Regenerace Dukly a Višňovky dostala zelenou

2.4.

Regenerace Dukly a Višňovky dostala zelenou

Ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda v minulém týdnu schválil integrované plány rozvoje měst (IPRM), které do Integrovaného operačního programu přihlásilo celkem 41 měst z České republiky, mezi nimi také Pardubice. Modernizace sídlišť Dukla a Višňovka, která byla vybudována v šedesátých letech minulého století, tak dostala zelenou. Nákladem zhruba 270 milionů korun budou v následujících šesti letech v těchto sídlištích revitalizována veřejná prostranství a regenerovány bytové domy. Zhruba 150 miliony na proměnu přispěje evropská unie, o zbývající část nákladů se podělí město a vlastníci bytových domů. Město na naplnění IPRM pro sídliště Dukla a Višňovka postupně uvolní z vlastního rozpočtu zhruba 23 milionů korun.   „Nyní nás čeká uzavření smluv o alokaci finančních prostředků, příprava jednotlivých projektů a pak samotná realizace. Nebude to jednoduchý proces, ale zlepšení bydlení v této části Pardubic za to stojí,“ řekl náměstek primátora Jan Kislinger.   Statutární město zařadilo do integrovaného plánu řadu projektů revitalizace veřejných prostranství na obou sídlištích, například budování chodníků, cyklostezek, dobudování a rozšíření dětských hřišť, řešení dopravy včetně parkování a podobně. Tyto akce mohou být unií dotovány až z 85 procent. Na přípravě IPRM se podíleli rovněž majitelé bytových domů na Dukle a Višňovce. Z  fondů Evropské unie mohou  vlastníci těchto domů získat dotaci zhruba 40 procent nákladů na regeneraci svých bytových domů (zateplení, výměny oken, dveří či modernizací balkonů, společných prostor, atp.).  Akce zařazené do tohoto IPRM musí být dokončeny do poloviny roku 2015.

Další zprávy z kategorie "Finance"

6.6.

Investice do kulturních stánků

Rada Pardubického kraje schválila na svém 53 jednání také závěry výběrových komisí.

Finance celý článek
25.7.

Stamilionové investice vylepšují krajské nemocnice či školy

Už v první polovině roku byly dokončeny tři projekty za více než 20 milionů korun. „Podařilo se připojit tvrz Bouda na elektrickou sít a také byly vyměněny zdroje vytápění na SOU opravárenském v Králíkách. V únoru skončila druhá etapa výstavby Sportovního areálu Dašická v Pardubicích, kde však budou v blízké době stavební práce pokračovat, a sice na propojení sportovní haly s budovou školy,“ shrnula realizované projekty krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.

Finance celý článek
8.2.

Úprava regulace parkovného pomůže dopravě i rezidentům

Pardubice by od dubna měly přistoupit k úpravě regulace parkovného na území města. Navýšení cen má jednak pomoci dopravě v centru, jednak výrazně zlepšit parkovací možnosti rezidentů. Úpravy se přitom nedotknou plateb za parkovací karty pro rezidenty, jejichž cena zůstane i nadále 1200 korun za rok. O tom, zda ke změnám dojde, budou radní města rozhodovat na svém jednání, které se koná 18. února.

Finance celý článek
15.7.

Z evropských fondů 1,3 miliardy korun na projekty v kraji

Na financování přípravy a realizace projektů jsou využívány finanční prostředky schváleného rozpočtu Pardubického kraje.

Finance celý článek
19.8.

Od září končí padesátníky i na Poště

Česká národní banka ukončuje dnem 31. srpna 2008 platnost padesátihaléřových mincí.

Finance celý článek
22.12.

Problémy Sazky výrazně zasáhly sportovní svazy v Pardubicích

Výpadek financí však nezachrání ani pravidelné dotace od města Pardubic a Pardubického kraje.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting