Rekonstrukce křižovatky u Parama začne v roce 2012

24.10.

Rekonstrukce křižovatky u Parama začne v roce 2012

Ministr dopravy Pavel Dobeš na jednání se zástupci města Pardubice a Pardubického kraje potvrdil záměr ministerstva investovat do rozšíření křižovatky u Parama. V rozpočtu na rok 2102 je připraveno 50 milionů korun. Celková investice by měla dosáhnout výše 789 milionů korun. „O řešení tohoto dopravního špuntu usilujeme již několik let. Pro občany celého kraje je to pozitivní zpráva. Denně tuto křižovatku využívá 24 tisíc aut,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý. Návrh ministerstva dopravy v rámci rozpočtu na rok 2011 musí ještě schválit poslanecká sněmovna. „V této souvislosti je důležitá spolupráce všech regionálních poslanců,“ zdůraznil ministr Dobeš. Dopravu v Pardubicích je podle slov náměstka Tichého nutné řešit komplexně. Přibližně 16 tisíc aut denně, která přijedou do města, směřují do centra Pardubic. Proto je důležité vedle křižovatky U Trojice řešit také křižovatku u hypermarketu Albert. Její rekonstrukce by stála 155 milionů a je tedy podstatně levnější,“ uzavřel Jan Tichý.

Další zprávy z kategorie "Finance"

2.2.

Kraj by mohl přispět na úpravy lyžařských stop pro běžkaře

Krajští radní ve středu 31. ledna 2007 schválili vyhlášení grantu na úpravu běžeckých lyžařských stop.

Finance celý článek
19.6.

Dotace do cestovního ruchu a neziskového sektoru

Rada Pardubického kraje rozdělila další dotace do oblasti cestovního ruchu a neziskového sektoru.

Finance celý článek
22.12.

Pardubice změnily formu nákupu energií. Energetická burza je efektivnějším řešením

U zemního plynu se promítlo listopadové oslabení koruny do ceny, která vzrostla o cca 6 procent, resp. 300 tisíc korun. Cena silové elektřiny nám klesne proti letošním cenám o 19,7 % na úroveň 1.063 korun za MWh, což znamená meziroční úsporu téměř 1 milion korun.

Finance celý článek
9.9.

V Hradci spustili další unikátní projekt na úsporu tepla

Do konce letošního roku chce Tepelné hospodářství začít zařízení instalovat na dalších dvou předávacích stanicích.

Finance celý článek
30.5.

Děti z regionu se učí, že vracet půjčku není jen tak

. „Abeceda peněz děti přiměla začít přemýšlet o tom, kolik co stojí a jakou hodnotu má jejich práce. Uvědomily si, že dosáhnout zisku, není jen tak. Děti si samy vedly účetní deník projektu. díky tomu zjistily, co kolik stojí - třeba nad cenou lepidla, které běžně ve škole používáme, zůstaly úplně paf.

Finance celý článek
6.6.

Nižší daňový výnos, nastartování nelegálního trhu, vyšší společenská nebezpečnost – dopady nového zdanění výher

Daňový balíček, který schválila česká vláda, předpokládá kromě dalšího zvýšení daní legálním provozovatelům navíc i nové 15% zdanění výher hráčů nad 100 tisíc korun.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting