Z evropských fondů 1,3 miliardy korun na projekty v kraji

15.7.

Z evropských fondů 1,3 miliardy korun na projekty v kraji

Z evropských fondů 1,3 miliardy korun na projekty v kraji

Rada se dnes také seznámila se stavem investičních projektů Pardubického kraje financovaných s podporou evropských fondů. „Pardubický kraj a jeho organizace mají v rámci programovacího období 2007 – 2013 Evropské unie zásobník obsahující přes 100 projektů v celkovém objemu potenciální dotace z evropských fondů přesahující čtyři miliardy korun,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Línek. K polovině letošního roku z toho bylo již schváleno 75 projektů k financování v celkovém objemu dotace z evropských fondů ve výši přes dvě a půl miliardy korun. Některé z projektů k tomu ještě obdrží dotaci ze státního rozpočtu ve výši 5 - 7,5 procent z celkových uznatelných výdajů. Těchto zmíněných 75 projektů je připraveno k realizaci nebo je již ve fázi realizace, případně ve fázi udržitelnosti. Z podpořených projektů zde uvést například modernizaci obchvatu Chvaletic (dotace 169 miliónů), modernizaci silnice Lanškroun – Tatenice (184 miliónů.), obnovu kulturních hodnot v areálu zámku Chroustovice (skoro 20 miliónů.), modernizaci dětského domova rodinného typu v Dolní Čermné (37 miliónů.), Integrované centrum pro podporovaný život Domova na zámku Bystré (23 miliónů., Domov na hradě Rychmburk - integrační centrum (21 miliónů.), sanace skládky Lukavice (85 miliónů.) nebo modernizaci přístrojového vybavení Vysokomýtské nemocnice (8 miliónů.) Na financování přípravy a realizace projektů jsou využívány finanční prostředky schváleného rozpočtu Pardubického kraje na příslušný rok z úvěru EIB, dále příjmy z fondů EU na realizované projekty a částečně také ze SFDI v rámci předfinancování silničních projektů. „Z celkového objemu dotací v rámci schválených projektů obdržel Pardubický kraj z evropských fondů v průběhu tohoto období na účet už více než 1,3 miliardy korun,“ konstatoval Línek.

Další zprávy z kategorie "Finance"

26.11.

Kraj představí krizový rozpočet na rok 2010

S ohledem na ekonomickou krizi a její další vývoj bude Pardubický kraj řešit hospodaření v příštím roce.

Finance celý článek
22.8.

Kraj získal 42 miliónů na sociální služby

Kraji se v těchto dnech podařilo získat více než 42 milionů korun z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu na financování sociálních služeb určeným osobám se zdravotním postižením, s duševním onemocněním, obětem domácího násilí nebo bezdomovcům.

Finance celý článek
29.6.

Poštovní spořitelna sbírá žádosti o státní dotace od července

K jeho hlavním výhodám, kromě vynikajícího úročení, patří především možnost předčasného splacení bez poplatku.

Finance celý článek
14.5.

Dotace pro prevenci i dobrovolné hasiče

Dotační peníze tak mají pomoci zejména při prevenci proti patologickým jevům a kriminalitě, podpořeny byly také projekty zaměřené na práci s dětmi. Sbory dobrovolných hasičů pak, čímž se zároveň zvýší i požární bezpečnost města v případě mimořádných událostí.

Finance celý článek
23.9.

Olympijský park Pardubice v číslech

Zdroje zapojené pro uspořádání Olympijského parku Pardubice činí 17 115 235,81 korun. „Z veřejných zdrojů bylo zajištěno 38 procent rozpočtu, 62 procent se tedy podařilo pokrýt od partnerů, tržeb z hracích karet a příměstského tábora,“ podotkl náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký s tím, že celkem 7 566 535 je tvořeno hodnotou služeb, které se podařilo zajistit formou uzavření smluv o spolupráci a vzájemném zápočtu, tedy formou barteru. To se však neprojeví ani v příjmové ani ve výdajové stránce městského rozpočtu.

Finance celý článek
27.11.

Téměř každý druhý obyvatel Pardubicka přišel o peníze, které někomu půjčil, vyplývá z průzkumu České spořitelny

Při platbě předem se nechalo napálit 31 % lidí z Pardubicka. 24 % uvádí, že zboží, které si koupili přes internet a předem ho zaplatili, dorazilo poškozené, v jiné podobě nebo nedorazilo vůbec.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting