Stamilionové investice vylepšují krajské nemocnice či školy

25.7.

Stamilionové investice vylepšují krajské nemocnice či školy

Na dvaceti objektech v majetku Pardubického kraje panuje čilý stavební ruch. Ještě do konce kalendářního roku budou dokončeny převážně rekonstrukce budov, ve kterých sídlí krajské školy, nemocnice či sociální ústavy. Před dostavěním je také nová tělocvična pro VOŠ a SŠ technickou v České Třebové.

„Tento rok budou dokončeny stavební práce za více než 200 milionů korun. Přibližně 70 procent těchto investic hradí Pardubický kraj ze svého rozpočtu, zbývající část peněz plyne ze státního rozpočtu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V listopadu bude po téměř dvou letech dokončena nezbytná rekonstrukce elektroinstalace na střední průmyslovce v Pardubicích za téměř 40 milionů korun. Dalších více než 55 milionů korun spolkne výstavba tělocvičny v areálu Skalka v České Třebové pro místní střední a vyšší odbornou školu,“ přiblížil hejtman nejvýznamnější investice.

Už v první polovině roku byly dokončeny tři projekty za více než 20 milionů korun. „Podařilo se připojit tvrz Bouda na elektrickou sít a také byly vyměněny zdroje vytápění na SOU opravárenském v Králíkách. V únoru skončila druhá etapa výstavby Sportovního areálu Dašická v Pardubicích, kde však budou v blízké době stavební práce pokračovat, a sice na propojení sportovní haly s budovou školy,“ shrnula realizované projekty krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.

V plánu jsou investice za pět miliard
Pardubický kraj plynule připravuje další investice pro nastávající období. Převážnou většinu tvoří modernizace silnic, nechybí ale ani projekty v oblasti školství, kultury a zdravotnictví. „Máme připraveny desítky dalších projektů, u kterých je již zpracována dokumentace, za více než pět miliard korun. Značná část těchto staveb bude financována z evropských fondů,“ sdělil hejtman Netolický. „Ve fázi příprav je například rekonstrukce dětského pavilonu na lůžka návazné rehabilitační péče v léčebném ústavu Jevíčko za více než 50 milionů korun, které půjdou z rozpočtu kraje. Stavební práci začnou na jaře příštího roku,“ dodal hejtman.

Další zprávy z kategorie "Finance"

6.6.

Investice do kulturních stánků

Rada Pardubického kraje schválila na svém 53 jednání také závěry výběrových komisí.

Finance celý článek
22.8.

Poslední možnost levného družstevního bydlení v Holicích

K získání bytu vám stačí složit 20 % z ceny bytu, zbytek je možné splácet v nájemném rozloženém až do 20 let.

Finance celý článek
10.1.

Na projekty vyplaceno z Unie téměř 7 miliard

Do 10. ledna je možné předkládat projekty, které souvisí s projektem „Kuks - Granátové jablko“.

Finance celý článek
10.8.

Pardubice chtějí zateplit školní budovy

Během několika let chtějí v Pardubicích s pomocí evropských fondů rekonstruovat asi 50 budov sloužících potřebám školství.

Finance celý článek
19.9.

Pardubický kraj přispěje 15 miliony Chrudimi

Dotace kraje je vyjádřením spoluúčasti na evropském projektu.

Finance celý článek
11.4.

Terminál v Třebové patří k nejlepším investicím

Projekt je současně přihlášen do soutěže ministerstva životního prostředí o stavbu s ekologickým přínosem.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting