Společnost Foxconn podpoří darem 500.000 Kč rekonstrukci Památníku Zámeček

24.5.

Společnost Foxconn podpoří darem 500.000 Kč rekonstrukci Památníku Zámeček

 V rámci návštěvy primátora Pardubic pana Ing. Martina Charváta předali 15. května 2019 zástupci Foxconnu Nicky Monaghan a Allan Keown symbolický šek na 500 tisíc korun. Těmito prostředky společnost podpoří rekonstrukci Památníku Zámeček, pietního místa připomínajícího protinacistický odboj na Pardubicku. I díky tomuto daru změní památník do jara 2020 významně svou podobu. Místo projde celkovou úpravou a město zde postaví nové přístupové cesty a vybuduje parkovací plochu.

Jsem rád, že společnost Foxconn podpoří rekonstrukci památníku obětem nacistického násilí za 2. světové války na Pardubicku. Je to pro Pardubice důležité místo historické paměti a firma, která přispěje k jeho uchování, ukazuje respekt k místu, ve kterém podniká,“ komentoval příspěvek společnosti Foxconn Martin Charvát.

Za téměř 20 let, kdy zde působíme, jsme se stali součástí Pardubického kraje,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Foxconn EMS s.r.o. Nicky Monaghan. „Proto jsme z úcty k historické paměti rádi přispěli k uchování vzpomínek na všechny statečné občany Pardubicka, kteří v těchto místech minulosti zahynuli.“

Zámeček Pardubice neboli Larischovu vilu nechal roku 1885 vystavět známý uhlobaron Jiří Larisch-Mönisch jako lovecké sídlo. Nejtemnější část její historie se odehrála za druhé světové války, kdy zde sídlil prapor Böhmen záložního policejního pluku (Schutzpolizei). V podzemí zámečku byli vězněni a vyslýcháni českoslovenští občané a bylo jich zde také 194 popraveno, včetně obyvatel vypálené obce Ležáky. Rekonstrukcí navrací město Pardubice pietnímu místu vzhled a význam, který si tato památka protinacistického odboje bezesporu zaslouží.

Další zprávy z kategorie "Finance"

6.12.

NUTS II Severovýchod byl schválen

Evropská komise schválila 3. prosince 2007 všech sedm regionálních operačních programů

Finance celý článek
27.9.

Rada se opět zabývala povodňovými škodami

Povodeň napáchala i nemalé škody na majetku Pardubického kraje.

Finance celý článek
26.2.

Foxconn hledá místo pro novou továrnu

Tchajwanská společnost Foxconn hledá v Evropě vhodnou lokalitu, na níž by postavila nový závod.

Finance celý článek
2.9.

Připravuje se regenerace sportovního gymnazia

     Kraj vedle toho počítá i s výměnou oken a zateplením budovy školy i tělocvičny. Chtěl by na to použít dotační peníze z Operačního programu Životní prostředí. O možnostech jejich získání bude mít jasno do konce letošního roku. Předběžné náklady jsou odhadnuty na 38,5 milionu korun.

Finance celý článek
25.3.

Do oprav školních budov investovalo město Pardubice téměř půl miliardy.

Teplý kabát dostalo v průběhu posledních let devět základních a 12 mateřských škol. Většina těchto budov po důkladné obnově volala již řadu let. Díky dotacím se dočkaly nových oken a dveří a zateplení venkovních plášťů i střech.

Finance celý článek
8.1.

Česká republika Evropské unii nic nedluží

Česká republika nebude muset vrátit Evropské unii žádné peníze z evropských fondů, které musely být využity do konce roku 2006.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting