Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

2.7.

Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

V současné době vrcholí jednání mezi Českou republikou a Evropskou unií o znění jednotlivých operačních programů zaměřených na čerpání dotací z evropských fondů. Ze strany ČR je snaha tato jednání maximálně urychlit tak, aby na podzim tohoto roku mohlo dojít k vyhlašování výzev k předkládání konkrétních projektů, které se budou ucházet o finanční podporu z fondů EU. Ani Pardubický kraj nezahálí a pracuje na přípravě projektů. „V únoru letošního roku jsme jako krajská rada odsouhlasili projektové záměry z oblasti školství a zdravotnictví a průběžně samozřejmě sledujeme vývoj projektů i z dalších oblastí,“ říká vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „V tuto chvíli jsou v různé fázi rozpracovanosti projekty za více než 3,5 miliardy korun, na něž můžeme z fondů EU získat přes 3 miliardy korun. Takovou jedinečnou příležitost si nesmíme nechat uniknout,“ dodal Línek. O tom, že Pardubický kraj nehodlá nic podcenit, svědčí i zřízení oddělení projektového řízení. To funguje v rámci Krajského úřadu Pardubického kraje od března 2007 a na přípravě a realizaci jednotlivých projektů spolupracuje s Regionální rozvojovou agenturou Pardubického kraje a zástupci příslušných odvětvových odborů krajského úřadu či příspěvkových organizací.

Další zprávy z kategorie "Finance"

4.10.

Hejtman Radko Martínek bude v Bruselu jednat o rozpočtu EU

Hlavními tématy jejich rozhovoru budou především připravovaná legislativa Evropské komise týkající se strukturálních fondů.

Finance celý článek
23.4.

Finance na prezentace kraje

Dalších 70 tisíc korun uvolnila Rada Pardubického kraje na takzvané prezentační akce Pardubického kraje.

Finance celý článek
28.5.

Pardubický kraj hospodaří správně

V pátek 25. května 2007 se uskutečnilo závěrečné projednávání výsledků přezkumu hospodaření Pardubického kraje.

Finance celý článek
12.11.

Kraj si platí drahou budovu, jež mu zatím nepatří

V současné době sídlo krajského úřadu vlastní firma Immorent, jeho nájemníkem a smluvním partnerem je Správa nemovitostí, a.s.

Finance celý článek
18.12.

Zastupitelé Pardubic schválili rozpočet na rok 2009

Zastupitelé na svém úterním jednání schválili rozpočet města Pardubic na rok 2009, a to v celkové výši 1,7 miliardy korun.

Finance celý článek
30.1.

Pět milionů Eur na projekty v regionech Visegrádské čtyřky

V prosinci loňského roku schválili premiéři České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, tedy Visegrádské čtyřky (V4)

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting