Sídliště v Pardubicích letos opět o trochu zkrásní

1.8.

Sídliště v Pardubicích letos opět o trochu zkrásní

Sídliště v Pardubicích letos opět o trochu zkrásní

Město Pardubice získá v letošním roce 18 milionů korun ze státního rozpočtu na pokračování regenerace sídlišť. Na zkulturnění a zkrášlení sídlišť Polabiny, Dubina a Černá za Bory přidá, spolu s městskými obvody, dalších 26,5 milionu korun. Regenerace pardubických sídlišť začala v roce 2001. Je rozdělena do několika etap. Do roku 2012 by do ní mělo být investováno ještě zhruba čtvrt miliardy korun. „Pro tyto peníze bychom našli jistě jiné využití, ale musíme postupně napravovat hříchy minulých let. Chceme, aby se lidem na sídlištích dobře žilo, aby tam našli místo i pro odpočinek, aby pro ně sídliště nebylo pouze místem, kam chodí přespat,“ řekl náměstek primátora Jan Kislinger. Jako první začalo s regenerací v roce 2001 největší pardubické sídliště Polabiny. Dosud zde bylo proinvestováno 146 milionů korun. Zhruba 32 milionů poskytl stát, 56 milionů ze svého rozpočtu uvolnil městský obvod Pardubice II, 52 milionů město Pardubice a šest milionů další subjekty. Neutěšené prostředí sídliště, jehož výstavba začala v šedesátých letech minulého století a v němž žije zhruba 25 tisíc obyvatel, se díky těmto investicím mění před očima. Projekt, který by měl skončit v roce 2010, řeší nejen úpravy sídlištních center, komunikací, chodníků a parkovacích ploch, ale také vnitrobloků, dětských hřišť, sportovišť a zeleně. Podobně rozkvétá i sídliště Dubina. Regenerace panelového města, ve kterém žije na 20 tisíc lidí, začala v roce 2004 a přišla zatím na více než 20 milionů korun. Na dalších 95 milionů ještě čeká. Letos se mohou zdejší obyvatelé těšit mimo jiné na nové dětské hřiště, ale i sadové úpravy a nový mobiliář v Blahoutově ulici. Souběžně s novými parkovacími místy, rekonstruovanými hřišti a parkovými plochami tu vznikají projekty na úpravy dalších částí sídliště v následujících pěti letech letech. Program regenerace panelových sídlišť od loňského roku pomáhá také ke zkvalitnění života na relativně malém sídlišti Černá za Bory, které má „pouhou“ pětistovku“ obyvatel. Projekt rozdělený do čtyř etap přijde na téměř 30 milionů korun. Kvůli nedostatku peněz jsou na etapy rozděleny všechny regenerační projekty. Letos stát uvolní z Programu regenerace panelových sídlišť pro každé ze tří pardubických sídlišť šest milionů korun. Pro sídliště Polabiny se musí v obecních rozpočtech najít téměř 15 milionů korun, pro Dubinu 6,1 milionu a pro Černou za Bory více než 5,4 miliony korun. Práce musí být podle pravidel pro poskytování dotací dokončeny v letošním roce.

Další zprávy z kategorie "Finance"

10.1.

Peníze na opravy silnic kraj od státu dostane

Státní dotaci ve výši 50 procent celkových nákladů dostane Pardubický kraj na opravy silnic

Finance celý článek
28.12.

Občany Moravské Třebové čeká zdražení odpadu

I přes zvýšené náklady na likvidaci, ponechali zastupitelé již zavedená osvobození a úlevy od poplatku.

Finance celý článek
28.6.

Vláda novými daněmi vrací hráče zpět k automatům, stejně na tom nevydělá

Praha - V pondělí 24. června došlo k předběžnému schválení státního rozpočtu na rok 2020, který je dlouhodobě kritizován ze strany opozičních stran i ekonomů.

Finance celý článek
6.1.

Vyšší výnosy daní přinesou kraji 710 miliónů navíc

Ukazuje se, že politika rozumného nastavení předpokládaných příjmů přináší své ovoce. Díky tomu budeme mít volné zdroje na řešení složité situace ve zdravotnictví a zároveň jsme schopni provést chystané investice spolufinancované z evropských fondů.“

Finance celý článek
12.12.

Zastupitelé schvalovali převody majetku

Zastupitelstvo Pardubického kraje v prosinci schvalovalo také 35 majetkových záležitosti. Jedná se zejména o převody pozemků mezi krajem, obcemi a dalšími organizacemi, ale také o nákup nemovitostí nebo předání nového majetku organizacím, které kraj zřizuje.

Finance celý článek
26.2.

Foxconn hledá místo pro novou továrnu

Tchajwanská společnost Foxconn hledá v Evropě vhodnou lokalitu, na níž by postavila nový závod.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting