Stamilionové investice vylepšují krajské nemocnice či školy

25.7.

Stamilionové investice vylepšují krajské nemocnice či školy

Na dvaceti objektech v majetku Pardubického kraje panuje čilý stavební ruch. Ještě do konce kalendářního roku budou dokončeny převážně rekonstrukce budov, ve kterých sídlí krajské školy, nemocnice či sociální ústavy. Před dostavěním je také nová tělocvična pro VOŠ a SŠ technickou v České Třebové.

„Tento rok budou dokončeny stavební práce za více než 200 milionů korun. Přibližně 70 procent těchto investic hradí Pardubický kraj ze svého rozpočtu, zbývající část peněz plyne ze státního rozpočtu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V listopadu bude po téměř dvou letech dokončena nezbytná rekonstrukce elektroinstalace na střední průmyslovce v Pardubicích za téměř 40 milionů korun. Dalších více než 55 milionů korun spolkne výstavba tělocvičny v areálu Skalka v České Třebové pro místní střední a vyšší odbornou školu,“ přiblížil hejtman nejvýznamnější investice.

Už v první polovině roku byly dokončeny tři projekty za více než 20 milionů korun. „Podařilo se připojit tvrz Bouda na elektrickou sít a také byly vyměněny zdroje vytápění na SOU opravárenském v Králíkách. V únoru skončila druhá etapa výstavby Sportovního areálu Dašická v Pardubicích, kde však budou v blízké době stavební práce pokračovat, a sice na propojení sportovní haly s budovou školy,“ shrnula realizované projekty krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.

V plánu jsou investice za pět miliard
Pardubický kraj plynule připravuje další investice pro nastávající období. Převážnou většinu tvoří modernizace silnic, nechybí ale ani projekty v oblasti školství, kultury a zdravotnictví. „Máme připraveny desítky dalších projektů, u kterých je již zpracována dokumentace, za více než pět miliard korun. Značná část těchto staveb bude financována z evropských fondů,“ sdělil hejtman Netolický. „Ve fázi příprav je například rekonstrukce dětského pavilonu na lůžka návazné rehabilitační péče v léčebném ústavu Jevíčko za více než 50 milionů korun, které půjdou z rozpočtu kraje. Stavební práci začnou na jaře příštího roku,“ dodal hejtman.

Další zprávy z kategorie "Finance"

1.3.

Peníze na Chvaletice dorazily na krajský účet.

Na účet Pardubického kraje byly v posledních dnech převedeny finanční prostředky ve výši 15,4 milionů korun.

Finance celý článek
12.11.

Kraj si platí drahou budovu, jež mu zatím nepatří

V současné době sídlo krajského úřadu vlastní firma Immorent, jeho nájemníkem a smluvním partnerem je Správa nemovitostí, a.s.

Finance celý článek
3.12.

Jak získat finance z fondů Evropské unie?

Základním předpokladem pro získání takzvaných evropských peněz je kvalitně připravený a zpracovaný projekt.

Finance celý článek
25.11.

Pozor na nebankovní půjčky z inzerátů!

Kvůli žádosti o půjčku musejí spotřebitelé telefonovat na placené linky s vyšším tarifem.

Finance celý článek
12.9.

Línek vyjednával v centrále EIB

Rozhodnutí vzít si úvěr ve výši 1,2 miliardy korun od EIB podpořilo v podstatě celé krajské zastupitelstvo.

Finance celý článek
22.12.

Pardubice změnily formu nákupu energií. Energetická burza je efektivnějším řešením

U zemního plynu se promítlo listopadové oslabení koruny do ceny, která vzrostla o cca 6 procent, resp. 300 tisíc korun. Cena silové elektřiny nám klesne proti letošním cenám o 19,7 % na úroveň 1.063 korun za MWh, což znamená meziroční úsporu téměř 1 milion korun.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting