vybere a IPRM jimi doplní.  „Projekt modernizace areálu na Vinici z části vyřeší problémy fotbalistů v našem městě. Mělo by dojít k rekonstrukci stávajících budov, vzniknout i nové tribuny a nové hřiště s umělou trávou,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. „Nicméně, nejprve musí, v těsné spolupráci samotných fotbalistů s útvarem hlavního architekta města a odborníky, kteří vypracovali sportovní generel města, vzniknout studie celého území na Vinici,“ dodala Fraňková. Prostřednictvím IPRM Přitažlivé město mohou Pardubice čerpat do roku 2013 z dotačních prostředků zhruba 421 milionů korun, z toho asi 387 milionů z evropských fondů. Tyto dotace budou využity na zkvalitnění prostředí v centru města a rozšíření nabídky možností trávení volného času. V současné době už ve městě s podporou EU vzniká například Integrační centrum sociálních aktivit, které nákladem více než 67 milionů korun buduje Česká abilympijská asociace, před dokončením je první etapa modernizace areálu Sokola na Olšinkách a podobně. Město chtělo původně s podporou EU rekonstruovat i plavecký areál na Olšinkách, nakonec však muselo tento projekt kvůli průtahům při výběrovém řízení z IPRM vyjmout. Nahradí jej některými z 15 projektů, které jejich nositelé podaly ve 4. výzvě vyhlášené městem. Projekt modernizace fotbalového hřiště na Vinici je jedním z nich. V IPRM je dispozici zhruba 150 milionů.

Další zprávy z kategorie "Finance"

17.6.

Muž více než rok nedostával důchod, pomohl mu až europoslanec

Miroslav Pavlovič z Proseče u Chrudimi pracoval 15 let v Chorvatsku jako štukatér, než se v roce v roce 1988 vrátil do tehdejšího Československa za účelem sloučení rodiny a přijal zde práci školníka na místní ZŠ. Tu vykonával až do svého odchodu do důchodu v polovině roku 2017.

Finance celý článek
10.8.

Pardubice chtějí zateplit školní budovy

Během několika let chtějí v Pardubicích s pomocí evropských fondů rekonstruovat asi 50 budov sloužících potřebám školství.

Finance celý článek
12.11.

Kraj si platí drahou budovu, jež mu zatím nepatří

V současné době sídlo krajského úřadu vlastní firma Immorent, jeho nájemníkem a smluvním partnerem je Správa nemovitostí, a.s.

Finance celý článek
15.7.

Z evropských fondů 1,3 miliardy korun na projekty v kraji

Na financování přípravy a realizace projektů jsou využívány finanční prostředky schváleného rozpočtu Pardubického kraje.

Finance celý článek
18.12.

Zastupitelé Pardubic schválili rozpočet na rok 2009

Zastupitelé na svém úterním jednání schválili rozpočet města Pardubic na rok 2009, a to v celkové výši 1,7 miliardy korun.

Finance celý článek
2.7.

Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

Vrcholí jednání o znění jednotlivých operačních programů zaměřených na čerpání dotací z evropských fondů.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting