Pardubice žádají dotace za více než 80 milionů

29.3.

Pardubice žádají dotace za více než 80 milionů

Pardubice žádají dotace za více než 80 milionů

Město Pardubice chce letos získat více než 80 milionů korun na dotacích. Prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury, od ministerstva pro místní rozvoj či od Pardubického kraje mají městu pomoci například s přípravou areálu bývalých kasáren Hůrka na výstavbu, regenerací panelových sídlišť a podobně. Pokud město získá dotace na všech devět akcí, u nichž podporu žádá, bude muset vydat na spolufinancování těchto projektů více než 51 milionů korun. „Ty peníze samozřejmě v rozpočtu nemáme, na většinu z nich bychom si museli vzít úvěr,“ řekl náměstek primátora Jan Kislinger. Pardubice podle něj mohou v letošním roce na investice využít jen zhruba 310 milionů korun, což je asi čtvrtina ročního rozpočtu. Z této částky jsou přednostně financovány akce schválené a zahájené v loňském roce. Na nové investice se město snaží získat právě dotace od státu či kraje. Nejvyšší částku, 37 milionů korun, chce město získat z programu ministerstva pro místní rozvoj na podporu úprav bývalých vojenských areálů. Za finanční spoluúčasti města by měl být areál bývalých kasáren Hůrka zbaven jak nepotřebných a polorozpadlých objektů, tak případné ekologické zátěže. „Tato dotace by nám umožnila připravit tuto lokalitu pro novou výstavbu. Celkem jsou náklady na přípravu území odhadovány na 49,5 milionů korun,“ řekl náměstek primátora Michal Koláček. Více něž čtvrtinu požadovaných dotací, téměř 24 miliony korun, chtějí Pardubice investovat do regenerace panelových sídlišť Polabiny, Dubina a Černá za Bory. V případě že město s touto žádostí uspěje, bude muset z vlastní pokladny přidat více než 22 milionů korun. Další čtyři miliony korun jsou třeba na pokračování projektu Pardubice – město bez bariér. Třímilionová dotace z Fondu dopravní infrastruktury, podpořená pětadvacetiprocentním podílem města, má umožnit vybudování druhé bezbariérové trasy z centra města do Polabin, ke speciální škole Svítání. Na 30 milionů korun vyjde odbahnění Matičního jezera, na něž by město mělo přidat třetinu. Téměř dva miliony bude stát výstavba dalších dvou cyklistických stezek (sídliště Závodu Míru a Černá za Bory) a zhruba 251 tisíc korun by mohli dostat na nákup techniky dobrovolní hasiči z Hostovic.

Další zprávy z kategorie "Finance"

10.5.

Kraj se s propadem příjmů dokázal vypořádat

V roce 2009 bylo z rozpočtu Pardubického kraje poskytnuto obcím a dobrovolným svazkům obcí téměř 180 milionů korun.

Finance celý článek
23.6.

Výbor schválil dotace na obnovu železničních vozů v regionu

Moderní železniční vozidla pro Jizerskou železnici se pořídí za více než 308 milionů korun.

Finance celý článek
27.2.

Deset miliónů pro sociální služby

Grantová komise na pondělním zasedání dokončila návrh, který bude předložen Radě Pardubického kraje.

Finance celý článek
22.12.

Pardubice změnily formu nákupu energií. Energetická burza je efektivnějším řešením

U zemního plynu se promítlo listopadové oslabení koruny do ceny, která vzrostla o cca 6 procent, resp. 300 tisíc korun. Cena silové elektřiny nám klesne proti letošním cenám o 19,7 % na úroveň 1.063 korun za MWh, což znamená meziroční úsporu téměř 1 milion korun.

Finance celý článek
27.11.

Téměř každý druhý obyvatel Pardubicka přišel o peníze, které někomu půjčil, vyplývá z průzkumu České spořitelny

Při platbě předem se nechalo napálit 31 % lidí z Pardubicka. 24 % uvádí, že zboží, které si koupili přes internet a předem ho zaplatili, dorazilo poškozené, v jiné podobě nebo nedorazilo vůbec.

Finance celý článek
26.3.

Podpora ostatním složkám IZS

Rada Pardubického kraje schválila poskytnutí neinvestičních dotací pro ostatní složky integrovaného záchranného systému

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting