Rekonstrukce křižovatky u Parama začne v roce 2012

24.10.

Rekonstrukce křižovatky u Parama začne v roce 2012

Ministr dopravy Pavel Dobeš na jednání se zástupci města Pardubice a Pardubického kraje potvrdil záměr ministerstva investovat do rozšíření křižovatky u Parama. V rozpočtu na rok 2102 je připraveno 50 milionů korun. Celková investice by měla dosáhnout výše 789 milionů korun. „O řešení tohoto dopravního špuntu usilujeme již několik let. Pro občany celého kraje je to pozitivní zpráva. Denně tuto křižovatku využívá 24 tisíc aut,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý. Návrh ministerstva dopravy v rámci rozpočtu na rok 2011 musí ještě schválit poslanecká sněmovna. „V této souvislosti je důležitá spolupráce všech regionálních poslanců,“ zdůraznil ministr Dobeš. Dopravu v Pardubicích je podle slov náměstka Tichého nutné řešit komplexně. Přibližně 16 tisíc aut denně, která přijedou do města, směřují do centra Pardubic. Proto je důležité vedle křižovatky U Trojice řešit také křižovatku u hypermarketu Albert. Její rekonstrukce by stála 155 milionů a je tedy podstatně levnější,“ uzavřel Jan Tichý.

Další zprávy z kategorie "Finance"

12.12.

Zastupitelé schvalovali převody majetku

Zastupitelstvo Pardubického kraje v prosinci schvalovalo také 35 majetkových záležitosti. Jedná se zejména o převody pozemků mezi krajem, obcemi a dalšími organizacemi, ale také o nákup nemovitostí nebo předání nového majetku organizacím, které kraj zřizuje.

Finance celý článek
21.4.

Královéhradecký kraj ušetří desítky milionů korun

Kraj vypíše soutěž na dodavatele elektrické energie, který nabídne nejlepší cenu.

Finance celý článek
19.6.

Dotace do cestovního ruchu a neziskového sektoru

Rada Pardubického kraje rozdělila další dotace do oblasti cestovního ruchu a neziskového sektoru.

Finance celý článek
14.7.

Královéhradecký kraj chce přispět k oddlužení domácností

Jednou z nejohroženějších skupin jsou lidé s nižšími příjmy, kteří jsou závislí na půjčkách nebankovních finančních institucí.

Finance celý článek
7.2.

Pardubice usilují o dotaci, která by pomohla školám s integrací cizinců

Pardubice by díky projektu Ministerstva vnitra, jehož cílem je podpořit proces integrace dětí cizinců ve školách cestou individuální práce pedagogů, mohly získat dotaci ve výši zhruba 1,8 milionu korun. Pokud město s žádostí uspěje, získá tak finance na pokrytí mezd spojených s doučováním a intenzivní výukou českého jazyka, ať už na jednotlivých školách nebo v rámci speciálního kurzu na ZŠ Závodu míru.

Finance celý článek
28.12.

Občany Moravské Třebové čeká zdražení odpadu

I přes zvýšené náklady na likvidaci, ponechali zastupitelé již zavedená osvobození a úlevy od poplatku.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting