Vláda novými daněmi vrací hráče zpět k automatům, stejně na tom nevydělá

28.6.

 Vláda novými daněmi vrací hráče zpět k automatům, stejně na tom nevydělá

27.6.2019, Praha - V pondělí 24. června došlo k předběžnému schválení státního rozpočtu na rok 2020, který je dlouhodobě kritizován ze strany opozičních stran i ekonomů. V zásadě se jedná o rozpor, kdy ministryně financí Alena Schillerová hodlá kompenzovat nezřízené utrácení nad možnosti státní kasy tím, že výrazně zdraží daně v některých sektorech. Právě nepromyšlené a horkou jehlou ušité navýšení daní už nyní kritizují odborníci kvůli možným společenským dopadům. „U daně z hazardu je na první pohled zřejmé, že bude likvidační pro mnoho kasin. Poker, ruletu a další živé hry, kdy se daň zdraží z 23 % na 30 %, bude tolik nákladné provozovat, že v zájmu udržení podniku se tyto akce pořádat nebudou, hráči tak zůstanou sedět u automatů,“ říká David Huspeka, výkonný ředitel skupiny Rebuy Stars, která patří k největším tuzemským provozovatelům kasin.

Pokud bychom podle MF ČR měli platit 30% daň z živé hry, nebudeme dále vůbec pořádat pokerové turnaje. Ruletu a další karetní hry výrazně omezíme. Nic jiného nám ani nezbývá, finančně bychom prodělávali,“ sdělil David Huspeka za skupinu Rebuy Stars.

Ministerstvo financí hledá peníze pro státní rozpočet za každou cenu, proto nechce slyšet jasné argumenty. Faktem je, že ruinují legální hazard a vrací hráče zpět k automatům. Doplatí na to kasina, ale také stát, protože dosud měli z našich turnajů příjmy 53,5 miliónů ročně. Po zavedení nových daní turnaje pořádat přestaneme a příjem státu z živé hry neporoste, ale přijde o něj úplně,“ říká David Huspeka.

Pokud MF ČR nezačne přes léto pracovat na úpravě státního rozpočtu s realitou, nikoliv s představou lehce získaných miliard korun, dosáhne odlivu hráčů do zahraničí a podpoří pořádání nelegální turnajů,“ uzavírá David Huspeka.

O skupině Rebuy Stars

Rebuy Stars je provozovatelem prestižních kasin ve velkých městech v Česku, na Slovensku a v Chorvatsku. Společnost se zaměřuje primárně na provozování živé hry a organizaci pokerových turnajů, ve kterých patří mezi největší hráče na tuzemském trhu. Základní filozofií kasin Rebuy Stars je profesionální přístup k pořádání zábavy na vysoké úrovni, kde je prioritou především samotný zážitek z návštěvy kasina a hry samotné. Společnost proto svá kasina provozuje velmi precizně s inspirací u populárních amerických casin v Las Vegas. V současnosti Skupina Rebuy Stars zaměstnává přibližně 350 zaměstnanců.

Další zprávy z kategorie "Finance"

11.11.

Aukce energií ušetří úřadu čtyři miliony

Obchod byl zrealizován formou aukce na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Finance celý článek
19.7.

Nájemné v městských bytech podraží

Zvýšení nájemného se odvíjí od tak zvaného cílového nájemného, což je hodnota, které by mělo být dosaženo v roce 2010.

Finance celý článek
30.5.

Děti z regionu se učí, že vracet půjčku není jen tak

. „Abeceda peněz děti přiměla začít přemýšlet o tom, kolik co stojí a jakou hodnotu má jejich práce. Uvědomily si, že dosáhnout zisku, není jen tak. Děti si samy vedly účetní deník projektu. díky tomu zjistily, co kolik stojí - třeba nad cenou lepidla, které běžně ve škole používáme, zůstaly úplně paf.

Finance celý článek
25.5.

Závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2008

Z hodnotící zprávy vyplývá, že kraj hospodařil v roce 2008 se zhruba 7,5 miliardami korun.

Finance celý článek
23.6.

Výbor schválil dotace na obnovu železničních vozů v regionu

Moderní železniční vozidla pro Jizerskou železnici se pořídí za více než 308 milionů korun.

Finance celý článek
25.7.

Stamilionové investice vylepšují krajské nemocnice či školy

Už v první polovině roku byly dokončeny tři projekty za více než 20 milionů korun. „Podařilo se připojit tvrz Bouda na elektrickou sít a také byly vyměněny zdroje vytápění na SOU opravárenském v Králíkách. V únoru skončila druhá etapa výstavby Sportovního areálu Dašická v Pardubicích, kde však budou v blízké době stavební práce pokračovat, a sice na propojení sportovní haly s budovou školy,“ shrnula realizované projekty krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting