Pardubický kraj nestaví vzdušné zámky, investice drží kofinancováním projektů z Unie

15.1.

Pardubický kraj nestaví vzdušné zámky, investice drží kofinancováním projektů z Unie

Čestným hostem valné hromady České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě oblasti Pardubický kraj byl včera také 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Ve svém projevu v pardubickém Domě techniky hovořil o investiční aktivitě kraje, budoucnosti evropských fondů i o svých výhradách k zákonu o veřejných zakázkách.


      V uplynulých čtyřech letech odpovídaly investice Pardubického kraje finančním možnostem, ve kterých se odrazil celkový pokles příjmů z daní o 1,2 miliardy korun. V současné době se pracuje na stavbách na pardubickém zámku, na potravinářské průmyslovce v Pardubicích, na Domově pod hradem Rychmburk, Domově u fontány Přelouč, Domově na zámku Bystré, Odborném léčebném ústavu Jevíčko a chystá se rekonstrukce výjezdového stanoviště záchranky v Hlinsku.


     „Minulá léta nás přesvědčila o nutnosti novelizovat zákon o veřejných zakázkách. Z našich zkušeností investora vyplynulo, že se prodloužil proces zadávání a hrozba nedočerpání evropských prostředků a podstatně se zvýšila administrativní zátěž. Cítíme potřebu uplatnit požadavky na dokládání ekonomické a finanční kvality uchazečů i možnost vyřadit nabídky za nepřiměřeně nízké nabídkové ceny. Snižování kvality dodávek za konkurenceschopnou cenu totiž není řešením,“ řekl Roman Línek.


     Situaci ve stavebnictví zachraňují v současné době evropské fondy kofinancované krajem. Také v letošním roce pokračují nebo budou zahájeny některé významné stavby z těchto zdrojů. Je to například další projekt na pardubickém zámku, osm projektů na modernizaci silnic v hodnotě přes půl miliardy korun, šest projektů na úspory energie ve školství za 200 milionů, transformace Domova sociálních služeb Slatiňany za 190 milionů, sanace skládky Dolní Lipka za 90 milionů a také dva velké projekty ve zdravotnictví.

Multioborový pavilon v Pardubické krajské nemocnici má předpokládanou cenu kolem 300 milionů korun a modernizace psychiatrie ve Svitavách 160 milionů.


„I v takto těžkých dobách jsem rád, že vznikají krásné stavby a těším se, že je uvidíme opět po dvou letech v soutěži o Stavbu roku Pardubického kraje. Hejtman Martin Netolický i já jsme připraveni soutěž znovu podpořit,“ dodal Línek.

Další zprávy z kategorie "Finance"

23.11.

Rudoltičtí již mohou opět klidně spát

Odpovědnými právními kroky dosáhla nakonec obec toho, že bude hradit pouze 680 tisíc korun.

Finance celý článek
5.1.

Krize zdrtí firmy ještě více. A Česko nic nedělá

Na oslavy konce krize si i přes slibné náznaky ekonomického oživení budeme muset počkat.

Finance celý článek
20.11.

Čtyři liberecké a dva pardubické projekty získaly 135 milionů korun

S rekonstrukcí loděnice nedaleko pardubického soutoku Labe s Chrudimkou začne Tělovýchovná jednota Synthesia Pardubice ještě v listopadu. Na projekt jsou vyčleněny 9,2 miliony korun v EU. Práce by měly skončit v polovině příštího roku.

Finance celý článek
25.7.

Stamilionové investice vylepšují krajské nemocnice či školy

Už v první polovině roku byly dokončeny tři projekty za více než 20 milionů korun. „Podařilo se připojit tvrz Bouda na elektrickou sít a také byly vyměněny zdroje vytápění na SOU opravárenském v Králíkách. V únoru skončila druhá etapa výstavby Sportovního areálu Dašická v Pardubicích, kde však budou v blízké době stavební práce pokračovat, a sice na propojení sportovní haly s budovou školy,“ shrnula realizované projekty krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.

Finance celý článek
31.1.

Dotace obdrží deset žadatelů na jedenáct akcí

Příspěvek obdrží celkem deset žadatelů na jedenáct kulturních podniků.

Finance celý článek
10.1.

Na projekty vyplaceno z Unie téměř 7 miliard

Do 10. ledna je možné předkládat projekty, které souvisí s projektem „Kuks - Granátové jablko“.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting