Společnost Foxconn podpoří darem 500.000 Kč rekonstrukci Památníku Zámeček

24.5.

Společnost Foxconn podpoří darem 500.000 Kč rekonstrukci Památníku Zámeček

 V rámci návštěvy primátora Pardubic pana Ing. Martina Charváta předali 15. května 2019 zástupci Foxconnu Nicky Monaghan a Allan Keown symbolický šek na 500 tisíc korun. Těmito prostředky společnost podpoří rekonstrukci Památníku Zámeček, pietního místa připomínajícího protinacistický odboj na Pardubicku. I díky tomuto daru změní památník do jara 2020 významně svou podobu. Místo projde celkovou úpravou a město zde postaví nové přístupové cesty a vybuduje parkovací plochu.

Jsem rád, že společnost Foxconn podpoří rekonstrukci památníku obětem nacistického násilí za 2. světové války na Pardubicku. Je to pro Pardubice důležité místo historické paměti a firma, která přispěje k jeho uchování, ukazuje respekt k místu, ve kterém podniká,“ komentoval příspěvek společnosti Foxconn Martin Charvát.

Za téměř 20 let, kdy zde působíme, jsme se stali součástí Pardubického kraje,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Foxconn EMS s.r.o. Nicky Monaghan. „Proto jsme z úcty k historické paměti rádi přispěli k uchování vzpomínek na všechny statečné občany Pardubicka, kteří v těchto místech minulosti zahynuli.“

Zámeček Pardubice neboli Larischovu vilu nechal roku 1885 vystavět známý uhlobaron Jiří Larisch-Mönisch jako lovecké sídlo. Nejtemnější část její historie se odehrála za druhé světové války, kdy zde sídlil prapor Böhmen záložního policejního pluku (Schutzpolizei). V podzemí zámečku byli vězněni a vyslýcháni českoslovenští občané a bylo jich zde také 194 popraveno, včetně obyvatel vypálené obce Ležáky. Rekonstrukcí navrací město Pardubice pietnímu místu vzhled a význam, který si tato památka protinacistického odboje bezesporu zaslouží.

Další zprávy z kategorie "Finance"

20.12.

Schválili evropské dotace na letiště a Bavlnu

Poprvé v historii ROP Severovýchod se schvalovaly dotace určené na rozvoj veřejných mezinárodních letišť.

Finance celý článek
27.2.

Školy již vědí, kolik peněz budou mít na mzdy

Pracovníci ekonomického oddělení odboru školství a kultury Krajského úřadu v Pardubicích současně provedli sumarizaci finančních prostředků poskytnutých v roce 2012 Pardubickému kraji z kapitoly ministerstva školství ve výši 4 mld. 122 mil. Kč, z toho na přímé náklady, tj. převážně na mzdové prostředky a zákonné odvody zaměstnanců škol, odešly 3 mld. 958 mil. Kč.

Finance celý článek
18.12.

Zastupitelé Pardubic schválili rozpočet na rok 2009

Zastupitelé na svém úterním jednání schválili rozpočet města Pardubic na rok 2009, a to v celkové výši 1,7 miliardy korun.

Finance celý článek
28.5.

Pardubický kraj hospodaří správně

V pátek 25. května 2007 se uskutečnilo závěrečné projednávání výsledků přezkumu hospodaření Pardubického kraje.

Finance celý článek
20.2.

Další milion je připraven do rozvoje cestovního ruchu.

Fond cestovního ruchu je ještě hodně mladý, má však své opodstatnění.

Finance celý článek
29.6.

Poštovní spořitelna sbírá žádosti o státní dotace od července

K jeho hlavním výhodám, kromě vynikajícího úročení, patří především možnost předčasného splacení bez poplatku.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting