Školy díky kraji uspoří za energie

26.2.

Školy díky kraji uspoří za energie

Pardubický kraj – Na svém pondělním jednání schválili radní záměr úspor energií na dvou středních školách. Jedná se o Střední zdravotnickou školu Svitavy a Střední školu obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Jedná se o projekty za přibližně 30 miliónů korun, které jsou spolufinancovány Evropskou unií.
„V případě svitavské zdravotnické školy se jedná o zateplení fasády, která nezahrnuje neorenesanční průčelí. Dále budou vyměněna okna a dveřní výplně a střešní krytina. V půdním prostoru vznikne nová místnost pro vzduchotechniku. Tento projekt navazuje na odvlhčení budovy,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.
Dalším projektem, který je spolufinancován z Operačního programu životního prostředí, je oprava budovy dílen v Žamberku.
„Na střední škole řemesel a obchodu a služeb budou kromě zateplení fasád vyměněna okna a dveřní výplně, nové budou i klempířské prvky. Budovy dílen budou osazeny systémem řízeného větrání se zpětným získáváním odpadního tepla,“ dodal radní Bohumil Bernášek.
„V případě svitavské školy se jedná o projekt za 14,6 milionů korun bez DPH. Zateplení dílen v Žamberku je za 14,5 miliónů korun bez daně,“ sdělil náměstek hejtmana Roman Línek, který je odpovědný za investice.
 Na oba projekty čerpá Pardubický kraj dotaci z Evropské unie. „V návaznosti na dosaženou úsporu zpravidla čerpáme finanční podporu ve výši 40 % na způsobilé výdaje,“ sdělila Hana Štěpánová, radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Finance"

5.1.

Krize zdrtí firmy ještě více. A Česko nic nedělá

Na oslavy konce krize si i přes slibné náznaky ekonomického oživení budeme muset počkat.

Finance celý článek
15.5.

Investice do krajského školství

O uzavření smluv o dílo rozhodla na svém 52. jednání Rada Pardubického kraje v oblasti školství.

Finance celý článek
8.2.

Úprava regulace parkovného pomůže dopravě i rezidentům

Pardubice by od dubna měly přistoupit k úpravě regulace parkovného na území města. Navýšení cen má jednak pomoci dopravě v centru, jednak výrazně zlepšit parkovací možnosti rezidentů. Úpravy se přitom nedotknou plateb za parkovací karty pro rezidenty, jejichž cena zůstane i nadále 1200 korun za rok. O tom, zda ke změnám dojde, budou radní města rozhodovat na svém jednání, které se koná 18. února.

Finance celý článek
27.3.

Statisíce korun na různorodé aktivity v kraji

Rada Pardubického kraje se rozhodla podpořit devět různých akcí a z krajského rozpočtu na to uvolnila částku 197.500 korun.

Finance celý článek
21.4.

Královéhradecký kraj ušetří desítky milionů korun

Kraj vypíše soutěž na dodavatele elektrické energie, který nabídne nejlepší cenu.

Finance celý článek
8.1.

Česká republika Evropské unii nic nedluží

Česká republika nebude muset vrátit Evropské unii žádné peníze z evropských fondů, které musely být využity do konce roku 2006.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting