Připravuje se regenerace sportovního gymnazia

2.9.

Připravuje se regenerace sportovního gymnazia

Na posledním jednání Rady Pardubického kraje v období letních prázdnin se radní zabývali také investicemi do pardubického sportovního gymnázia. Nové toalety za 3 miliony korun se v budově školy již dokončují. Kraj však již připravuje investice do suterénu budovy školy, kde vznikne moderní rehabilitační centrum za necelých 8 milionů korun. Škola se rovněž dočká výměny oken a zateplení fasády. Rekonstrukcí projdou i sociální zařízení a umyvárny v tělocvičnách.

     „Po důkladné prohlídce prostor rehabilitace jsme se rozhodli pro jejich komplexní rekonstrukci. V projektu počítáme s výměnou stávající nevyhovující sauny a vytvořením potřebného zázemí, zkapacitněny budou rovněž sprchy. Regenerace pro sportovce bude nově doplněna také o parní lázeň a Kneippův chodník,“ vysvětlil investiční plány do zázemí pro sportovce hejtman Martin Netolický. Ten se pro výraznější investice do školy rozhodl po její návštěvě na přelomu roku. „Jedná se o výběrovou sportovní školu, se kterou ministerstvo i Česká unie sportu do budoucna počítá s jako velmi perspektivní. Nechceme se pouze chlubit sportovními výsledky našich talentovaných sportovců, je třeba jejich tréninkový proces podpořit také odpovídajícím zázemím,“ zdůraznil Netolický.


     Kompletní rekonstrukce rehabilitace bude zahrnovat také položení nové dlažby a obkladů, sanitární techniky, výměnu suterénních okenních výplní, provedení rekonstrukce rozvodů vody, odpadů elektroinstalace včetně svítidel a topného systému. Je třeba rovně vyměnit vzduchotechniku a zbavit prostor vlhkosti. „Chtěli bychom, aby rehabilitační centrum mohla využívat i veřejnost. Příjmy ze vstupného by mohly posílit rozpočet školy,“ informoval o ambicích kraje hejtman Netolický. Nyní kraj připravuje soutěž, práce by mohly začít v první polovině příštího roku.

Nové zázemí i v tělocvičně
     Radní zároveň již vyhlásili veřejnou zakázku na rekonstrukci sociálního zařízení tělocvičny. Zde chce kraj začít ještě letos. „Náklady na rekonstrukci předpokládáme okolo tří milionů korun. V projektu počítáme s kompletní rekonstrukcí místnosti sociálního zařízení, umýváren a šaten v budově tělocvičny, ale také umývárně při malé tělocvičně v hlavní budově školy. Projekt zároveň řeší systém odvětrávání těchto uzavřených prostor, nyní je odvětrávání nedostačující,“ řekla krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.

     Kraj vedle toho počítá i s výměnou oken a zateplením budovy školy i tělocvičny. Chtěl by na to použít dotační peníze z Operačního programu Životní prostředí. O možnostech jejich získání bude mít jasno do konce letošního roku. Předběžné náklady jsou odhadnuty na 38,5 milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Finance"

3.9.

Královéhradecké zdravotní sestry si polepšily

Plat krajských zdravotních sester je tak nyní již o zhruba 2 tisíce korun vyšší než celostátní průměr

Finance celý článek
23.6.

Výbor schválil dotace na obnovu železničních vozů v regionu

Moderní železniční vozidla pro Jizerskou železnici se pořídí za více než 308 milionů korun.

Finance celý článek
24.5.

Společnost Foxconn podpoří darem 500.000 Kč rekonstrukci Památníku Zámeček

V rámci návštěvy primátora Pardubic pana Ing. Martina Charváta předali 15. května 2019 zástupci Foxconnu Nicky Monaghan a Allan Keown symbolický šek na 500 tisíc korun.

Finance celý článek
11.4.

Terminál v Třebové patří k nejlepším investicím

Projekt je současně přihlášen do soutěže ministerstva životního prostředí o stavbu s ekologickým přínosem.

Finance celý článek
7.3.

Hejtmani jednali o evropských dotacích či rozpočtech krajů

Regiony by se v budoucnu měly zaměřit na posilování investic do vědeckých inovací a zvyšování ekonomické efektivity.

Finance celý článek
20.11.

Čtyři liberecké a dva pardubické projekty získaly 135 milionů korun

S rekonstrukcí loděnice nedaleko pardubického soutoku Labe s Chrudimkou začne Tělovýchovná jednota Synthesia Pardubice ještě v listopadu. Na projekt jsou vyčleněny 9,2 miliony korun v EU. Práce by měly skončit v polovině příštího roku.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting