Pardubice v hodnocení opět zabodovaly

16.9.

Pardubice v hodnocení opět zabodovaly

Pardubice v hodnocení opět zabodovaly

Pardubice v hodnocení opět zabodovaly

Společnost MasterCard vyhlásila výsledky již 3. ročníku unikátní socioekonomické studie MasterCard česká centra rozvoje, kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze.. Studie se letos zaměřila na hodnocení 50 největších českých měst. Za Pardubický kraj bylo do průzkumu zařazeno krajské město Pardubice. V rámci hodnocení kvality “života“ se Pardubice umístily na třetí příčce, v žebříčku "ekonomické kondice měst" skončily na 5. místě a řadí se tak mezi nejlepší česká města z hlediska rozpočtové a majetkové odpovědnosti. Zatímco v loňském roce se studie zaměřila na 14 krajů a 24 nejvýznamnějších měst, letos poskytuje srovnání padesáti největších měst České republiky a to z hlediska kvality života a ekonomické kondice. Zároveň byly posouzeny rozvojové projekty realizované v daných městech v končícím volebním období 2006 až 2010. Město Pardubice se v celkovém hodnocení kvality života dle stanoveného indexu umístilo na celkovém 3. místě s 85,40 indexními body. „Pardubice mají výhodnou polohu z hlediska napojení na evropskou železniční síť, což jim vyneslo druhé místo v indikátoru, jež hodnotí dostupnost na evropskou železniční síť,“ prozradil Pavel Javorský, obchodní ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.   Pardubice se řadí k městům, kde uchazeči mají dobré vyhlídky najít práci. Dokládají to i výsledky odborné studie MasterCard česká centra rozvoje. „U města Pardubice můžeme vysledovat velmi pozitivní situaci na trhu práce. Míra nezaměstnanosti je s hodnotou 6,8 % sedmá nejnižší a podíl dlouhodobé nezaměstnanosti je s hodnotou 19,7 % dokonce čtvrtý nejnižší,“ uvedl prof. RNDr. René Wokoun, CSc., vedoucí katedry regionálních studií a ředitel Střediska regionálních a správních věd Vysoké školy ekonomické, vedoucí metodického týmu studie MasterCard česká centra rozvoje.   Dle studie MasterCard česká centra rozvoje nabízí město svým obyvatelům kvalitní zdravotní péči, dokládají to indikátory zabývající se nadějí na dožití mužů a žen (respektive chlapců a dívek) narozených v daném okrese v letech 2004 až 2008. V případě naděje na dožití mužů se Pardubice mohou pochlubit sedmou nejlepší hodnotou mezi hodnocenými městy (74,4 let) a v případě žen jedenáctou nejlepší hodnotou (80,2 let).   „Nás samozřejmě toto hodnocení velmi potěšilo. Zúročují se tak investice, které město v minulých letech vložilo do rozvoje průmyslové zóny a dalších lokalit vhodných pro nové investory. Díky jejich příchodu získaly Pardubice tisíce nových pracovních míst za ta, která postupnou restrukturalizací průmyslu zanikla, což je dnes patrné na míře nezaměstnanosti,“ řekl primátor Pardubic Jaroslav Deml. „Výsledky také potvrzují, že v současné nelehké hospodářské situaci je město v dobré ekonomické kondici, tedy že je nepředáme novému zastupitelstvu neúměrně zadlužené a to je jistě dobrá zpráva pro všechny obyvatele Pardubic,“ dodal primátor.

Další zprávy z kategorie "Finance"

5.3.

Investiční akce v oblasti dopravy

Na svém 48. jednání Rada Pardubického kraje rozhodla o uzavření smluv o dílo na tři investiční akce.

Finance celý článek
19.7.

Nájemné v městských bytech podraží

Zvýšení nájemného se odvíjí od tak zvaného cílového nájemného, což je hodnota, které by mělo být dosaženo v roce 2010.

Finance celý článek
6.6.

Nižší daňový výnos, nastartování nelegálního trhu, vyšší společenská nebezpečnost – dopady nového zdanění výher

Daňový balíček, který schválila česká vláda, předpokládá kromě dalšího zvýšení daní legálním provozovatelům navíc i nové 15% zdanění výher hráčů nad 100 tisíc korun.

Finance celý článek
19.6.

Dotace do cestovního ruchu a neziskového sektoru

Rada Pardubického kraje rozdělila další dotace do oblasti cestovního ruchu a neziskového sektoru.

Finance celý článek
8.2.

Úprava regulace parkovného pomůže dopravě i rezidentům

Pardubice by od dubna měly přistoupit k úpravě regulace parkovného na území města. Navýšení cen má jednak pomoci dopravě v centru, jednak výrazně zlepšit parkovací možnosti rezidentů. Úpravy se přitom nedotknou plateb za parkovací karty pro rezidenty, jejichž cena zůstane i nadále 1200 korun za rok. O tom, zda ke změnám dojde, budou radní města rozhodovat na svém jednání, které se koná 18. února.

Finance celý článek
19.3.

EU zmrazila dotace ČR. Příjemci v kraji to ale nepocítí

Evropskou komisi znepokojila řada auditních nálezů, zejména u veřejných zakázek.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting