Rekonstrukce křižovatky u Parama začne v roce 2012

24.10.

Rekonstrukce křižovatky u Parama začne v roce 2012

Ministr dopravy Pavel Dobeš na jednání se zástupci města Pardubice a Pardubického kraje potvrdil záměr ministerstva investovat do rozšíření křižovatky u Parama. V rozpočtu na rok 2102 je připraveno 50 milionů korun. Celková investice by měla dosáhnout výše 789 milionů korun. „O řešení tohoto dopravního špuntu usilujeme již několik let. Pro občany celého kraje je to pozitivní zpráva. Denně tuto křižovatku využívá 24 tisíc aut,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý. Návrh ministerstva dopravy v rámci rozpočtu na rok 2011 musí ještě schválit poslanecká sněmovna. „V této souvislosti je důležitá spolupráce všech regionálních poslanců,“ zdůraznil ministr Dobeš. Dopravu v Pardubicích je podle slov náměstka Tichého nutné řešit komplexně. Přibližně 16 tisíc aut denně, která přijedou do města, směřují do centra Pardubic. Proto je důležité vedle křižovatky U Trojice řešit také křižovatku u hypermarketu Albert. Její rekonstrukce by stála 155 milionů a je tedy podstatně levnější,“ uzavřel Jan Tichý.

Další zprávy z kategorie "Finance"

11.11.

Aukce energií ušetří úřadu čtyři miliony

Obchod byl zrealizován formou aukce na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Finance celý článek
23.9.

Olympijský park Pardubice v číslech

Zdroje zapojené pro uspořádání Olympijského parku Pardubice činí 17 115 235,81 korun. „Z veřejných zdrojů bylo zajištěno 38 procent rozpočtu, 62 procent se tedy podařilo pokrýt od partnerů, tržeb z hracích karet a příměstského tábora,“ podotkl náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký s tím, že celkem 7 566 535 je tvořeno hodnotou služeb, které se podařilo zajistit formou uzavření smluv o spolupráci a vzájemném zápočtu, tedy formou barteru. To se však neprojeví ani v příjmové ani ve výdajové stránce městského rozpočtu.

Finance celý článek
27.3.

Statisíce korun na různorodé aktivity v kraji

Rada Pardubického kraje se rozhodla podpořit devět různých akcí a z krajského rozpočtu na to uvolnila částku 197.500 korun.

Finance celý článek
3.9.

Královéhradecké zdravotní sestry si polepšily

Plat krajských zdravotních sester je tak nyní již o zhruba 2 tisíce korun vyšší než celostátní průměr

Finance celý článek
25.5.

Závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2008

Z hodnotící zprávy vyplývá, že kraj hospodařil v roce 2008 se zhruba 7,5 miliardami korun.

Finance celý článek
2.7.

Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

Vrcholí jednání o znění jednotlivých operačních programů zaměřených na čerpání dotací z evropských fondů.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting