Pardubice v hodnocení opět zabodovaly

16.9.

Pardubice v hodnocení opět zabodovaly

Pardubice v hodnocení opět zabodovaly

Pardubice v hodnocení opět zabodovaly

Společnost MasterCard vyhlásila výsledky již 3. ročníku unikátní socioekonomické studie MasterCard česká centra rozvoje, kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze.. Studie se letos zaměřila na hodnocení 50 největších českých měst. Za Pardubický kraj bylo do průzkumu zařazeno krajské město Pardubice. V rámci hodnocení kvality “života“ se Pardubice umístily na třetí příčce, v žebříčku "ekonomické kondice měst" skončily na 5. místě a řadí se tak mezi nejlepší česká města z hlediska rozpočtové a majetkové odpovědnosti. Zatímco v loňském roce se studie zaměřila na 14 krajů a 24 nejvýznamnějších měst, letos poskytuje srovnání padesáti největších měst České republiky a to z hlediska kvality života a ekonomické kondice. Zároveň byly posouzeny rozvojové projekty realizované v daných městech v končícím volebním období 2006 až 2010. Město Pardubice se v celkovém hodnocení kvality života dle stanoveného indexu umístilo na celkovém 3. místě s 85,40 indexními body. „Pardubice mají výhodnou polohu z hlediska napojení na evropskou železniční síť, což jim vyneslo druhé místo v indikátoru, jež hodnotí dostupnost na evropskou železniční síť,“ prozradil Pavel Javorský, obchodní ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.   Pardubice se řadí k městům, kde uchazeči mají dobré vyhlídky najít práci. Dokládají to i výsledky odborné studie MasterCard česká centra rozvoje. „U města Pardubice můžeme vysledovat velmi pozitivní situaci na trhu práce. Míra nezaměstnanosti je s hodnotou 6,8 % sedmá nejnižší a podíl dlouhodobé nezaměstnanosti je s hodnotou 19,7 % dokonce čtvrtý nejnižší,“ uvedl prof. RNDr. René Wokoun, CSc., vedoucí katedry regionálních studií a ředitel Střediska regionálních a správních věd Vysoké školy ekonomické, vedoucí metodického týmu studie MasterCard česká centra rozvoje.   Dle studie MasterCard česká centra rozvoje nabízí město svým obyvatelům kvalitní zdravotní péči, dokládají to indikátory zabývající se nadějí na dožití mužů a žen (respektive chlapců a dívek) narozených v daném okrese v letech 2004 až 2008. V případě naděje na dožití mužů se Pardubice mohou pochlubit sedmou nejlepší hodnotou mezi hodnocenými městy (74,4 let) a v případě žen jedenáctou nejlepší hodnotou (80,2 let).   „Nás samozřejmě toto hodnocení velmi potěšilo. Zúročují se tak investice, které město v minulých letech vložilo do rozvoje průmyslové zóny a dalších lokalit vhodných pro nové investory. Díky jejich příchodu získaly Pardubice tisíce nových pracovních míst za ta, která postupnou restrukturalizací průmyslu zanikla, což je dnes patrné na míře nezaměstnanosti,“ řekl primátor Pardubic Jaroslav Deml. „Výsledky také potvrzují, že v současné nelehké hospodářské situaci je město v dobré ekonomické kondici, tedy že je nepředáme novému zastupitelstvu neúměrně zadlužené a to je jistě dobrá zpráva pro všechny obyvatele Pardubic,“ dodal primátor.

Další zprávy z kategorie "Finance"

2.4.

Pardubický kraj patří k investorsky velmi atraktivním regionům

Jeho strategie podpory přímých zahraničních investic je mezi regiony východní Evropy pátá nejlepší.

Finance celý článek
3.12.

Jak získat finance z fondů Evropské unie?

Základním předpokladem pro získání takzvaných evropských peněz je kvalitně připravený a zpracovaný projekt.

Finance celý článek
15.1.

Základky v Královéhradeckém kraji mohou získat miliony

Všechny základní školy v Královéhradeckém kraji mají možnost získat peníze ze strukturálních fondů Evropské unie.

Finance celý článek
3.9.

Královéhradecké zdravotní sestry si polepšily

Plat krajských zdravotních sester je tak nyní již o zhruba 2 tisíce korun vyšší než celostátní průměr

Finance celý článek
13.9.

Daň z výher. Můžete si dát vklad do hry do nákladů?

Ministerstvo financí s návrhem na zdanění výher nad 100.000 Kč zapomnělo na základní princip výběru daní, a tím je dokládání daňového přiznání.

Finance celý článek
17.6.

Muž více než rok nedostával důchod, pomohl mu až europoslanec

Miroslav Pavlovič z Proseče u Chrudimi pracoval 15 let v Chorvatsku jako štukatér, než se v roce v roce 1988 vrátil do tehdejšího Československa za účelem sloučení rodiny a přijal zde práci školníka na místní ZŠ. Tu vykonával až do svého odchodu do důchodu v polovině roku 2017.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting