Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

2.7.

Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

Z fondů EU hodlá kraj získat přes 3 miliardy korun

V současné době vrcholí jednání mezi Českou republikou a Evropskou unií o znění jednotlivých operačních programů zaměřených na čerpání dotací z evropských fondů. Ze strany ČR je snaha tato jednání maximálně urychlit tak, aby na podzim tohoto roku mohlo dojít k vyhlašování výzev k předkládání konkrétních projektů, které se budou ucházet o finanční podporu z fondů EU. Ani Pardubický kraj nezahálí a pracuje na přípravě projektů. „V únoru letošního roku jsme jako krajská rada odsouhlasili projektové záměry z oblasti školství a zdravotnictví a průběžně samozřejmě sledujeme vývoj projektů i z dalších oblastí,“ říká vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „V tuto chvíli jsou v různé fázi rozpracovanosti projekty za více než 3,5 miliardy korun, na něž můžeme z fondů EU získat přes 3 miliardy korun. Takovou jedinečnou příležitost si nesmíme nechat uniknout,“ dodal Línek. O tom, že Pardubický kraj nehodlá nic podcenit, svědčí i zřízení oddělení projektového řízení. To funguje v rámci Krajského úřadu Pardubického kraje od března 2007 a na přípravě a realizaci jednotlivých projektů spolupracuje s Regionální rozvojovou agenturou Pardubického kraje a zástupci příslušných odvětvových odborů krajského úřadu či příspěvkových organizací.

Další zprávy z kategorie "Finance"

15.7.

V Chroustovicích a Žamberku využívají obnovitelné zdroje

Tam se uskutečnila rekonstrukce stávajících zařízení s cílem více využít obnovitelné zdroje pro výrobu tepla.

Finance celý článek
11.11.

Aukce energií ušetří úřadu čtyři miliony

Obchod byl zrealizován formou aukce na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Finance celý článek
14.7.

Královéhradecký kraj chce přispět k oddlužení domácností

Jednou z nejohroženějších skupin jsou lidé s nižšími příjmy, kteří jsou závislí na půjčkách nebankovních finančních institucí.

Finance celý článek
23.9.

Olympijský park Pardubice v číslech

Zdroje zapojené pro uspořádání Olympijského parku Pardubice činí 17 115 235,81 korun. „Z veřejných zdrojů bylo zajištěno 38 procent rozpočtu, 62 procent se tedy podařilo pokrýt od partnerů, tržeb z hracích karet a příměstského tábora,“ podotkl náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký s tím, že celkem 7 566 535 je tvořeno hodnotou služeb, které se podařilo zajistit formou uzavření smluv o spolupráci a vzájemném zápočtu, tedy formou barteru. To se však neprojeví ani v příjmové ani ve výdajové stránce městského rozpočtu.

Finance celý článek
3.9.

Královéhradecké zdravotní sestry si polepšily

Plat krajských zdravotních sester je tak nyní již o zhruba 2 tisíce korun vyšší než celostátní průměr

Finance celý článek
29.3.

Pardubice žádají dotace za více než 80 milionů

Město Pardubice chce letos získat více než 80 milionů korun na dotacích.

Finance celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting