Sídliště v Pardubicích letos opět o trochu zkrásní

1.8.

Sídliště v Pardubicích letos opět o trochu zkrásní

Sídliště v Pardubicích letos opět o trochu zkrásní

Město Pardubice získá v letošním roce 18 milionů korun ze státního rozpočtu na pokračování regenerace sídlišť. Na zkulturnění a zkrášlení sídlišť Polabiny, Dubina a Černá za Bory přidá, spolu s městskými obvody, dalších 26,5 milionu korun. Regenerace pardubických sídlišť začala v roce 2001. Je rozdělena do několika etap. Do roku 2012 by do ní mělo být investováno ještě zhruba čtvrt miliardy korun. „Pro tyto peníze bychom našli jistě jiné využití, ale musíme postupně napravovat hříchy minulých let. Chceme, aby se lidem na sídlištích dobře žilo, aby tam našli místo i pro odpočinek, aby pro ně sídliště nebylo pouze místem, kam chodí přespat,“ řekl náměstek primátora Jan Kislinger. Jako první začalo s regenerací v roce 2001 největší pardubické sídliště Polabiny. Dosud zde bylo proinvestováno 146 milionů korun. Zhruba 32 milionů poskytl stát, 56 milionů ze svého rozpočtu uvolnil městský obvod Pardubice II, 52 milionů město Pardubice a šest milionů další subjekty. Neutěšené prostředí sídliště, jehož výstavba začala v šedesátých letech minulého století a v němž žije zhruba 25 tisíc obyvatel, se díky těmto investicím mění před očima. Projekt, který by měl skončit v roce 2010, řeší nejen úpravy sídlištních center, komunikací, chodníků a parkovacích ploch, ale také vnitrobloků, dětských hřišť, sportovišť a zeleně. Podobně rozkvétá i sídliště Dubina. Regenerace panelového města, ve kterém žije na 20 tisíc lidí, začala v roce 2004 a přišla zatím na více než 20 milionů korun. Na dalších 95 milionů ještě čeká. Letos se mohou zdejší obyvatelé těšit mimo jiné na nové dětské hřiště, ale i sadové úpravy a nový mobiliář v Blahoutově ulici. Souběžně s novými parkovacími místy, rekonstruovanými hřišti a parkovými plochami tu vznikají projekty na úpravy dalších částí sídliště v následujících pěti letech letech. Program regenerace panelových sídlišť od loňského roku pomáhá také ke zkvalitnění života na relativně malém sídlišti Černá za Bory, které má „pouhou“ pětistovku“ obyvatel. Projekt rozdělený do čtyř etap přijde na téměř 30 milionů korun. Kvůli nedostatku peněz jsou na etapy rozděleny všechny regenerační projekty. Letos stát uvolní z Programu regenerace panelových sídlišť pro každé ze tří pardubických sídlišť šest milionů korun. Pro sídliště Polabiny se musí v obecních rozpočtech najít téměř 15 milionů korun, pro Dubinu 6,1 milionu a pro Černou za Bory více než 5,4 miliony korun. Práce musí být podle pravidel pro poskytování dotací dokončeny v letošním roce.

Další zprávy z kategorie "Finance"

28.3.

Mateřská centra a podpora rodinné politiky

Pardubický kraj se rozhodl vytvořit novou rozpočtovou položku, jež nese název „podpora rodinné politiky“.

Finance celý článek
23.11.

Rudoltičtí již mohou opět klidně spát

Odpovědnými právními kroky dosáhla nakonec obec toho, že bude hradit pouze 680 tisíc korun.

Finance celý článek
19.10.

Druhá miliarda z ROPu byla vyplacena

Ekonomika v České republice sice zpomalila, evropské dotace se ale vyplácejí na regionální projekty rychleji.

Finance celý článek
22.12.

Pardubice změnily formu nákupu energií. Energetická burza je efektivnějším řešením

U zemního plynu se promítlo listopadové oslabení koruny do ceny, která vzrostla o cca 6 procent, resp. 300 tisíc korun. Cena silové elektřiny nám klesne proti letošním cenám o 19,7 % na úroveň 1.063 korun za MWh, což znamená meziroční úsporu téměř 1 milion korun.

Finance celý článek
2.4.

Regenerace Dukly a Višňovky dostala zelenou

Nyní nás čeká uzavření smluv o alokaci finančních prostředků, příprava jednotlivých projektů a pak samotná realizace.

Finance celý článek
14.7.

Královéhradecký kraj chce přispět k oddlužení domácností

Jednou z nejohroženějších skupin jsou lidé s nižšími příjmy, kteří jsou závislí na půjčkách nebankovních finančních institucí.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting