Pardubice žádají dotace za více než 80 milionů

29.3.

Pardubice žádají dotace za více než 80 milionů

Pardubice žádají dotace za více než 80 milionů

Město Pardubice chce letos získat více než 80 milionů korun na dotacích. Prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury, od ministerstva pro místní rozvoj či od Pardubického kraje mají městu pomoci například s přípravou areálu bývalých kasáren Hůrka na výstavbu, regenerací panelových sídlišť a podobně. Pokud město získá dotace na všech devět akcí, u nichž podporu žádá, bude muset vydat na spolufinancování těchto projektů více než 51 milionů korun. „Ty peníze samozřejmě v rozpočtu nemáme, na většinu z nich bychom si museli vzít úvěr,“ řekl náměstek primátora Jan Kislinger. Pardubice podle něj mohou v letošním roce na investice využít jen zhruba 310 milionů korun, což je asi čtvrtina ročního rozpočtu. Z této částky jsou přednostně financovány akce schválené a zahájené v loňském roce. Na nové investice se město snaží získat právě dotace od státu či kraje. Nejvyšší částku, 37 milionů korun, chce město získat z programu ministerstva pro místní rozvoj na podporu úprav bývalých vojenských areálů. Za finanční spoluúčasti města by měl být areál bývalých kasáren Hůrka zbaven jak nepotřebných a polorozpadlých objektů, tak případné ekologické zátěže. „Tato dotace by nám umožnila připravit tuto lokalitu pro novou výstavbu. Celkem jsou náklady na přípravu území odhadovány na 49,5 milionů korun,“ řekl náměstek primátora Michal Koláček. Více něž čtvrtinu požadovaných dotací, téměř 24 miliony korun, chtějí Pardubice investovat do regenerace panelových sídlišť Polabiny, Dubina a Černá za Bory. V případě že město s touto žádostí uspěje, bude muset z vlastní pokladny přidat více než 22 milionů korun. Další čtyři miliony korun jsou třeba na pokračování projektu Pardubice – město bez bariér. Třímilionová dotace z Fondu dopravní infrastruktury, podpořená pětadvacetiprocentním podílem města, má umožnit vybudování druhé bezbariérové trasy z centra města do Polabin, ke speciální škole Svítání. Na 30 milionů korun vyjde odbahnění Matičního jezera, na něž by město mělo přidat třetinu. Téměř dva miliony bude stát výstavba dalších dvou cyklistických stezek (sídliště Závodu Míru a Černá za Bory) a zhruba 251 tisíc korun by mohli dostat na nákup techniky dobrovolní hasiči z Hostovic.

Další zprávy z kategorie "Finance"

15.5.

Investice do krajského školství

O uzavření smluv o dílo rozhodla na svém 52. jednání Rada Pardubického kraje v oblasti školství.

Finance celý článek
20.2.

Další milion je připraven do rozvoje cestovního ruchu.

Fond cestovního ruchu je ještě hodně mladý, má však své opodstatnění.

Finance celý článek
10.5.

Kraj se s propadem příjmů dokázal vypořádat

V roce 2009 bylo z rozpočtu Pardubického kraje poskytnuto obcím a dobrovolným svazkům obcí téměř 180 milionů korun.

Finance celý článek
30.5.

Děti z regionu se učí, že vracet půjčku není jen tak

. „Abeceda peněz děti přiměla začít přemýšlet o tom, kolik co stojí a jakou hodnotu má jejich práce. Uvědomily si, že dosáhnout zisku, není jen tak. Děti si samy vedly účetní deník projektu. díky tomu zjistily, co kolik stojí - třeba nad cenou lepidla, které běžně ve škole používáme, zůstaly úplně paf.

Finance celý článek
3.2.

Kraj obdaroval rudoltickou bytovku 50 tisíci korunami

„Dohodli jsme se s kolegy v Radě Pardubického kraje, že poskytneme částku 50 tisíc korun."

Finance celý článek
4.10.

Hejtman Radko Martínek bude v Bruselu jednat o rozpočtu EU

Hlavními tématy jejich rozhovoru budou především připravovaná legislativa Evropské komise týkající se strukturálních fondů.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting