V zimě za exotikou? Vyrazte na Srí Lanku

29.1.

Relaxace na zlatavých plážích, popíjení kvalitního čaje, dech beroucí výhledy na vrcholky hor… Srí Lanku považuje mnoho turistů za ráj na Zemi. Unikněte zimním plískanicím a vydejte se do exotické země plné usměvavých lidí a nádherné přírody. Zabalte pár svršků, vyřiďte si cestovní pojištění a navštivte Srí Lanku, místo naplněné romantikou a vůní čaje.

Jiný svět u jihu Indie

Srí Lanka se rozkládá na ostrově Cejlon v jihovýchodní Asii v těsné blízkosti Indického poloostrova, od kterého se území geograficky oddělilo před několika tisíci lety. Ze středu Evropy se na Srí Lanku letecky dostanete asi za 11 hodin. S sebou si nezapomeňte přibalit kromě plavek a cestovního pojištění i pořádné boty, abyste tento ostrov mohli částečně prozkoumat i po svých.

Lány čajových plantáží a usměvaví lidé

Z východní strany ostrov omývají vody Bengálského zálivu, z jižní pak Indický oceán. Hlavní město Kotte se nachází na předměstí největšího města Colombo. Na Srí Lance najdete deštné lesy i sušší monzunové porosty se vzácnými dřevinami. Po celém ostrově se rozléhají plantáže čajovníku, kokosových palem, kaučukovníku, rýže a dalších zemědělských plodin, kterým se v tamních podmínkách daří. Většina místních obyvatel vyznává budhismus či hinduismus, proto při návštěvě ostrova respektujte jejich zvyky, tradice a raději to nepřehánějte s vyzývavostí. Místní lidé jsou jinak velmi vlídní a přátelští, což se projevuje třeba tím, že kolemjdoucího turistu pozvou k sobě domů jen tak na čaj.

Lákadla pro sportovce i milovníky relaxace

Na Srí Lance objevíte bohatou kulturu i úžasnou přírodu, díky které naplníte svůj pobyt netradičními zážitky – napijete se pravého cejlonského čaje, zdoláte vrcholky hor s dramatickým výhledem do krajiny, ochutnáte exotické ovoce a zaplavete si mezi želvami. V rámci výletů do starověkých chrámů pak budete jako objevitelé rozkrývat dědictví dob dávno minulých. Skvělou dovolenou tu ale můžete strávit i aktivně. Za surfováním vyrazte do letoviska Mirissa a pokud vás láká barevný podmořský život, pak si určitě nenechte ujít šnorchlování či potápění v Hikkaduwě.

Dále se určitě vydejte na posvátnou Adamovu horu (Šrí Pada, 2 224 m n. m.), kam alespoň jednou ročně místní vyráží na pouť. Ve skále tu najdete otisk velké plosky nohy, jejíž majitel je i pro místní záhadou – patří křesťanskému Adamovi, budhistickému Buddhovi, nebo hinduistickému Šivovi?

Zlatavé pláže poseté palmami

Milovníci odpočinku ocení nádherné pláže se zlatavým pískem, palmami a pozvolným vstupem do moře. A co víc, místní lektoři vás naučí meditovat nebo vám naordinují léčbu přírodní medicínou populární ajurvédy. Na své si však přijdou i gurmáni, kteří na místní kuchyni v čele se srílanským kari nebo Kottu, výtečného pokrmu z placek, zeleniny a masa, budou s chutí dlouho vzpomínat.

Na Srí Lanku se létá celoročně, neboť na určitém kousku ostrova vás vždy přivítá příjemné počasí s teplotami okolo 30 °C. Neváhejte a vyrazte na netradiční dovolenou na Srí Lanku, kde na vás čekají usměvaví lidé, spousta exotiky a výjimečných zážitků.

Další zprávy z kategorie "Komerční zprávy"

16.1.

Máte po Vánocích hluboko do kapsy? Zkuste odloženou platbu

Chcete si během lednových výprodejů výhodně koupit něco do domácnosti, ale po Vánocích máte napnutý rozpočet? Pomůže vám odložená platba.

Komerční zprávy celý článek
16.6.

★ Festival Svojšice – Korsakoff / Holland ★

Od roku 2004 začala Korsakoff vydávat jeden hit za druhým a mezi její nejslavnější skladby patří „My Empty Bottle“, „Time To Be Loud“ či hymna Syndicate (největší německé hardcorové akce), kterou v roce 2011 vydala společně s Outblastem.

Komerční zprávy celý článek
2.6.

Milovníci kávy si přijdou na své na Bosch FRESH festivalu

Již v loňském roce měli návštěvníci festivalu možnost proniknout do tajů přípravy kávy pod vedením ambasadora Roberta Trevisana a vzhledem k oblíbenosti tohoto pódia, budou mít tuto příležitost i v rámci letošního ročníku.

Komerční zprávy celý článek
20.6.

Biologická léčba zdarma v Pardubicích

Zakladatelem pracovišť CCBR Czech republic je MUDr.Tomáš Hála, který kliniku v Pardubicích založil v roce 2004. Později vznikly kliniky také v Brně a Praze.

Komerční zprávy celý článek
8.6.

Blesková soutěž o lístky na velkolepou gastro show v Pardubicích

Pravou italskou chuť představí na festivalu tuňákové výrobky Rio Mare. Dozvíte se více o přípravě domácího sushi, ochutnáte v průběhu festivalu sushi pokrmy nebo si zasoutěžíte o tuňákové výrobky. Inspirativní menu s tuňákem Rio Mare připraví pro návštěvníky kulinář Petr Stupka.

Komerční zprávy celý článek
11.6.

Co tě čeká na festivalu během sobotního dopoledne a odpoledne?

14. ročník festivalu Svojšice nabídne letos nejen kvalitní line-up v rámci kterého se na něm představí celá řada předních zahraničních a domácích umělců, ale myslel také na vyžití pro jeho návštěvníky během sobotního dne.

Komerční zprávy celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting