Vláda novými daněmi vrací hráče zpět k automatům, stejně na tom nevydělá

28.6.

 Vláda novými daněmi vrací hráče zpět k automatům, stejně na tom nevydělá

27.6.2019, Praha - V pondělí 24. června došlo k předběžnému schválení státního rozpočtu na rok 2020, který je dlouhodobě kritizován ze strany opozičních stran i ekonomů. V zásadě se jedná o rozpor, kdy ministryně financí Alena Schillerová hodlá kompenzovat nezřízené utrácení nad možnosti státní kasy tím, že výrazně zdraží daně v některých sektorech. Právě nepromyšlené a horkou jehlou ušité navýšení daní už nyní kritizují odborníci kvůli možným společenským dopadům. „U daně z hazardu je na první pohled zřejmé, že bude likvidační pro mnoho kasin. Poker, ruletu a další živé hry, kdy se daň zdraží z 23 % na 30 %, bude tolik nákladné provozovat, že v zájmu udržení podniku se tyto akce pořádat nebudou, hráči tak zůstanou sedět u automatů,“ říká David Huspeka, výkonný ředitel skupiny Rebuy Stars, která patří k největším tuzemským provozovatelům kasin.

Pokud bychom podle MF ČR měli platit 30% daň z živé hry, nebudeme dále vůbec pořádat pokerové turnaje. Ruletu a další karetní hry výrazně omezíme. Nic jiného nám ani nezbývá, finančně bychom prodělávali,“ sdělil David Huspeka za skupinu Rebuy Stars.

Ministerstvo financí hledá peníze pro státní rozpočet za každou cenu, proto nechce slyšet jasné argumenty. Faktem je, že ruinují legální hazard a vrací hráče zpět k automatům. Doplatí na to kasina, ale také stát, protože dosud měli z našich turnajů příjmy 53,5 miliónů ročně. Po zavedení nových daní turnaje pořádat přestaneme a příjem státu z živé hry neporoste, ale přijde o něj úplně,“ říká David Huspeka.

Pokud MF ČR nezačne přes léto pracovat na úpravě státního rozpočtu s realitou, nikoliv s představou lehce získaných miliard korun, dosáhne odlivu hráčů do zahraničí a podpoří pořádání nelegální turnajů,“ uzavírá David Huspeka.

O skupině Rebuy Stars

Rebuy Stars je provozovatelem prestižních kasin ve velkých městech v Česku, na Slovensku a v Chorvatsku. Společnost se zaměřuje primárně na provozování živé hry a organizaci pokerových turnajů, ve kterých patří mezi největší hráče na tuzemském trhu. Základní filozofií kasin Rebuy Stars je profesionální přístup k pořádání zábavy na vysoké úrovni, kde je prioritou především samotný zážitek z návštěvy kasina a hry samotné. Společnost proto svá kasina provozuje velmi precizně s inspirací u populárních amerických casin v Las Vegas. V současnosti Skupina Rebuy Stars zaměstnává přibližně 350 zaměstnanců.

Další zprávy z kategorie "Finance"

2.2.

Kraj by mohl přispět na úpravy lyžařských stop pro běžkaře

Krajští radní ve středu 31. ledna 2007 schválili vyhlášení grantu na úpravu běžeckých lyžařských stop.

Finance celý článek
15.1.

Pardubický kraj nestaví vzdušné zámky, investice drží kofinancováním projektů z Unie

V uplynulých čtyřech letech odpovídaly investice Pardubického kraje finančním možnostem, ve kterých se odrazil celkový pokles příjmů z daní o 1,2 miliardy korun.

Finance celý článek
19.3.

Termín pro podání daňového přiznání se blíží

Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani z příjmů za rok 2007 nejpozději 31. března 2008.

Finance celý článek
6.1.

Vyšší výnosy daní přinesou kraji 710 miliónů navíc

Ukazuje se, že politika rozumného nastavení předpokládaných příjmů přináší své ovoce. Díky tomu budeme mít volné zdroje na řešení složité situace ve zdravotnictví a zároveň jsme schopni provést chystané investice spolufinancované z evropských fondů.“

Finance celý článek
3.3.

Zdravotní sestry sloužící v nemocnicích u lůžek pacientů získají již od července ke svému platu navíc dva tisíce korun.

V případě sester odměňovaných platem, bude vláda novelizovat své nařízení o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Pro zvýšení příplatků za směny v přímo řízených nemocnicích získalo Ministerstvo zdravotnictví 600 milionů korun.

Finance celý článek
23.4.

Finance na prezentace kraje

Dalších 70 tisíc korun uvolnila Rada Pardubického kraje na takzvané prezentační akce Pardubického kraje.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting